Equinix buduje nowe data center w Barcelonie

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit 4 min
4 min

Barcelona staje się coraz ważniejszym węzłem dla naziemnych i podmorskich sieci kablowych tworzących cyfrową rzeczywistość. Dlatego Equinix, Inc. (Nasdaq: EQIX), globalna firma zajmująca się infrastrukturą cyfrową, zdecydowała się zbudować swoje drugie centrum danych właśnie w tej lokalizacji.

Nowy obiekt Equinix

Nowy obiekt będzie służył jako strategiczny punkt łączności dla transmisji danych pomiędzy Europą, Afryką i Bliskim Wschodem a Barceloną, która staje się ważnym węzłem podmorskim. Do najważniejszych kabli należy m.in. 2Africa, łączący kluczowe metropolie nadmorskie wokół całego kontynentu afrykańskiego i Półwyspu Arabskiego. Ta łączność zostanie dodatkowo wzmocniona przez globalną platformę firmy Equinix, składającą się z ponad 245 centrów danych i obejmującą kluczowe metropolie śródziemnomorskie: Bordeaux, Genuę, Lizbonę i Mediolan.

„Kable podmorskie odgrywają istotną rolę w procesie tworzenia nowoczesnego cyfrowego świata. Przewidujemy duży postęp w ich rozwoju w ciągu najbliższych kilku lat. Kable podmorskie zapewniają przepustowość bazową pomiędzy metropoliami na różnych kontynentach, natomiast Equinix demokratyzuje tę przepustowość, czyniąc ją łatwo dostępną dla szerokiej gamy przedsiębiorstw i umożliwiając szybką ekspansję międzynarodową, bez konieczności znacznych nakładów inwestycyjnych.”

Jim Poole, Vice President, Equinix

Nowe data center na mapie Barcelony

Barcelona, znana na całym świecie jako ośrodek innowacji, wciąż przyciąga największe międzynarodowe firmy technologiczne (Airbnb, Amazon, Google, HP, Microsoft i Ubisoft). Nowy obiekt Equinix, znany jako centrum danych BA2 International Business Exchange (IBX), będzie zlokalizowany w sąsiedztwie istniejącego już BA1, tworząc kampus i zwarty ekosystem cyfrowy. Umożliwi to lokalnym przedsiębiorstwom ekspansję i rozwój, a także zachęci międzynarodowe firmy do lokowania lub rozszerzania działalności na Platformie Equinix w Barcelonie – już teraz istotnym i strategicznie zlokalizowanym węźle komunikacji międzynarodowej. 

Barcelona, będąca liderem w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, jako pierwsze miasto na świecie otrzymała certyfikat Biosphere w zakresie zrównoważonej turystyki. Equinix był pierwszą firmą w branży centrów danych, która wyznaczyła cel redukcji emisji oparty na badaniach naukowych. Zgodnie ze scenariuszem porozumienia paryskiego firma zobowiązała się do osiągnięcia neutralności klimatycznej w skali globalnej do 2030 r. Celem długoterminowym dla Equinix jest pozyskiwanie 100% czystej i odnawialnej energii dla swojej globalnej platformy. Obiekt BA2 będzie w 100% wykorzystywał energię odnawialną i zostanie zaprojektowany z myślą o uzyskaniu certyfikatu Leadership in Energy and Environmental Design (LEED).

„Trwałe zaspokojenie popytu na usługi cyfrowe ma dla nas kluczowe znaczenie. Czas tej inwestycji nie mógłby być lepszy, biorąc pod uwagę gwałtowny wzrost zapotrzebowania, jaki obserwujemy ze strony firm w Barcelonie i w całym regionie Morza Śródziemnego”.

Judith Gardiner, Vice President for Growth and Emerging Markets, Equinix

Ośrodek firmy Equinix w Barcelonie umożliwia klientom bycie częścią połączonego ekosystemu cyfrowego. Te obszerne obiekty, mieszczące ponad 45 operatorów sieciowych, zapewniają łączność z regionalną centralą internetową CATNIX, a także Equinix Internet Exchange. Klienci mogą wykorzystać usługi cyfrowe firmy Equinix do bezpiecznego i szybkiego budowania infrastruktury cyfrowej z prędkością software’ową za pomocą wirtualnych i zautomatyzowanych usług sieciowych typu bare metal w celu podłączenia i wykorzystania sieci na żądanie.

SOURCES:Equinix
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz