Ad image

BPSC ma nowego prezesa

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit

Z początkiem czerwca 2021 roku stanowisko Prezesa Zarządu BPSC objął jej wieloletni manager, Michał Górecko. Nowy Prezes ma blisko 20-letnie doświadczenie w branży IT, a z katowickim dostawcą systemów ERP związany jest od ponad 18 lat.

Wraz z początkiem czerwca Michał Górecko został mianowany nowym Prezesem Zarządu katowickiej spółki BPSC. Górecko z branżą IT związany jest od niemal 20 lat, z czego większość czasu (ponad 18 lat) to doświadczenie zebrane w śląskiej firmie technologicznej. Swoją karierę w katowickiej spółce rozpoczął w 2002 roku, od stanowiska Specjalisty ds. Sprzedaży, by następnie awansować na Menadżera ds. Kluczowych klientów i Dyrektora ds. Sprzedaży. Przez ostatnie 2 lata sprawował w strukturach katowickiego dostawcy systemów zarządczych funkcję Dyrektora Pionu Sprzedaży.

Nowy prezes BPSC jest absolwentem Politechniki Śląskiej w Katowicach, kierunku Zarządzania i Marketingu. Ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania projektami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, a także tytuł Master of Business Administration – Executive MBA, uzyskany w ramach programu organizowanego przez Gdańską Fundację Kształcenia Menedżerów.

Dotychczasowy Prezes, Rafał Orawski, kierujący spółką przez poprzednie 5 lat, w maju br. zrezygnował ze stanowiska i zdecydował o rozwoju swojej kariery zawodowej w obszarze strategii i finansów, poza strukturami firmy.

BPSC jest jednym z największych dostawców systemów ERP. Od ponad 30 lat firma wspiera m.in. przedsiębiorstwa produkcyjne, spożywcze i chemiczne, dostarczając zaawansowane rozwiązania informatyczne, które wspomagają zarządzanie. Do grona klientów śląskiej firmy należą m.in. DEFRO, Grupa Lubawa, Base Group, Wiśniowski, producent Majonezu Kieleckiego WSP Społem, OSM Piątnica, SM Spomlek, Organika i MPS International.