Ad image

Grupa Asbis z nowym wiceprezesem

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit

Pan Costas Tziamalis otrzymał nominację na nowo utworzone stanowisko Wiceprezesa Grupy ASBIS, wiodącego dystrybutora z wartością dodaną, dewelopera i dostawcę produktów, rozwiązań i usług IT oraz IoT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Na nowo objętym stanowisku będzie odpowiadał, wraz z pozostałymi członkami Rady Dyrektorów, za dalsze tworzenie i nadzorowanie strategii działań międzynarodowych Grupy. Będzie też nadal kierował departamentami relacji inwestorskich i zarządzania ryzykiem oraz będzie brał aktywny udział w projektach inwestycyjnych Grupy, a także w edukacji i rozwoju zawodowym pracowników. W strukturze Grupy stanowisko to podlega bezpośrednio Dyrektorowi Generalnemu i Prezesowi Zarządu Grupy ASBIS Siergiejowi Kostevitch’owi.

Costas Tziamalis ma wykształcenie wyższe z zakresu finansów i jest związany z Grupą ASBIS od 20 lat. Karierę zawodową rozpoczął w bankowości prywatnej BNP Paribas na Cyprze, a następnie dołączył do Domu Maklerskiego Proteas Asset Management. W ramach firmy ASBIS przeszedł on ścieżkę rozwoju od Kierownika Projektów Finansowych, Korporacyjnego Kontrolera Kredytowego i Kierownika ds. Relacji Inwestorskich do Dyrektora ds. Ryzyka i Relacji Inwestorskich. Aktywnie uczestniczył w rozwoju organizacji i wzmacnianiu jej pozycji na wszystkich rynkach.

„Costas jest jednym z czołowych menedżerów tworzących sukces ASBIS. Do tej pory nie tylko sprawnie nadzorował nasze działania w zakresie relacji inwestorskich i zarządzania ryzykiem Grupy, ale także aktywnie wspierał rozwój całej organizacji. Był obecny, gdy Grupa stanęła w obliczu wielu kryzysów i pomógł jej wyjść z nich silniejszą. Costas udowodnił również, że ma bardzo dobre wyczucie biznesowe i potrafi zauważyć i zrealizować potencjał prowadzonych projektów oraz talent do motywowania ludzi i wydobywania z nich tego, co najlepsze. Od wielu lat jest aktywnie zaangażowany w tworzenie i realizację naszej strategii. Jestem przekonany, że razem wyniesiemy ASBIS na jeszcze wyższy poziom”powiedział Costas Tziamalis, Członek Zarządu oraz Dyrektor ds. Relacji Inwestorskich i Ryzyka ASBISc Enterprises Plc.

„Spędziłem w ASBIS już 20 lat, dlatego jest on dla mnie jak rodzina, o którą trzeba dbać i budować jej siłę. Przez te wszystkie lata ASBIS zawsze stawiał wysokie wymagania, ale też efekty, które osiągaliśmy dawały nam wszystkim wile satysfakcji. ASBIS to wielokulturowa organizacja, która dzięki dobremu zarządzaniu i znakomitym pracownikom jest liderem na wielu rynkach, na których działamy. Jestem zaszczycony tą nominacją, która motywuje mnie do jeszcze większych wysiłków na rzecz dalszego rozwoju ASBIS i pragnę zapewnić wszystkich, którzy we mnie wierzyli, że dołożę wszelkich starań, aby ASBIS był znacznie większą i bardziej dochodową organizacją. Wierzę, że naszym najważniejszym zadaniem w tej chwili będzie zadbanie o to, abyśmy nie tylko czerpali korzyści z sukcesu i fundamentów z poprzednich lat, ale także rozwijali firmę poprzez nowe wyzwania, które obecnie przed nami stoją” – powiedział Costas Tziamalis.