Ad image

Czechy liderem wzrostu wydatków na bezpieczeństwo w regionie

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit

Rosnące potrzeby w zakresie bezpieczeństwa, nowe przepisy i rosnące ryzyko ataków ransomware spowodowane obecną sytuacją geopolityczną nadal napędzają europejskie wydatki na bezpieczeństwo. Według IDC Worldwide Security Spending Guide , całkowite europejskie wydatki wzrosną w 2023 r. o 10,6%. Wydatki w regionie będą nadal odnotowywać prawie dwucyfrowy wzrost w okresie objętym prognozą, a łączne wydatki sięgną 71 miliardów dolarów w 2026 r.

Wielka Brytania, Niemcy i Francja wydają najwięcej na bezpieczeństwo, razem odpowiadając za ponad połowę europejskiego rynku bezpieczeństwa. W Europie Środkowo-Wschodniej Czechy odnotują najszybszy wzrost w 2023 r., na poziomie ponad 12% r/r.

„Badania IDC pokazują, że ciągłe zakłócenia i dynamiczny krajobraz zagrożeń skłoniły europejskie organizacje do ponownego przemyślenia swojej cyberodporności i proaktywnego zapewnienia, że ​​ich organizacja utrzymuje odpowiednią higienę cybernetyczną. Przyjęcie zasady zerowego zaufania w celu wzmocnienia środków bezpieczeństwa i wdrożenia bezpiecznej kontroli dostępu w sieciach, aplikacjach i urządzeniach stało się najwyższym priorytetem, wraz ze zdefiniowaną strategią i wsparciem kierownictwa wyższego szczebla dla nowych inwestycji i inicjatyw”.

Romain Fouchereau, kierownik ds. badań w IDC European Security

Europejskie wydatki na oprogramowanie będą rosły r/r w 2023 r., przy wzroście o około 11% r/r, ale usługi bezpieczeństwa odnotują największe wydatki w 2023 r., co odzwierciedla ich kluczową rolę dla europejskich organizacji z różnych branż.

„Widzimy, że oprócz oprogramowania i sprzętu europejskie firmy bardzo realnie potrzebują usług bezpieczeństwa, które zagwarantują ciągłość ich działalności i zgodność z przepisami. Dotyczy to zwłaszcza organizacji o ograniczonych kompetencjach w zakresie bezpieczeństwa, zwłaszcza małych i średnich firm działających w branżach mniej dojrzałych cyfrowo, takich jak media, produkcja i opieka zdrowotna”.

Vladimir Zivadinovic, starszy analityk ds. badań w IDC European Data and Analytics

W 2023 r. sektor finansowy będzie miał najwyższe wydatki w Europie, napędzane potrzebą ochrony danych i zgodności z przepisami. Jednocześnie dynamika rynku zmusza instytucje finansowe do zwiększenia szybkości reakcji i elastyczności. Usługi bezpieczeństwa będą miały kluczowe znaczenie dla uwolnienia pełnego potencjału ich wewnętrznych zespołów IT w celu skupienia się na nowych usługach i ulepszonej obsłudze klienta.

Tuż za finansami będzie produkcja, przy czym sektor rządowy będzie miał trzecie miejsce pod względem wydatków w 2023 r. Produkcja będzie nadal koncentrować się na ochronie swoich aktywów przemysłowych, które będą w coraz większym stopniu powiązane z korporacyjną siecią informatyczną. Sektor rządowy będzie nadal inwestował w ochronę danych i realizację inicjatyw transformacji cyfrowej, które są celem coraz bardziej wyrafinowanych ataków ransomware.

SOURCES:IDC
Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *