HPE kupi rozwiązanie do zarządzania operacjami IT

Natalia Zębacka
Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
4 min

Hewlett Packard Enterprise poinformował o zawarciu ostatecznej umowy zakładającej przejęcie OpsRamp – firmy z sektora ITOM (zarządzanie operacjami IT), która umożliwia monitorowanie i zarządzanie infrastrukturą IT, zasobami chmurowymi, obciążeniami i aplikacjami w środowiskach hybrydowych i wielochmurowych, w tym również u hyperskalerów. Gartner szacuje, że ITOM to rynek o wartości około 39 mld dolarów.

Zintegrowanie rozwiązania OpsRamp w zakresie zarządzania operacjami cyfrowymi z platformą edge-to-cloud HPE GreenLake – i wsparcie jej usługami HPE – ograniczy złożoność operacyjną w środowiskach korzystających z rozwiązań wielu dostawców, także w środowiskach wielochmurowych. Technologia OpsRamp pozwala na uzyskanie całościowej widoczności, możliwości obserwacji i kontroli w różnych środowiskach hybrydowych i wielochmurowych. Według danych IDC, 64 proc. przedsiębiorstw korzysta z usług chmurowych wielu dostawców, a zdolność do zarządzania operacjami IT w zróżnicowanych środowiskach chmurowych staje się coraz ważniejsza.

„W dzisiejszych czasach klienci zarządzają szeregiem środowisk chmurowych. Wykorzystują różne modele operacyjne i narzędzia, co znacząco przekłada się na wyższe koszty i większą złożoność zarządzania działalnością cyfrową. Połączenie rozwiązań OpsRamp z HPE będzie oznaczać usunięcie tych barier poprzez udostępnienie klientom zintegrowanej platformy chmurowej edge-to-cloud, która umożliwia efektywniejsze zarządzanie i transformacje u klientów korzystających z wielu chmur różnych dostawców. Transakcja nabycia OpsRamp wzmacnia pozycję HPE jako lidera i wprowadza platformę HPE GreenLake do segmentu zarządzania operacjami IT”.

Fidelma Russo, CTO w HPE

Platforma edge-to-cloud HPE GreenLake

Platforma HPE GreenLake zapewnia klientom i partnerom ujednolicone, hybrydowe doświadczenie chmurowe i łatwy dostęp do usług w chmurze. Dzięki dodaniu usług firmy OpsRamp, klienci HPE będą w stanie efektywniej zarządzać swoimi inwestycjami w IT oraz szybciej reagować na incydenty. Korzyścią dla całej organizacji jest posiadanie jednej platformy do chmury hybrydowej. 

Możliwości OpsRamp rozszerzają ofertę usług HPE – obejmującą usługi doradcze, operacyjne i zarządzane przez HPE GreenLake – o dostarczanie kompleksowego wsparcia dla hybrydowych i wielochmurowych środowisk IT. Dzięki tej ofercie klienci mogą skuteczniej zarządzać swoimi środowiskami chmurowymi, radykalnie zmniejszyć koszty operacyjne i poprawić ogólne doświadczenia IT wśród użytkowników. 

- Advertisement -

Mieszcząca się w San Jose w Kalifornii firma OpsRamp stanowiła element inwestycji venture capital w ramach programu Hewlett Packard Pathfinder. OpsRamp oferuje hybrydową platformę do zarządzania działalnością cyfrową, która wspiera tysiące klientów na całym świecie w celu modernizacji i redukcji kosztów zarządzania działalnością cyfrową. 

„Integracja naszego hybrydowego rozwiązania OpsRamp do zarządzania działalnością cyfrową z HPE GreenLake zapewni bezkonkurencyjną ofertę dla organizacji nastawionych na innowacje i rozwój w złożonym, wielochmurowym świecie. Firmy poszukują ujednoliconego podejścia do lepszego zarządzania operacjami od brzegu sieci do chmury, dlatego partnerzy i dystrybutorzy będą odgrywać kluczową rolę w rozwoju oferty as-a-service. Cieszymy się z możliwości wykorzystania skali działania i globalnego zasięgu HPE do zaprezentowania naszej unikalnej oferty. Wyruszamy w tę podróż jako część HPE”. 

Varma Kunaparaju, CEO OpsRamp

Integracja i dostępność w ofercie HPE 

Oczekuje się, że transakcja zostanie sfinalizowana w trzecim kwartale roku fiskalnego HPE 2023, pod warunkiem uzyskania zezwoleń regulacyjnych i spełnienia innych typowych warunków. Technologia OpsRamp zostanie zintegrowana z platformą HPE GreenLake, będzie też dostępna jako samodzielna usługa, osadzona w rozwiązaniach obliczeniowych, pamięci masowej i sieciowych firmy HPE.

SOURCES:HPE
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -