Aruba ogłasza wejście na rynek chiński

- Reklama -

Aruba S.p.A. (www.aruba.it) ogłasza otwarcie Beijing Aruba Cloud Tech Co. Ltd. w Pekinie, który został akredytowany przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacyjnych (MIIT) na rozszerzenie domeny .cloud. Zezwolenie chińskiego Ministerstwa jest warunkiem wstępnym do zarejestrowania domeny i korzystania z niej przez osoby prywatne i firmy.

Chiny, liczące prawie 1,4 miliarda ludzi i prawie 80 milionów firm, są jednym z najbardziej obiecujących rynków cyfrowych na świecie. Szybko rozwijająca się gospodarka cyfrowa wykorzystuje usługi w chmurze, na których opierają się wszystkie główne usługi online. Aruba jest obecna za granicą, oferując usługę cloud computing (www.arubacloud.com) w ponad 150 krajach, połączoną również z usługami hostingowymi, oferowanymi przez spółki zależne, obecne w różnych krajach europejskich. Chiny są naturalnym kierunkiem rozwoju, czego następstwem jest otwarcie .cloud (www.get.cloud). Uzyskanie licencji w Chinach jest prestiżowym osiągnięciem, „.Cloud” jest jednym z niewielu nowych gTLD (generycznych domen pierwszej generacji) akredytowanych na rynku chińskim, a Aruba jest jedyną włoską firmą działającą jako rejestr domen na tym rynku.

Kraj w pełnej rewolucji cyfrowej

Chiny mają największą na świecie liczbę użytkowników Internetu i telefonów komórkowych. Są też pierwszym krajem na świecie pod względem handlu elektronicznego i płatności mobilnych. Według ostatniego raportu China Internet Network Information Center (CNNIC), w lipcu 2018 roku w Chinach było 802 mln użytkowników cyfrowych, co oznacza wzrost o 3,8 proc. w porównaniu z grudniem 2017 roku. Ponadto 788 milionów osób to użytkownicy mobilni, co stanowi 98 proc. całkowitej bazy użytkowników w kraju. Powyższe dane potwierdzają tylko fakt, że Internet i technologie mobilne są integralną częścią chińskiego życia codziennego.

Chmura w liczbach

Domena .cloud, uruchomiona w lutym 2016 roku, może się już pochwalić 155 000 rekordami w ponad 180 krajach, w tym na rynkach wschodzących, takich jak Indie, Brazylia, Iran czy Kazachstan. Spośród wszystkich nowych rozszerzeń, .cloud należy do najczęściej rejestrowanych w ostatnich latach
i została wybrana zarówno przez międzynarodowe platformy firmowe, jak i innowacyjne startupy takie jak Food.Cloud, Fashion.Cloud i Reward.Cloud.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -