Gigantyczna Kula Śnieżna McDonalds, czyli nietuzinkowa reklama, która porywa tłumy

Bartosz Martyka
Bartosz Martyka - Redaktor naczelny Brandsit
6 min

Imponująca, ogromna Śnieżna Kula, która powstała na zlecenie McDonalds to idealny przykład reklamy, która porusza tłumy już podczas kręcenia – nie dopiero w trakcie emisji. Bubble Tent, czyli namiot, który został wykorzystany do wydzielenia zimowej kompozycji McDonalds, to całkowicie transparentna, zadaszona przestrzeń, którą można w dowolny sposób aranżować, na potrzeby własnego projektu. Gdziekolwiek się pojawi – bije rekordy popularności.

Pomysł na reklamę inną niż wszystkie

Zapierająca dech w piersiach reklama, która porusza tłumy i zapada w pamięć, to dziś zdecydowanie nie lada wyzwanie. Doskonale wiedzą o tym marketingowcy McDonalds, dlatego w tym roku postawili na coś zupełnie wyjątkowego. Niesamowitą atrakcję mieli przyjemność podziwiać na początku grudnia mieszkańcy Lublina. W centrum miasta stanęła instalacja, która do złudzenia przypominała ogromną Szklaną Kulę, w której zamknięta była restauracja, skąpana w magicznej, zimowej ekspozycji. Bubble Tent, bo o nim mowa, to namiot, wizualnie przypominający bańkę mydlaną lub właśnie przepiękną, Szklaną Kulę. To absolutny hit, który zachwyca każdego i jednocześnie niesamowite rozwiązanie, dzięki któremu każdy event staje się wyjątkowy i niepowtarzalny. Bubble Tent tworzy całkowicie transparentną, zadaszoną przestrzeń, której wnętrze można dowolnie aranżować, na potrzeby własnego projektu. McDonalds stworzył wewnątrz namiastkę zimy, która zaciekawiła tłumy. Długie kolejki ustawiały się przed wejściem do Śnieżnej Kuli – każdy chciał zrobić sobie z nią zdjęcie. Bubble Tent to świetny sposób na reklamę, czego najlepszym przykładem jest właśnie McDonalds, kręcący swój spot świąteczny na Placu Zamkowym. Możliwości Bubble Tent są nieograniczone – przejrzysta bańka będzie również doskonała do ekspozycji towarów oraz usług. 

Niesamowita Śnieżna Kula dla McDonalds, czyli zimowy Giant Bubble Tent

- Advertisement -

Imponujących rozmiarów, niesamowita Śnieżna Kula, która stanęła na Placu Zamkowym w Lublinie to konstrukcja, która zachwycała nie tylko estetyką, ale również technologią. Każdy chciał przyjrzeć się jej z bliska i sprawdzić, czy faktycznie wykonana jest ze szkła. Ogromna Szklana Kula powstała specjalnie na potrzeby kampanii McDonalds – została wykorzystana do nakręcenia świątecznego spotu reklamowego, który będzie można na dniach podziwiać w telewizji. Ta niesamowita i oryginalna atrakcja zabrała mieszkańców na chwilę do innej rzeczywistości, gdzie panowała zima, na którą wielu czekało wówczas z utęsknieniem.

Ogromna Kula Śnieżna dla McDonald’s to wyjątkowo inspirująca instalacja, skrywająca w sobie budynek stylizowany na restaurację McDonalds, strzelające białym puchem armatki śnieżne oraz białe od śniegu drzewka. Wszystkiemu towarzyszyło klimatyczne oświetlenie, które można było podziwiać zwłaszcza wieczorem. Całość zamknięta była w konstrukcji, która do złudzenia przypominała Szklaną Kulę. Dawało to niesamowity i magiczny wręcz efekt, który urzekł wszystkich.

Giant Bubble Tent dla McDonalds to z pewnością jedna z tych atrakcji, obok których nie da przejść się obojętnie. Potwierdza to duże zainteresowanie mieszkańców Lublina i turystów, którzy chętnie robili sobie z nietypową konstrukcją zdjęcia. W sieci zawrzało – zdjęcia ze śnieżną kulą robiły niesamowitą furorę na portalach społecznościowych. To reklama, która stała się popularna już podczas kręcenia – nie dopiero po emisji. O tak spektakularnym efekcie marzą specjaliści od marketingu na całym świecie – Bubble Tent okazał się strzałem w dziesiątkę. Odwiedzający mogli podziwiać Śnieżną Kulę nie tylko z zewnątrz, ale również od wewnątrz – można było wejść do środka Szklanej Kuli, co wywołało szczery uśmiech na twarzach nie tylko u dzieci, ale i u dorosłych.

giant bubble tent logo

Możliwości Bubble Tent są nieograniczone

Niesamowity sposób, w jaki McDonalds wykorzystał Bubble Tent inspiruje również do innych, ciekawych i nieszablonowych aranżacji tej konstrukcji. Transparentny namiot nie musi być wyłącznie typową, zimowo-świąteczną Śnieżną Kulą. Może to być np. wspaniała atrakcja na Walentynki, gdzie prószące, serduszkowe konfetti i romantyczne światła zachwycą zakochanych i wprowadzą ich w wyjątkowy, miłosny nastrój. A może zimowe zadaszenie ogródków w restauracjach lub bar tlenowy w SPA? Możliwości aranżacji przestrzeni Szklanej Kuli oraz jej zastosowania są tu praktycznie nieograniczone. Bubble Tent sprawdzi się do niecodziennej ekspozycji towarów, do prezentacji usług, a także jako osobna atrakcja dla gości eventu tematycznego. To również ciekawy sposób na turystykę i wypoczynek inny niż wszystkie – w nocy można podziwiać spadające gwiazdy, w dzień natomiast piękno otaczającej nas natury. Noc pod gwiazdami w transparentnym namiocie, joga w lesie, romantyczny wieczór w strugach deszczu, wypoczynek na łonie natury – Bubble Tent można wykorzystać jak tylko chcemy. Tu tylko kreatywność stanowi barierę – McDonalds pokazał perfekcyjnie, że z Bubble Tent nie ma rzeczy niemożliwych.

bubble giant close logo

Namiot Bańka to coś więcej niż przeźroczysta konstrukcja

Bubble Tent do złudzenia przypomina piękną, Szklaną Kulę, choć w rzeczywistości nie jest wykonany ze szkła. To dmuchany w trybie ciągłym namiot sferyczny bez konstrukcji, odporny na niesprzyjające warunki atmosferyczne (w tym wiatr, deszcz i śnieg), dzięki czemu może być zamontowany w każdym miejscu. Konstrukcję Szklanej Kuli można postawić zarówno na zewnątrz, jak w przypadku reklamy McDonalds, jak i wewnątrz budynków – np. w supermarketach lub halach targowych. Jej wnętrze może być dodatkowo ogrzewane lub klimatyzowane, dzięki czemu kula stanowić może przestrzeń zupełnie niezależną, która jednocześnie posiada stały dopływ powietrza, by spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa. Tu liczy się przecież nie tylko zapierający dech w piersiach efekt końcowy, ale również 100% bezpieczeństwo odwiedzających. Konstrukcja jest lekka, niepalna i wbrew pozorom nie tak łatwo ją zniszczyć. Robi wrażenie gdziekolwiek się znajdzie – bez względu na swoje wymiary. Będzie wspaniałą reklamą lub sposobem na prezentację, w sposób inny niż wszystkie.

bubble close logo

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -