in , ,

Fortinet ogłosił wyniki finansowe za II kwartał 2017 roku

Fortinet przedstawił wyniki finansowe za II kwartał 2017 roku. Jak podaje Spółka, dochody wyniosły 363,5 mln USD. To znaczny wzrost, bo wynik jest aż o 17 proc. rok do roku.

Foortinet jest liderem w produkcji wysokowydajnych rozwiązań cyberbezpieczeństwa. W II kwartale kwota zafakturowanych zamówień firmy wyniosła 426,9 mln USD, co stanowi wzrost o 14 proc. rok do roku. Ważna jest też kwestia akcjonariatu, gdzie rozwodniony zysk netto na akcję liczony według zasad GAAP wyniósł 0,13 USD, z kolei rozwodniony zysk netto na akcję liczony według zasad innych niż GAAP jest wyższy i wynosi 0,27 USD.

W kwestii marży sytuacja Fortinet ukształtowała się następująco: marża operacyjna GAAP to 8 proc., natomiast inna niż GAAP wyniosła 18 proc. Przepływy środków pieniężnych z działalności operacyjnej to 144,8 mln USD, natomiast przepływy wolnych środków pieniężnych wyniosły 58,4 mln USD. Środki pieniężne, ekwiwalenty środków pieniężnych i inwestycje w II kwartale wyniosły 1,46 mld USD.

Fortinet nadal przekracza tempo wzrostu rynku. Fortinet Security Fabric zapewnia naszym klientom kompleksową ochronę przed coraz bardziej rozwiniętymi zagrożeniami, z którymi mierzą się obecnie i będą musieli mierzyć się w przyszłości, niezależnie od miejsca przechowywania ich zasobów i danych – Jolanta Malak, regionalna dyrektor sprzedaży Fortinet na Polskę, Białoruś i Ukrainę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chcesz wiedzieć więcej?
Zapisz się na nasz newsletter!
SUBSKRYBUJ
samsung

Zarabianie na IoT – Samsung Artik Cloud

koszty

Raport – który sektor najlepiej radzi sobie z zarządzaniem kosztami?