- Reklama -

Co musisz wiedzieć, jeżeli chcesz podróżować ze swoimi AirTags

Zobacz

- Reklama -

Nowe lokalizatory AirTags od Apple nadają się idealnie do mocowania na takich rzeczach jak torba lub walizka, co uczyni je bardzo popularnym wśród podróżnych, którzy chcą mieć oko na swoim osobiste rzeczy podczas wycieczki za granicą. Z tego właśnie powodu warto pamiętać, które z funkcji AirTags działają niezależnie od tego gdzie jesteś, które zależą od tego, czy znajdujesz się w pobliżu trackera, a które nie są obsługiwane w niektórych krajach lub regionach.

Lokalizowanie AirTags za pomocą funkcji „Znajdowanie dokładne”

AirTagi można śledzić w aplikacji Lokalizator, która to wykorzystuje sygnał Bluetooth z zagubionego AirTag do przekazania jego lokalizacji właścicielowi. Oprócz Bluetooth, każdy AirTag jest również wyposażony w chip U1 Ultra Wideband, a na urządzeniach, które również posiadają ten chip, dostępna jest funkcja Znajdowanie dokładne, która to umożliwia dokładniejsze określenie odległości i kierunku zagubionego lokalizatora, w porównaniu z samym Bluetooth.

Funkcja Znajdowanie dokładne jest dostępna na: iPhonie 11, iPhonie 11 Pro, iPhonie 11 Pro Max, iPhonie 12, iPhonie 12 mini, iPhonie 12 Pro i iPhonie 12 Pro Max. W przypadku problemów z poprawnym działaniem, warto zgłosić się do serwis iPhone Warszawa – AppleHome

Jeśli chcesz odnaleźć zagubiony przedmiot i posiadasz iPhone ( iPhone 11 i wyżej), funkcja Znajdowanie dokładne skieruje Cię do dokładnej lokalizacji AirTag, korzystając z danych z komery, akcelerometru i żyroskopu, a wskazówki będą przekazywane za pomocą dźwięku, haptyki i wizualnych informacji zwrotnych. Niestety technologia Ultra Wideband nie jest powszechnie obsługiwana na całym świecie, dlatego funkcja Znajdowanie dokładne nie będzie działać w niżej wymienionych krajach:

Argentyna, Armenia, Azerbejdżan, Białoruś, Indonezja, Kazachstan, Kirgistan, Nepal, Pakistan, Paragwaj, Rosja, Wyspy Salomona, Tadżykistan, Turkmenistan, Ukraina, Uzbekistan.

Znajdowanie AirTags znajdujących się w pobliżu za pomocą Bluetooth

W krajach, gdzie funkcja Znajdowanie dokładne nie jest dostępna, właściciele urządzeń AirTags mogą nadal polegać na łączności Bluetooth, aby zlokalizować zgubiony przedmiot. Pod warunkiem, że znajduje się on w zasięgu ok. 10 metrów. Wbudowane głośniki umożliwiają odtwarzanie dźwięku w celu łatwiejszego odnalezienia zgubionego urządzenia, a użytkownik może odtworzyć dźwięk za pomocą aplikacji Lokalizator lub też poprosić Siri o odnalezienie urządzenia za pomocą dźwięku. Jeśli jednak AirTag znajdzie się poza zasięgiem Bluetooth, niestety niemożliwym będzie, aby odnaleźć go za pomocą własnego urządzenia. Zamiast tego trzeba będzie skorzystać z szerszej funkcji Lokalizatora na Twoim urządzeniu od Apple.

Sieć aplikacji Lokalizator

Nadal możesz śledzić lokalizacje poza zasięgiem AirTag w aplikacji Lokalizator, lecz tym razem nie będzie się to opierać na Bluetooth. Zamiast tego, Lokalizator skorzysta z prawie miliarda urządzeń Apple na świecie, aby pomoc Ci zlokalizować zgubę. AirTag wyślę informacje o swojej lokalizacji poprzez inne urządzenie Apple, które to właśnie znalazło się w jego zasięgu. Pamiętaj jednak, że jeśli podróżujesz, a Twój Airtag nie znajduje się w pobliży Ciebie lub innego urządzenia Apple to aplikacja Lokalizator wskaże tylko miejsce w którym ostatnio miał połączenie.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -