Ad image

Czy wynajem urządzeń biurowych to dobry pomysł?

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 5 Min Read

Wynajem urządzeń biurowych cieszy się na polskim rynku coraz większą popularnością. Zastanawiasz się jakie są zalety tego rozwiązania? A może jesteś w trakcie wyboru urządzeń? Z naszego tekstu dowiesz się na czym polega i jak wygląda wynajem urządzeń biurowych!

Na czym polega wynajem urządzeń biurowych?

Każde biuro doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że musi zadbać o swoje niezbędne wyposażenie. Mowa tu przede wszystkim o wielu urządzeniach i sprzętach, które pozwalają na efektywną pracę. Warto zaznaczyć, że urządzenia biurowe, choć są niezbędne, to w większości przypadków są również niezwykle drogie. Wynika to z faktu, że w zakresie wyposażania biur w sprzęty elektroniczne, nie ma miejsca na kompromisy. Niskiej jakości urządzenia nie będą wstanie efektywnie spełniać swojej roli, a być może nawet nie będą wstanie wytrzymać zbyt intensywnej eksploatacji. Wobec tego właściciele firm i biurowców dbają o to, by wszystkie sprzęty były jak najwyższej jakości. Skanery czy też drukarki muszą bowiem działać z pełną mocą przerobową, by były wstanie wykonać wszystkie zadania na czas. Co więcej, bardzo istotne staje się również to, by były one maksymalnie proste w obsłudze. Pracownicy nie powinni mieć bowiem najmniejszych przeszkód w korzystaniu z funkcjonalności drukarek lub innych urządzeń. Jednak jak zostało to już wspomniane, takie urządzenia dla firmy często są nie mogą sobie pozwolić. Jednak od niedawna na rynku usługowym pojawiła się możliwość wynajmu urządzeń biurowych. Z pewnością rozwiązanie to będzie o wiele bardziej ekonomiczne i korzystne dla niektórych przedsiębiorstw. Jednak czy wynajem urządzeń biurowych to rzeczywiście taki dobry pomysł?

Wynajem drukarek czy także skanerów lub innych urządzeń biurowych, to usługa która na naszym rynku pojawiła się stosunkowo niedawno. Warto zaznaczyć, że na początku nie spotkała się ona z aż tak entuzjastycznym przyjęciem, jak moglibyśmy się tego spodziewać. Wynikało to przede wszystkim z tego faktu, że większość firm wychodziła z założenia, iż urządzenia biurowe o wiele lepiej jest posiadać na własność. Jednak w momencie kiedy dochodziło do wstępnego oszacowania kosztów zakupu takich urządzeń na własność, wówczas pojawiały się pierwsze wątpliwości. Okazuje się, że nie tylko sam zakup był niezwykle drogi, ale dodatkowo dochodziły do tego jeszcze koszty eksploatacji. W finalnym rozrachunku, jeśli firma nie miałby korzystać z urządzeń biurowych z dużym natężeniem, wówczas można śmiało powiedzieć, że wiele by na takim zakupie straciła. Właśnie w tym momencie, usługa wynajmu urządzeń biurowych zaczęła cieszyć się coraz to większą popularnością. Jednak na czym ona dosłownie polega? Otóż niczym nie różni się ona tak naprawdę od tradycyjnego wynajmu samochodu czy sprzętu do sportów wodnych. Wynajmując urządzenia biurowe nawiązujemy umowę z konkretną firmą, która oferuje się nam jej udostępnić w zamian za comiesięczną opłatę. Oczywiście dostawca zobowiązuje się również do wykonywania regularnych przeglądów i serwisów, a także usuwania bieżących usterek, nie obciążając za to kosztami wynajmującego. Firma, która zdecydowała się na taką usługę musi z kolei we własnym zakresie uzupełniać materiały eksploatacyjne jak np. tusze czy tonery. Umowa najmu zawierana jest na krótki lub dłuższy okres czasu w zależności od potrzeb osoby wynajmującej.

Jakie urządzenia można wynająć?

Decydując się na wynajem urządzeń biurowych tak naprawdę nic nas nie ogranicza. Można wynająć wszystkie urządzenia, które są absolutnie niezbędne do pracy biurowej. Niemniej jednak największą popularnością cieszy się usługa wynajmowania drukarek czy skanerów. Niemniej jednak można wynająć również faks, a w niektórych przypadkach także i komputery i dodatkowe komponenty. Wybierając odpowiednia firmę, która oferuje wynajem urządzeń biurowych, można tak naprawdę wynająć wszystko, co okazuje się być niezbędne do pracy w biurze. Co więcej jest to niezwykle korzystne rozwiązanie pod względem ekonomicznym, a sami przedsiębiorcy nie muszą już martwić się o dodatkowe koszty wynikające z koniecznych napraw.

Kto może i powinien skorzystać z takiego rozwiązania?

Kto powinien skorzystać z wynajmu urządzeń biurowych? Przede wszystkim wszystkie te firmy, które wiedzą, że nie będą zbyt intensywnie ich eksploatować. Mamy tu na myśli sytuację, w której drukarki czy faksy potrzebne są raczej “sezonowo” a nie na co dzień. Z takiego rozwiązania powinny również skorzystać te przedsiębiorstwa, które ze względu na sytuację finansową, nie są w stanie pozwolić sobie na zakup profesjonalnych urządzeń do wyposażenia biura. Wówczas będą one mogły na tym rozwiązaniu wiele zaoszczędzić, a dodatkowo także pracować i wykonywać obowiązki z pomocą profesjonalnego sprzętu.

Artykuł sponsorowany