Cypherdog – przełom w komunikacji

Udostępnij

Bezpieczna komunikacja jest ważna dla wszystkich. Są jednak grupy zawodowe czy też branże, dla których istota bezpieczeństwa jest bardzo ważna – należą do nich przede wszystkim kluczowi menadżerowie i działy sprzedaży odpowiedzialne za transakcje idące w miliony, prawnicy, osoby związane z bankowością prywatną, maklerzy, zarządzający przedsiębiorstwami, osoby odpowiedzialne za finanse spółek… można wymieniać długo. Wystarczy pomyśleć, co stałoby się, gdyby informacja, którą przesyłamy mailem albo komunikatorem trafiła w ręce konkurencji czy przeciwną stronę w procesie sądowym. Chronione szczególnie powinny być wyciągi bankowe firm, projekty badawczo-rozwojowe, oferty i umowy handlowe.

Istniejące rozwiązania, włączając tradycyjną pocztę elektroniczną i tradycyjne komunikatory nie są bezpieczne. Odpowiedzią na te problemy jest Cypherdog. Cypherdog to narzędzie do bezpiecznego przesyłania szyfrowanych plików, szyfrowany storage w chmurze, szyfrowanie lokalne zasobów oraz komunikator (aktualnie w wersji desktop, w ciągu paru tygodni na urządzeniach mobilnych).

Po co używać Cypherdoga? Po to, aby uniknąć cyberzagrożeń (chociażby invoice hacking, czyli zmian numerów kont w fakturach, podmienianiu ich i finalnie płaceniu przestępcom, a nie właściwym dostawcom. Szacunek FBI mówi o kwotach idących w miliardy dolarów rocznie w USA, a również w Polsce byliśmy świadkami wielu spektakularnych przypadków). Cypherdog to przeciwdziałanie szpiegostwu gospodarczemu  (przejęcie ofert sprzedaży wysyłanych mailem, umów, sprawozdań finansowych spółek, negocjacji i ustaleń, dokumentacji technicznej – badania i rozwój, patenty, strategii, planów) – które przejmie konkurencja i zrobi z nich użytek, zgodność z RODO (szyfrowanie lokalne, kopia zapasowa w chmurze, szyfrowanie przesyłanych danych), konstytucyjne prawo do bezpieczeństwa, anonimowości i poufności komunikacji.

Przewagą Cypherdog nad istniejącymi rozwiązaniami to przede wszystkim brak „trzeciej strony” (czyli wszelkich SMSów, wiadomości pocztowych, potwierdzania tożsamości przez potentatów technologicznych takich jak Facebook, Google i Microsoft, centrów certyfikacyjnych i agend rządowych). Do treści komunikacji nie ma dostępu nikt poza nadawcą i odbiorcą, gdyż stosowane jest szyfrowanie jest end-to-end.

Bezpieczeństwo danych klientów systemu Cypherdog bazuje na poufności ich kluczy prywatnych. Klucz prywatny każdego użytkownika generowany jest jedynie przez aplikacje klienckie z wykorzystaniem algorytmu RSA i jest dodatkowo szyfrowany hasłem klienta. Najważniejszą zasadą implementowaną przez wszystkie komponenty systemu jest zasada bezwzględnej ochrony klucza prywatnego – klucz ten ani żadna jego część nigdy nie opuszcza urządzenia użytkownika. To jedyny i najlepszy sposób na zapewnienie poufności danych w systemie.

Unikalność rozwiązania poparta jest złożonymi wnioskami patentowymi w USA dotyczącymi metod deszyfrowania plików i weryfikacji tożsamości nadawcy w trybie offline bez użycia centrum certyfikacyjnego oraz metod szyfrowania treści wiadomości i metadanych wiadomości.

Cypherdog dostępny jest do pobrania na stronie https://www.cypher.dog/pl/pobierz/

Zobacz

Produkcja energii z elektrowni węgla kamiennego spadła rdr w IV do 49,91 proc. – PSE

Produkcja energii elektrycznej z elektrowni opartych na węglu kamiennym spadła w Polsce w kwietniu 2022 r. do 49,91 proc. całej produkcji z 51,41 proc. w kwietniu 2021 roku - wynika z danych PSE.

Projekt w sprawie czternastej emerytury w wykazie prac rządu; świadczenie ma być wypłacone w sierpniu

W 2022 r. czternaste emerytury zostaną wypłacone z urzędu wraz sierpniową emeryturą lub rentą – wynika z wykazu prac legislacyjnych Rady Ministrów. Pełną kwotę, czyli 1217,98 zł otrzymają osoby, których świadczenie podstawowe nie przekracza 2900 zł brutto.

Kanada oferuje pomoc w eksporcie ukraińskiego zboża

Kanada jest gotowa pomóc w eksporcie ukraińskiego zboża i wysłać statki do europejskich portów – poinformowała w sobotę minister spraw zagranicznych Kanady Melanie Joly po spotkaniu krajów G7.

Polskie firmy zwiększają liczbę aut flotowych. Sieć serwisów samochodowych na tym zyska?

Co druga polska firma zamierza zwiększyć liczebność flot w...

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o PIT, która m.in. obniża dolną stawkę PIT z 17 do 12 proc.

Sejm w czwartek uchwalił nowelizację ustawy o PIT, która m.in. obniża dolną stawkę PIT z 17 do 12 proc. oraz daje przedsiębiorcom możliwość odliczenia części składki zdrowotnej od podstawy opodatkowania.

Prof. Jan Szczegielniak: wiele osób po przejściu COVID nadal wymaga pomocy

Chociaż liczba chorych na COVID-19 wyraźnie spadła, to ze względu na specyfikę tej choroby potrzebne jest utrzymanie rehabilitacji części ozdrowieńców - powiedział PAP prof. Jan Szczegielniak, krajowy konsultant w dziedzinie fizjoterapii.
- Reklama -