Fortinet ogłosił wyniki finansowe za II kwartał 2017 roku

- Reklama -

Fortinet przedstawił wyniki finansowe za II kwartał 2017 roku. Jak podaje Spółka, dochody wyniosły 363,5 mln USD. To znaczny wzrost, bo wynik jest aż o 17 proc. rok do roku.

Foortinet jest liderem w produkcji wysokowydajnych rozwiązań cyberbezpieczeństwa. W II kwartale kwota zafakturowanych zamówień firmy wyniosła 426,9 mln USD, co stanowi wzrost o 14 proc. rok do roku. Ważna jest też kwestia akcjonariatu, gdzie rozwodniony zysk netto na akcję liczony według zasad GAAP wyniósł 0,13 USD, z kolei rozwodniony zysk netto na akcję liczony według zasad innych niż GAAP jest wyższy i wynosi 0,27 USD.

W kwestii marży sytuacja Fortinet ukształtowała się następująco: marża operacyjna GAAP to 8 proc., natomiast inna niż GAAP wyniosła 18 proc. Przepływy środków pieniężnych z działalności operacyjnej to 144,8 mln USD, natomiast przepływy wolnych środków pieniężnych wyniosły 58,4 mln USD. Środki pieniężne, ekwiwalenty środków pieniężnych i inwestycje w II kwartale wyniosły 1,46 mld USD.

Fortinet nadal przekracza tempo wzrostu rynku. Fortinet Security Fabric zapewnia naszym klientom kompleksową ochronę przed coraz bardziej rozwiniętymi zagrożeniami, z którymi mierzą się obecnie i będą musieli mierzyć się w przyszłości, niezależnie od miejsca przechowywania ich zasobów i danych – Jolanta Malak, regionalna dyrektor sprzedaży Fortinet na Polskę, Białoruś i Ukrainę

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -