OVH świętuje dwudzieste urodziny, przyspiesza rozwój chmury i zmienia nazwę na OVHcloud

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 6 min
6 min

W czwartek, 10 października br., startuje 7. edycja OVHcloud Summit. W rokrocznej konferencji w Paryżu wezmą udział wszyscy uczestnicy współtworzący ekosystem OVHcloud. Blisko 10 tys. osób  zgromadzonych w Paris Expo lub śledzących transmisję live z wydarzenia, wysłucha przemówienia otwierającego Summit wygłoszonego przez prezesa i założyciela OVHcloud Octave’a Klabę oraz Michela Paulin – dyrektora generalnego.

Dwudziestolecie firmy OVHcloud, oferującej alternatywną chmurę na rynku europejskim, zbiega się z wkroczeniem w nowy etap rozwoju – OVHcloud osiągnęła pełną gotowość do międzynarodowego wzrostu i innowacji. Spółka koncentruje się na rozwiązaniach chmurowych i aktywnie włącza w powstanie europejskiego ekosystemu zaufanych rozwiązań.

Nowy etap – nowa nazwa

Jubileusz dwudziestolecia OVH to okazja do umocnienia pozycji firmy jako dostawcy usług chmurowych, które stanowią 70 proc. jej przychodów. Grupa przyjmuje nazwę OVHcloud, co odzwierciedla jej strategię rozwoju biznesu i ekspansji międzynarodowej.

Firma OVH pojawiła się na rynku 20 lat temu wraz z początkiem wirtualizacji usług (PaaS, IaaS, SaaS, itp.). Dzisiaj w odniesieniu do tych usług używamy określenia „chmura”. Chcemy, aby nasza marka odzwierciedlała to, co robimy – wyjaśnia Michel Paulin, dyrektor generalny OVHcloud.

Strategia SMART wciąż na pierwszym miejscu

Choć OVH zmienia nazwę, to jej wartości pozostają niezmienne: otwartość i budowa ekosystemu gwarantującego ochronę danych. OVHcloud w dalszym ciągu propaguje swoją wizję chmury SMART:  Simple, Multi-local, Accessible, Reversible and Transparent. Czyli chmury prostej, multilokalnej, dostępnej, odwracalnej i transparentnej. W odpowiedzi na wyzwania stawiane przez ustawę CLOUD Act, OVHcloud oferuje niezawodne i zgodne z europejskimi wartościami rozwiązania. Dzięki nim tworzy otwartą i odwracalną chmurę umożliwiającą klientom swobodny wybór sposobu zarządzania danymi i realizację celów biznesowych.

Nieustanne innowacje i konsekwentna realizacja planu SMART

OVHcloud konsekwentnie realizuje przyjętą strategię we wszystkich swoich czterech obszarach działania. Oferuje klientom rozwiązania dopasowane do ich potrzeb, z uwzględnieniem sposobów korzystania przez nich z portfolio produktów i usług.

Rozwiązania Enterprise – wsparcie specjalistów IT w procesie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw

Produkty i rozwiązania Enterprise oferują pełne bezpieczeństwo projektów podczas procesu transformacji cyfrowej dzięki transparentnej, odwracalnej, przewidywalnej i „multilokalnej” chmurze. W tym roku oferta serwerów bare metal zostanie wzbogacona o dedykowane klastry serwerów o gwarantowanej wydajności połączone w sieci prywatnej. Standardowe API umożliwią automatyzację procesów. Wkrótce firma zaktualizuje gamę serwerów dedykowanych HG, instalując w nich procesory najnowszej generacji Intel® Cascade Lake™ lub AMD EPYC™ 2nd generation gwarantujące wydajność i niezawodność. Grupa realizuje również swoją globalną strategię certyfikacji i rozpoczęła proces kwalifikacji SecNumCloud.

Otwarte i standardowe środowisko Public Cloud dla inżynierów DevOps, którzy potrzebują rozwiązań do rozwoju skalowalnych aplikacji w chmurze

Dzięki gamie produktów Public Cloud można szybko uruchamiać projekty, korzystając z zasobów na żądanie i dopasowując ich zużycie do rzeczywistych potrzeb. Zgodnie ze swoją filozofią, OVHcloud stosuje otwarte i interoperacyjne standardy: Rozwiązania Public Cloud Storage są od teraz dostępne przy użyciu API S3, natomiast usługi Public Cloud staną się kompatybilne z narzędziami RefStack.

Oferta dla specjalistów ds. infrastruktury, sprzętu i sieci, którzy chcą budować platformy cloud w oparciu o rozwiązania serwerowe

Rozwiązania serwerowe pozwalają administratorom systemów budować wydajną infrastrukturę w najbardziej przystępnej cenie. W tym roku OVHcloud całkowicie zmodyfikowała swoją ofertę serwerów dedykowanych, stawiając na pierwszym miejscu prostotę i uniwersalność rozwiązań. OVHcloud wprowadziła ostatnio na rynek nową gamę serwerów dedykowanych Infrastructure, która umożliwia tworzenie architektury klastrowej lub zarządzanie rozproszonymi bazami danych. Oferta skierowana jest do firm średniej wielkości, instytucji administracji publicznej lub uczelni potrzebujących skalowalnych i wydajnych rozwiązań. Wszystkie serwery z gamy Infrastructure wyposażone są w najnowszą technologię OVHcloud Link Aggregation (OLA), która służy do agregacji interfejsów sieciowych serwerów. Dzięki temu zwiększa się dostępność serwerów, a jednocześnie każdy z nich jest odizolowany od sieci publicznej i chroniony przed ewentualnymi zagrożeniami. Ponadto niektóre serwery z gamy Infrastructure, dzięki zastosowaniu technologii Intel® Software Guard Extensions (SGX), posiadają zaawansowane funkcje bezpieczeństwa umożliwiające całkowite odizolowanie kodów i przetwarzanych danych. OVHcloud wprowadzi na początku 2020 roku nową gamę serwerów VPS – od modelu STARTER do ELITE. Są to modele oferujące proste skalowanie, automatyczne tworzenie kopii zapasowych i SLA na poziomie 99,9 proc.

Większa widoczność i lepsza komunikacja dla biznesu dzięki rozwiązaniom Market

Rozwiązania Market wspierają ewolucję cyfrowych twórców i małych firm. Oferta hostingu Cloud Web zostanie w tym roku wzbogacona o nowe konfiguracje otwierające pole do nowych zastosowań. Dodatkowe zasoby przyspieszą rozwój witryn lub aplikacji internetowych.

OVHcloud, jako dostawca rozwiązań Infrastructure as a Service (IaaS), współpracuje z doświadczonymi partnerami wdrażającymi i utrzymującymi usługi świadczone na rzecz ich własnych klientów. Aby jeszcze skuteczniej wspierać cyfrową transformację firm, OVHcloud zmodyfikowała program partnerski OVHcloud Partner Program i położyła akcent na współpracę międzynarodową. Do programu należą już firmy Thales, Capgemini i Deloitte.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz