Ad image

CrowdStrike i Google Cloud ogłaszają strategiczne partnerstwo

CrowdStrike rozszerza swoje strategiczne partnerstwo z Google Cloud. Celem jest wzmocnienie ochrony przed cyberzagrożeniami poprzez zintegrowane rozwiązania Mandiant w zakresie zarządzanego wykrywania i reagowania oraz reagowania na incydenty.

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit

CrowdStrike ogłosił poszerzenie strategicznego partnerstwa z Google Cloud, mające na celu umocnienie usług Mandiant w obszarze reagowania na incydenty oraz zarządzanego wykrywania i reagowania na zagrożenia. W ramach współpracy wykorzystana będzie technologia platformy CrowdStrike Falcon oraz narzędzia Google Cloud Security Operations.

Znaczące zwiększenie liczby ataków w chmurze, które wzrosło o 75% w ubiegłym roku, skłania firmy do szukania nowoczesnych rozwiązań w celu ochrony swoich cyfrowych zasobów. W odpowiedzi na dynamicznie zmieniający się krajobraz zagrożeń, CrowdStrike i Google Cloud zdecydowały się połączyć siły, aby zaoferować klientom zaawansowane narzędzia do obrony przed coraz szybszymi i bardziej zaawansowanymi atakami. Jak podają eksperci, niektórzy przestępcy są w stanie przeniknąć do systemów w mniej niż dwie minuty.

Rozwiązania oferowane przez partnerstwo koncentrują się na wykorzystaniu zaawansowanych technologii do wykrywania i reagowania na zagrożenia na punktach końcowych (EDR) oraz identyfikacji i reagowaniu na zagrożenia tożsamości (ITDR). Ponadto, zarządzanie ekspozycją jest kolejnym kluczowym elementem oferty, mającym na celu minimalizację ryzyka cybernetycznego.

Współpraca CrowdStrike i Google Cloud ma na celu stworzenie holistycznego, intuicyjnego systemu bezpieczeństwa, który zredukuje złożoność operacyjną i wesprze zarówno zespoły bezpieczeństwa, jak i DevOps. Łączenie sztucznej inteligencji i innowacyjnych technologii operacji bezpieczeństwa Google z proaktywnymi funkcjami polowania na zagrożenia i ochroną CrowdStrike stanowi odpowiedź na potrzeby klientów, którzy muszą stawić czoła wyzwaniom związanym z zapobieganiem naruszeniom bezpieczeństwa w skomplikowanych środowiskach wielu chmur i wielu dostawców.