in ,

3 sposoby, aby przyspieszyć wysyłkę ze sklepu internetowego

Głównym minusem zakupów on-line jest oczekiwanie na paczkę ze sklepu. Są jednak sposoby na to, aby przyspieszyć jej otrzymanie. O czym powinniśmy pamiętać?

Sprawdź termin dostępności i wysyłki towaru

Chcesz otrzymać paczkę jak najszybciej? W takim przypadku nie składaj zamówienia tam, gdzie czas dostępności produktu jest wydłużony, i tam, gdzie sprzedający rezerwuje sobie więcej czasu na przekazanie paczki do wysyłki.

W większości sklepów możemy zobaczyć przy konkretnych produktach czas ich dostępności – poszukuj produktów dostępnych od ręki czy 24h, a także sprawdź w informacjach o dostawie, jak szybko sklep realizuje wysyłki. To pomoże w uniknięciu opóźnień, jeśli zależy ci na jak najszybszym otrzymaniu przesyłki.

Wybierz odpowiednią formę dostawy

Paczki najszybciej dochodzą kurierem, ponieważ w 99% przypadków są dostarczane następnego dnia po nadaniu. Zatem przesyłka kurierska, szczególnie taką firmą, z którą mamy dobre doświadczenia, powinna pozwolić na skrócenie czasu na otrzymanie paczki ze sklepu.

Oprócz kuriera błyskawiczne dostawy mogą również zaoferować inne firmy, na przykład możemy skorzystać z Paczki24 albo listu priorytetowego na Poczcie Polskiej. Zwykle na następny dzień dochodzą też paczki do Paczkomatów. Pamiętajmy jednak o tym, że mogą zdarzyć się opóźnienia.

Zapłać szybką metodą płatności

Duży wypływ na szybkość realizacji zamówienia ma również metoda zapłaty. Kiedyś najczęściej płaciliśmy zwykłymi przelewami, które były księgowane zwykle na drugi dzień roboczy. Teraz możemy wybrać przelewy on-line za pośrednictwem systemów płatności internetowych oraz płatności kartami – są realizowane błyskawicznie i dzięki temu sprzedający może od razu rozpocząć realizację zamówienia i paczka może opuścić sklep jeszcze tego samego dnia.

 

Najczęściej równie szybko realizowane są przesyłki za pobraniem, czyli do zapłaty przy odbiorze. Zdarza się jednak, że kupujący musi zapłacić za taką paczkę więcej niż za tą opłaconą z góry, dlatego najbardziej opłacalne jest skorzystanie z systemów płatności on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ

Czym jest Jednolity Plik Kontrolny?

red hat

Red Hat wprowadził najnowszą wersję Red Hat Enterprise Linux