AWS ogłasza program Global Fintech Accelerator

AWS ogłasza program Global Fintech Accelerator

Amazon Web Services (AWS) poinformował o inauguracji programu AWS Global Fintech Accelerator. Planowany jest wybór 150 startupów fintech z Europy, Ameryki Północnej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej, które wykorzystują potęgę sztucznej inteligencji (AI) oraz technologie uczenia maszynowego (ML). Termin nadsyłania zgłoszeń do programu akceleracyjnego upływa 14 sierpnia.

AWS Global Fintech Accelerator, stworzony we współpracy z firmą NVIDIA, ma na celu wsparcie w uruchomieniu startupów fintech (na wczesnym etapie rozwoju), które wykorzystują sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe do wprowadzania innowacji w usługach finansowych.

W ramach sześciotygodniowego (od 18 września do 23 października), zdalnego programu 150 wybranych z całego świata startupów otrzyma bezpośrednią opiekę mentorską od czołowych podmiotów branżowych i inwestorów, dostęp do specjalistycznych zasobów i nowych technologii umożliwiających innowacje fintech, a także możliwość partnerstwa z doradcami i inwestorami. Ponadto, wybrane startupy otrzymają do 25 tys. USD w postaci kredytów AWS Activate na rozwój swoich produktów i usług.

Pod zakończeniu programu, 15 najlepszych startupów fintech zostanie zaproszonych do zaprezentowania swoich produktów i usług wyselekcjonowanej liście potencjalnych inwestorów i klientów podczas konferencji Demo Day w Stanach Zjednoczonych. Ponadto, każdy otrzyma do 75 tys. USD dodatkowych kredytów AWS Activate.

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów