in , ,

Debiut Hawe na Novej Giełdzie już na początku września

Zarząd Hawe S.A. poinformował, że otrzymał informację od właścicieli Novej Giełdy, że akcje spółki zadebiutują 4 września na parkiecie tej instytucji. Od tego dnia zainteresowani akcjonariusze spółki będą mieli możliwość przeprowadzania transakcji sprzedaży i kupna walorami spółki w postaci opcji konwertowalnych. Hawe będzie 8 spółką notowaną na parkiecie Novej Giełdy.

Akcje Hawe S.A. zostały wykluczone z notowań na parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych po tym, gdy Zarząd Spółki nie opublikował sprawozdań finansowych spółki i grupy kapitałowej za 2015 i 2016 r, co uniemożliwiło m.in. przeprowadzenie efektywnego Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia.

Akcjonariusze, którzy nie mogą handlować akcjami na GPW uzyskają możliwość przeprowadzania transakcji na parkiecie Novej Giełdy. To odpowiedź na żądania tych inwestorów, którzy zasypują Zarząd pytaniami dotyczącymi terminu odwieszenia notowań na Giełdzie Papierów Wartościowych. Obecnie nie jestem w stanie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż zależy to od efektów wspólnej pracy nowego zarządcy, wierzycieli i zarządu m.in. w zakresie restrukturyzacji spółki zależnej Hawe Telekom, której majątek stanowi o wycenie i de facto o wynikach finansowych całej grupy kapitałowej. Wierzę, że obecnie znaleźliśmy się w momencie, w którym o współpracę i wspólne decyzje będzie łatwiej – powiedział Paweł Paluchowski, Prezes Zarządu Hawe S.A.

Zainteresowani akcjonariusze Hawe, którzy chcą przeprowadzać transakcje muszą wymienić swoje akcje na tzw. opcje konwertowalne. Wymiana akcji na opcje będzie się odbywać poprzez przeniesienie na spółkę Nasze Inwestycje sp. z.o.o akcji tytułem wniesienia ceny emisyjnej objęcia opcji konwertowalnych serii Hawe. Opcje konwertowalne serii Hawe będą miały charakter zbliżony do kwitów depozytowych. Inwestor będzie także musiał podobnie jak w domu maklerskim podpisać stosowne umowy. Opłaty pobierane od zleceń wynoszą 1 zł od każdego zrealizowanego zlecenia (niezależnie od liczby zrealizowanych transakcji). Wymiana opcji na akcje następuje na żądanie jej posiadacza. Emitent opcji ma 5 dni na zrealizowanie tego żądania (za realizacje żądania uznaje się wydane akcji właścicielowi opcji).

Hawe to już 8 Spółka, która pojawi się na naszej giełdzie. Nie będę ukrywać, że obserwujemy ostatnio zwiększone zainteresowanie naszym parkietem wśród nowych inwestorów. Obroty jak i liczba akcjonariuszy systematycznie się zwiększają. Obecnie już ponad 350 inwestorów zdecydowało się przeprowadzać transakcje kupna i sprzedaży instrumentów finansowych w naszym systemie transakcyjnym – powiedział Damian Patrowicz, współwłaściciel Novej Giełdy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
braster

Wyniki finansowe Brastera za II kwartał 2017

audio

Komputerowe audio – jak zarobić na uszach klientów