Certyfikat ISO 27001:2017 dla nazwa.pl

- Reklama -

Nazwa.pl zaliczyła pozytywnie audyt przeprowadzony przez międzynarodową organizację DEKRA i uzyskała certyfikat zarządzania bezpieczeństwem informacji ISO 27001:2017. Stanowi to kolejne potwierdzenie wdrożenia przez spółkę odpowiednich procedur bezpieczeństwa, związanych ze świadczonymi usługami rejestracji domen i hostingu.

Na początku 2019 roku nazwa.pl została uznana przez Ministerstwo Cyfryzacji za operatora kluczowego dla cyberbezpieczeństwa Polski, co stanowiło z jednej strony duże wyróżnienie dla spółki, ale również i wielkie zobowiązanie do wypełnienia najwyższych standardów organizacyjnych i technicznych, związanych ze świadczonymi usługami. Spełnienie wszystkich wymagań przez nazwa.pl na początku 2020 roku, poświadczone niezależnym audytem wykonanym przez PBSG, stanowi gwarancję bezpieczeństwa dla klientów spółki. Kolejnym krokiem było wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeń przewidzianych w normie ISO 27001:2017.

– Jesteśmy dumni z posiadania certyfikatu bezpieczeństwa informacji ISO 27001:2017, jak również pozytywnego wyniku audytu zgodności z ustawą o systemie cyberbezpieczeństwa Polski. Jesteśmy przekonani, że nasi Klienci biznesowi docenią wysoki poziom bezpieczeństwa w zakresie świadczonych przez nazwa.pl usług rejestracji domen i hostingu  – powiedział Krzysztof Cebrat, prezes nazwa.pl.

Norma ISO 27001:2017 stanowi bardzo restrykcyjny zestaw wymagań, jakie musi wypełnić każda firma, która ubiega się o certyfikację. Proces przygotowania do certyfikacji zajmuje od kilku do kilkunastu miesięcy i wymaga dostosowania zasad pracy wszystkich jej pracowników do przepisów określonych w tej normie. Efektem zakończenia przygotowania do certyfikacji jest wdrożenie przez firmę procedur działania na wypadek zaistnienia różnych zdarzeń, jakie mogą pojawić się w trakcie prowadzenia działalności operacyjnej. Sama certyfikacja polega na kilkudniowym procesie badania przez niezależnego audytora, czy pracownicy firmy działają zgodnie z przyjętymi zasadami, zgodnymi z zapisami ISO 27001:2017. W przypadku pozytywnej opinii audytora wydawany jest certyfikat.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -