Niemcy: Minister gospodarki nie wie, z jakich źródeł pochodzi importowana energia elektryczna

Niemcy lubią się prezentować jako lider ochrony klimatu. Jednak minister gospodarki Robert Habeck (Zieloni) nie potrafi wskazać, z jakich źródeł pochodzi importowana przez Niemcy energia elektryczna. „Można założyć, że pochodzi ona z tak niemile widzianych w Niemczech źródeł, jak energetyka jądrowa i węglowa” – opisuje „Die Welt”.

Armenia: prezydent podał się do dymisji ze względu na niewielkie znaczenie urzędu w czasach kryzysu

Prezydent Armenii Armen Sarkisjan podał się w niedzielę do dymisji, wskazując, że niewielkie kompetencje urzędu nie pozwalają mu wpływać na sytuację w pogrążonym w kryzysie kraju - poinformowała Agencja Reutera.

Kanclerz Niemiec: nie ma gwarancji, że NATO nie zostanie rozszerzone

W niedzielnym wywiadzie dla dziennika "Sueddeutsche Zeitung" kanclerz Olaf Scholz w kwestii żądania Rosji, by NATO wykluczyło przyjęcie Ukrainy do sojuszu obronnego stwierdził, że nie może być takiej gwarancji. Dodał też, że przyjęcie kolejnych krajów Europy Wschodniej "i tak nie jest w tej chwili na porządku dziennym".

W 2022 roku PGG zwiększy produkcję tzw. ekogroszków do 1 mln ton

Polska Grupa Górnicza (PGG), która w 2021 r. sprzedała blisko 700 tys. tzw. ekogroszków do indywidualnego ogrzewania domów, w tym roku planuje zwiększenie sprzedaży tego rodzaju węgla do ok. 1 mln ton. Wzrośnie udział paliwa o znacznie obniżonej emisyjności – podała PGG.

Będzie trzeci pas ruchu na całej autostradowej obwodnicy Poznania

Rozpoczęły się prace przygotowawcze, związane z rozbudową autostradowej obwodnicy Poznania między węzłami Poznań Krzesiny i Poznań Wschód. W każdym kierunku tego odcinka A2 wybudowany zostanie trzeci pas ruchu.

Ostatni tydzień stycznia może przynieść podwyżki cen diesla i benzyny średnio o 5-7 gr – BM Reflex (opinia)

Ostatni tydzień stycznia może przynieść podwyżki detalicznych cen diesla i benzyny średnio o 5-7 groszy za litr - oceniają analitycy BM Reflex.

Kanadyjskie Centrum Cyberbezpieczeństwa ostrzegło przed rosyjskimi atakami

Kanadyjskie Centrum Cyberbezpieczeństwa ostrzegło w czwartek przed możliwymi atakami hakerów działających na zlecenie władz Rosji i zaleciło zwiększenie zabezpieczeń, szczególnie w odniesieniu do tzw. infrastruktury krytycznej .

Szwajcaria: hakerzy wykradli 515 tys. danych wpisanych do bazy Czerwonego Krzyża

Hakerzy wykradli dane personalne 515 tys. osób, często ofiar wojny, z bazy Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża (ICRC) - informuje w czwartek serwis informacyjny BBC.

W 2022 roku PGG zwiększy produkcję tzw. ekogroszków do 1 mln ton

Polska Grupa Górnicza (PGG), która w 2021 r. sprzedała blisko 700 tys. tzw. ekogroszków do indywidualnego ogrzewania domów, w tym roku planuje zwiększenie sprzedaży tego rodzaju węgla do ok. 1 mln ton. Wzrośnie udział paliwa o znacznie obniżonej emisyjności – podała PGG.

Abp Sawa: osiągnięcie jedności nie jest możliwe przez odrzucenie fundamentalnych norm moralności

Osiągnięcie jedności nie jest możliwe przez odrzucenie fundamentalnych norm moralności chrześcijańskiej i dostosowanie się do ciągle zmieniających się prądów - wskazał zwierzchnik Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego abp Sawa w czasie centralnego nabożeństwa Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan w Warszawie.

RPD: zaproponowałem Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wspólną kampanię promującą telefony zaufania

Zaproponowałem Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę wspólną kampanię w szkołach w Polsce, po to, by do uczniów dotarła informacja o wszystkich infoliniach, które im pomagają - powiedział w niedzielę Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Fitch potwierdził ratingi Energi

Agencja Fitch potwierdziła długoterminowy rating „BBB-” IDR Energi, który umieszczony jest na liście obserwacyjnej ze wskazaniem pozytywnym - podała agencja w komunikacie.

Oświęcim: Holenderka ukarana za „hajlowanie” przy bramie do byłego obozu

29-letnia obywatelka Holandii "hajlowała" w niedzielę przy bramie do byłego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Jeszcze tego samego dnia prokurator nałożył na kobietę karę grzywny, którą przyjęła. Turystka swoje zachowanie tłumaczyła, jako głupi żart.

Fauci: szczyt zakażeń Omikronem w USA w połowie lutego; następnie możliwa normalizacja Covid-19

Główny doradca Białego Domu ds. medycznych Anthony Fauci powiedział w niedzielę, że jest "tak przekonany, jak to tylko możliwe", że do szczytu zakażeń Omikronem dojdzie w USA w połowie lutego. Dodał, że jednym ze scenariuszy jest następnie normalizacja Covid-19, który zostałby traktowany jak inne choroby układu oddechowego.

WHO: prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę, przyznał w niedzielę, że "prawdopodobnym" jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa na kontynencie - poinformowała agencja AFP.

Nowak: chcemy, by polskie firmy przejmowały partnerów zagranicznych m.in. w Niemczech

Dążymy do wspierania polskich firm; chcemy, by małe i średnie przedsiębiorstwa przejmowały zagranicznych partnerów - mówił PAP szef MRiT Piotr Nowak. Według niego polscy przedsiębiorcy mogą być zainteresowani m.in. rynkiem niemieckim, na którym wiele firm rodzinnych zmaga się z problemem sukcesji.

Grupa Orlen planuje budowę 9 nowych hubów wodorowych w Polsce, Czechach i na Słowacji

Grupa Orlen, w ramach projektu Hydrogen Eagle, planuje m.in. budowę 9 nowych hubów wodorowych, w tym 5 w Polsce, 3 w Czechach i jednego na Słowacji. Produkcja nisko i zeroemisyjnego wodoru będzie odbywała się tam w oparciu o odnawialne źródła energii i technologię przetwarzania odpadów komunalnych.

Prawo i podatki

Estoński CIT: szansa na niższy podatek czy kolejna pułapka Nowego Ładu?

Zapewne część przedsiębiorców próbując zniwelować negatywne skutki Nowego Ładu może pokusić się o skorzystanie z estońskiego CIT-u. Powinni jednak być świadomi szeregu ryzyk i ograniczeń, jakie niesie skorzystanie z tej reklamowanej przez rząd zachęty. Marchewką w...

Grupa Recykl ocenia, że najistotniejsze w strategii są inwestycje; od ich realizacji zależy osiągniecie celów (wywiad)

Grupa Recykl ocenia, że najistotniejszą częścią strategii 2021-2030 są planowane na najbliższe dwa lata inwestycje i to od ich realizacji zależy osiągnięcie zakładanych celów – poinformowali w wywiadzie dla PAP Biznes przedstawiciele zarządu. Grupa liczy, że inwestycje uda się częściowo sfinansować w formie dotacji, ale nawet w przypadku ich nieuzyskania nie zamierza rezygnować z projektów.

Naukowcy zbadają wpływ zanieczyszczeń powietrza we wschodniej Polsce na zdrowie mieszkańców

Wpływ zanieczyszczeń powietrza we wschodnich regionach Polski na choroby sercowo-naczyniowe mieszkańców zbadają naukowcy z kilku ośrodków naukowych z kraju i zagranicy, w ramach już rozpoczętych badań pod kierunkiem dr Łukasza Kuźmy z Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku (UMB).

Chatbot pociesza pacjentów w czasach pandemii

"Rozmowa" z chatbotem poprawiła nie tylko psychiczne, ale i fizyczne zdrowie pacjentów, których planowane operacje wymiany stawów opóźniła pandemia COVID-19 - informuje "Journal of Arthroplasty".

Miłośnicy astronomii znaleźli planetę pozasłoneczną w danych z teleskopu NASA

Grupa miłośników astronomii pomogła w odkryciu planety pozasłonecznej (egzoplanety), analizując dane z kosmicznego obserwatorium TESS – poinformowała NASA.
Chorych
566,569
Liczba aktualnie chorych
Updated on 23 January 2022 20:40
Ozdrowieńców
3,847,805
Liczba wszystkich ozdrowieńców
Updated on 23 January 2022 20:40
Zakażonych
4,518,218
Liczba wszystkich zakażonych
Updated on 23 January 2022 20:40
Zgonów
103,844
Łączna liczba zgonów
Updated on 23 January 2022 20:40

WIĘCEJ TEMATÓW

Covid-19

Prawo

WIĘCEJ NAJNOWSZYCH