[the_ad_group id="105318"]

Aranżacja pokoju niemowlaka – jakie meble są najważniejsze?

[the_ad_group id="105318"]

Aranżacja pokoju niemowlaka – jakie meble są najważniejsze?

Pokój niemowlaka powinien stanowić oazę przytulności, spokoju i bezpieczeństwa, dlatego niezwykle ważnym aspektem jest wybór mebli. Dziecku powinno być w łóżeczku wygodnie, ale również elementy otoczenia powinny wpływać na nie kojąco. Potrzebne są również meble, które ułatwią rodzicom opiekę nad pociechą. Jakie meble są polecane?

Jak wybrać łóżeczko dla niemowlaka?

Wybór łóżeczka zaczynamy od określenia pożądanych wymiarów. W rzeczywistości w każdym łóżeczku niemowlę wygląda jak okruszek, ale trzeba mieć na uwadze fakt, że szybko urośnie. Z tego względu meble dla niemowląt nie mogą być dostosowywane w pełni do ich obecnego wzrostu. Łóżeczka są dostępne w różnych wymiarach, ale najczęściej spotykane to 120 x 60 cm i 140 x 70 cm. Wybór zależy m.in. od tego, czy łóżeczko ma służyć niedługo, bo chcesz je na razie wstawić do swojej sypialni, a potem planujesz zakup większego, czy też ma służyć dziecku przez dłuższy czas. Ekonomicznym rozwiązaniem jest zakup większego łóżeczka, które na dodatek może być wyposażone w rozwiązania pozwalające na przeobrażenie go w kilku ruchach w tapczanik z zabezpieczającą barierką dla starszaka. Mniejsze łóżeczko będzie użyteczne przez około 2-3 lata, a większe co najmniej dwa razy dłużej. Najlepszą opcję stanowią drewniane meble dla niemowlaka, ponieważ drewno jest naturalnym materiałem, pozbawionym toksycznych substancji. Łóżeczko i inne drewniane elementy wyposażenia pokoju dziecięcego są pokrywane atestowanymi farbami ekologicznymi, a na dodatek muszą być starannie wykończone. Producenci mają m.in. obowiązek zachowania odpowiednich odległości między szczebelkami łóżeczka, aby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy – nie wypadło z niego i nie było w stanie włożyć główki lub zablokować sobie rączki. Pożądanym rozwiązaniem dla rodziców jest łóżeczko z szufladą, w której można przechowywać najpotrzebniejsze rzeczy dla maluszka, które zawsze powinny być w zasięgu ręki.

Komoda do pokoju dziecięcego – praktyczny mebel

Podręczna szuflada zamontowana pod łóżeczkiem jest bardzo przydatna, ale nie pomieści wszystkich potrzebnych rzeczy, dlatego trzeba wybrać również inne pojemne meble do pokoju dla niemowlaka. Podstawowe wyposażenie powinna stanowić komoda. Komody mogą mieć różną liczbę szuflad, a także głębokość. Przed zakupem należy przemyśleć, gdzie komoda będzie stać i zrobić pomiary, aby dopasować jej wielkość do pomieszczenia. Powinna być pojemna, ale nie może utrudniać poruszania się po pokoju. Ofertę rozmaitych komód dopasowanych do różnych potrzeb można znaleźć na stronie www.pinio.com.pl. Komfortowym wariantem jest komoda z przewijakiem, który można zdemontować, gdy nie będzie już potrzebny.

Szafa – mebel na dłuższy czas

Gdy w domu pojawia się niemowlę, organizacja jego pokoju wysuwa się na pierwszy plan. Solidne drewniane meble do pokoiku dla niemowlaka są niezastąpione, a oprócz komody przydać się może szafa, chociaż nie jest niezbędna. Wybierając szafę, warto mieć na uwadze potrzeby kilkuletniego dziecka, ponieważ mebel będzie służył długo, a dopiero, gdy dziecko zacznie stawać, zacznie stopniowo samodzielnie z niego korzystać.

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów