Bitdefender wprowadza innowacje w usłudze MDR

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
5 min

Bitdefender, dostawca oprogramowania bezpieczeństwa IT, wprowadza na rynek MDR Foundations – zarządzaną usługę bezpieczeństwa, która zapewnia ciągłe monitorowanie incydentów i reagowanie na nie oraz wykrywanie potencjalnych zagrożeń.

Usługa bazuje na danych wywiadowczych oraz wiedzy wysokiej klasy specjalistów z firmy Bitdefender. Jest ona adresowana dla dostawców usług zarządzanych (MSP), a także firm oraz instytucji zmagających się z brakiem ekspertów IT. MDR Foundations podnosi wewnętrzne bezpieczeństwo, a także pozwala wypełnić luki w umiejętnościach zespołów w zakresie obrony przed cyberatakami.

–      MDR Foundations likwiduje krytyczne luki w zakresie zabezpieczeń, zapewniając wykrywanie zagrożeń i ich naprawę. Usługa jest przystępna cenowo, łatwa do wdrożenia i skalowalna. Rozwiązanie wyrównuje szanse dostawców usług internetowych i ich klientów bez konieczności posiadania dużego budżetu. Bitdefender zapewnia naszym klientom usługę łączącą najnowocześniejsze technologie z wiedzą ekspertów biegłych w poszukiwaniu źródeł cyberataków i powstrzymywaniu ich na każdym etapie mówi Ryan Walsh, dyrektor ds. operacyjnych w Pax8.

Bitdefender MDR Foundations ma sprostać wyzwaniom związanym z bezpieczeństwem w trudnym procesie transformacji cyfrowej i migracji w kierunku środowisk chmurowych. Usługa jest świadczona poprzez platformę bezpieczeństwa Bitdefender GravityZone Business Security Enterprise. Oprogramowanie ocenia i wzmacnia ryzyka, zapobiega, wykrywa oraz reaguje w punktach końcowych (EDR), koreluje zagrożenia między nimi, a także oferuje rozszerzone wykrywanie i reagowanie (XDR) z czujników wychodzących poza punkt końcowy.

- Advertisement -

Kluczowe korzyści MDR Foundations obejmują:

– Całodobowe monitorowanie, wykrywanie i reagowanie na zagrożenia — MDR Foundations pomaga klientom lepiej chronić środowiska, aby zapobiegać naruszeniom, a następnie stale monitorować i eliminować zagrożenia, takie jak oprogramowanie ransomware, zero-days, próby phishingu i inne incydenty zachodzące w punktach końcowych, sieciach i środowiskach chmurowych. Wykwalifikowani analitycy bezpieczeństwa w centrum operacji bezpieczeństwa Bitdefender (SOC) zajmują się priorytetyzacją alertów, analizą zagrożeń, wydają rekomendacje i podejmują konkretne działania.

– Proaktywne polowanie na zagrożenia kierowane przez człowieka – „łowcy zagrożeń” Bitdefender aktywnie wyszukują i niszczą zaawansowane trwałe zagrożenia (APT) po cichu rezydujące w systemach, badają anomalne zachowania ze źródeł wewnętrznych i zewnętrznych (użytkownicy i aplikacje). Co ważne, biorą pod uwagę specyfikę branży klienta, środowiska technologiczne, a także najbardziej prawdopodobnych napastników. Polowania na zagrożenia wykorzystują informacje o zagrożeniach w czasie rzeczywistym z Bitdefender Labs i globalnej sieci milionów czujników Bitdefender, aby kierować świadomym podejmowaniem decyzji. Z doświadczeniem wojskowym i organami ścigania, „łowcy zagrożeń” są znani z możliwości głębokiego wglądu w zaawansowane techniki przeciwnika, aby szybko powstrzymywać ataki.

– Ulepszone operacje bezpieczeństwa — MDR Foundations poprawia obronę i reakcję na zagrożenia, umożliwiając dostawcom usług internetowych i klientom współpracę z analitykami bezpieczeństwa Bitdefender. Kluczowe problemy, takie jak zmęczenie alertów, obsługa złożonych narzędzi, utrzymywanie zgodności danych i ustanawianie procedur bezpieczeństwa, są znacznie zredukowane lub wyeliminowane już od pierwszego dnia działania usługi. Specjalny portal MDR umożliwia klientom łączenie się i komunikację z ich zespołem Bitdefender 24×7, przeglądanie alertów, zarządzanie punktami końcowymi i podejmowanie zalecanych działań w celu ograniczenia lub wyeliminowania zagrożeń. Wszystkie wymienione czynności są realizowane za pośrednictwem wspólnego pulpitu nawigacyjnego.

– Łatwe wdrażanie i zarządzanie usługami — proces wdrażania MDR Foundations jest zautomatyzowany i prosty, a większość firm działa w niecały dzień. Partnerzy MSP Bitdefendera zyskują możliwość jednoczesnego wdrażania i zarządzania wieloma klientami.

Gartner o usługach zarządzanych

Analitycy Gartnera podkreślają potrzebę ciągłego monitorowania bezpieczeństwa w organizacjach średniej wielkości. W związku z tym, że 76 proc. ataków przeprowadzanych za pośrednictwem złośliwego oprogramowania ransomware ma miejsce po godzinach pracy, firmy oraz instytucje nie mogą zaprzestać aktywnej obserwacji ich środowiska po zakończeniu dnia roboczego.

Dwudziestoczterogodzinne monitorowanie ma kluczowe znaczenie, ponieważ umożliwia szybkie reagowanie na wszelkie incydenty związane z bezpieczeństwem i powstrzymanie ich.

– Zaawansowane cyberataki nie ograniczają się już do dużych organizacji, jak miało to miejsce w przeszłości. Obecnie firmy każdej wielkości są narażone na kradzież danych, szpiegostwo i okaleczające ataki ransomware. Krajobraz zagrożeń wciąż ewoluuje, organizacje z mniejszym budżetem i mniejszymi zespołami ds. bezpieczeństwa odkrywają, że ochrona siebie i swoich klientów końcowych jest coraz większym wyzwaniem. MDR Foundations to duży krok naprzód w wprowadzaniu innowacji na tym niedostatecznie obsłużonym rynku, aby wyrównać szanse dzięki „zawsze włączonej” usłudze wykrywania i reagowaniatłumaczy Daniel Clayton, wiceprezes ds. globalnych operacji i usług bezpieczeństwa w Bitdefender.

Dostępność

Bitdefender MDR Foundations jest już dostępny do zakupu za pośrednictwem sieci MSP Bitdefender i sprzedawców z wartością dodaną. Bitdefender oferuje elastyczne umowy miesięczne i terminowe w zależności od potrzeb klienta.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -