Cisco i Google ogłaszają Cisco SD-WAN Cloud Hub w chmurze Google Cloud

- Reklama -

Cisco i Google Cloud ogłaszają zamiar stworzenia pierwszego w branży, ukierunkowanego na aplikacje, środowiska sieciowego multicloud. To zautomatyzowane rozwiązanie zapewni aplikacjom i sieciom korporacyjnym możliwość współdzielenia założeń umów o poziomie świadczenia usług, polityk bezpieczeństwa i danych dotyczących zgodności z regulacjami, aby zapewnić przewidywalną wydajność aplikacji i spójne doświadczenie użytkownika.

Przestrzenią łączącą nowoczesne aplikacje korporacyjne (i korzystających z nich użytkowników znajdujących się w różnych lokalizacjach) jest właśnie sieć, która musi być w stanie rozpoznać aplikacje, zidentyfikować ich atrybuty i zapewnić optymalne doświadczenia użytkownikom. Podobnie aplikacje muszą reagować na zmieniające się potrzeby, a czasami na zmiany obciążenia pracy w całym przedsiębiorstwie, przy jednoczesnym zachowaniu dostępności, bezpieczeństwa i zgodności z przepisami, poprzez korelację wiedzy na temat aplikacji, użytkowników i sieci.

W ramach partnerstwa Cisco i Google Cloud zapewnią ścisłą integrację między rozwiązaniami Cisco SD-WAN i Google Cloud. Polityki sieciowe, takie jak np. segmentacja, będą śledzić ruch sieciowy na granicy między siecią korporacyjną a chmurą Google, aby zapewnić kompleksową kontrolę nad bezpieczeństwem, wydajnością i jakością doświadczeń.

Dzięki Cisco SD-WAN Cloud Hub w chmurze Google Cloud, po raz pierwszy nastąpi pełna integracja aplikacji WAN z chmurą obliczeniową. Sieć będzie komunikować się z aplikacjami, a aplikacje będą „rozmawiać” z siecią. Krytyczne informacje dotyczące bezpieczeństwa, polityki i wydajności obejmą zarówno sieci, chmury, jak i aplikacje. Integracja ta zostanie rozszerzona na środowiska hybrydowe i te zlokalizowane w chmurze, takie jak Anthos, otwarta platforma aplikacji Google Cloud, wspierająca optymalizację rozproszonych aplikacji działających w oparciu o mikrousługi w środowisku multicloud.

Dzięki Cisco SD-WAN Cloud Hub dla chmury Google, klienci mogą rozszerzyć pojedynczy punkt zarządzania swoją siecią SD-WAN o warstwę oferowaną przez Google Cloud Backbone. Razem z Cisco SD-WAN, globalna sieć Google Cloud zapewnia klientom korporacyjnym wydajność operacyjną i możliwość skalowania w celu zwiększenia przepustowości.

Integracja ta będzie sprzyjać poprawie bezpieczeństwa i zapewnieniu zgodności z przepisami obejmującymi przedsiębiorstwa. Za pomocą Cisco Cloud Hub można autoryzować dostęp do aplikacji w chmurze w oparciu o tożsamość użytkownika. Dzięki Cisco SD-WAN Cloud Hub dowolne urządzenie, w tym IoT, będzie działało zgodnie z zasadami obowiązującymi w całym ekosystemie sieci i aplikacji przedsiębiorstwa.

Firmy Cisco i Google Cloud zamierzają zaprosić wybranych klientów do udziału w testach tego rozwiązania do końca 2020 roku. Narzędzie ma być ogólnodostępne w pierwszej połowie 2021 roku.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -