Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

IBM dołącza do Związku Cyfrowa Polska

Udostępnij

IBM, światowy gigant IT, dołącza do Związku Cyfrowa Polska – organizacji zrzeszającej najważniejsze firmy z dziedziny nowych technologii. W jej ramach firma będzie współtworzyć lepszy klimat dla rozwoju nowoczesnego biznesu w Polsce, dbać o dalszą transformację cyfrową polskich przedsiębiorstw oraz pomagać we wdrażaniu najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu cyberbezpieczeństwa.

IBM jest jednym z największych i najstarszych przedsiębiorstw informatycznych na świecie. To jego specjaliści opracowali m.in. dyskietkę, kod kreskowy, czy system rezerwacji lotniczych SABRE.  Obecnie firma zajmuje się m.in. rozwojem koncepcji sztucznej inteligencji, chmury hybrydowej oraz monitorowaniem bezpieczeństwa światowej infrastruktury IT.

– Zasługi IBM na polu cyfrowej transformacji Polski są nieocenionemówi Michał Kanownik, prezes Związku Cyfrowa Polska.Przez 31 lat obecności na polskim rynku IBM dostarczało rozwiązania dla bankowości, administracji państwowej, nauki oraz użytkowników prywatnych. Jesteśmy zaszczyceni, że tak ważna w świecie IT firma postanowiła zasilić szeregi naszej organizacjidodaje.

Co istotne, oprócz prowadzenia działalności biznesowej, polski oddział IBM wspiera istotne inicjatywy edukacyjne oraz prospołeczne. Firma współpracuje z kilkudziesięcioma ośrodkami akademickimi w Polsce, a w 2019 r. zainicjowała program rozwoju edukacyjno-zawodowego P-TECH dla szkół średnich. We współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie IBM uruchomił jeden z najszybszych w Polsce superkomputerów przeznaczonych do zadań z zakresu rozwoju sztucznej inteligencji.

– Związek Cyfrowa Polska od lat wspiera ścieżki rozwoju polskiego rynku technologicznego i wspomaga polską gospodarkę na drodze do cyfryzacji. Cieszymy się, że razem z najlepszymi ekspertami i w ramach tak efektywnie działającej organizacji branżowej możemy przyczyniać się do popularyzacji najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych oraz umożliwiać przedsiębiorcom i instytucjom, kompleksową i bezpieczną transformację cyfrowąmówi Małgorzata Stańczyk, dyrektor działu konsultingu IBM w Polsce i Krajach Bałtyckich.

Zobacz

Sasin: założenia do projektu ustawy przewidują opodatkowanie wysokich marż największych firm

Założenia propozycji opodatkowania nadzwyczajnych zysków firm przewidują opodatkowanie "nadwymiarowych" marż dużych firm - oświadczył w Sejmie wicepremier Jacek Sasin. Jak wcześniej deklarował, założenia odpowiedniego projektu przesłał premierowi.

KPRM: rząd przyjął w trybie obiegowym projekt ustawy znoszący obligo giełdowe

Rząd przyjął w trybie obiegowym projekt ustawy znoszący tzw. obligo giełdowe, czyli obowiązek sprzedaży energii elektrycznej poprzez giełdę energii - podała we wtorek KPRM. Projekt zaostrza też kary za manipulacje na rynku energii.

Rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych na farmie Taurona w Mysłowicach

Rozpoczął się montaż paneli fotowoltaicznych na terenie budowanej przez Tauron elektrowni słonecznej, która powstaje na poprzemysłowych terenach w Mysłowicach. To największa tego typu inwestycja w kraju, moc farmy docelowo sięgnie 100 MW, a energię elektryczną zacznie wytwarzać w przyszłym roku.

Baltic Pipe: kiedy pełna przepustowość gazociągu?

Kontrakty, które zostały podpisane w tym roku będą trochę mniejsze, ale od przyszłego roku rozpoczyna się już pełna przepustowość gazociągu - powiedział we wtorek podczas audycji w Radiu Szczecin wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Cyfryzacja KPRM: rządowa porównywarka cen węgla już działa

Rządowa porównywarka cen węgla jest już dostępna. Portal przeznaczony dla konsumentów i sprzedawców ma ułatwić zakup opału - poinformowała we wtorek Cyfryzacja KPRM. Jak dodano, nowe rozwiązanie pozwoli uniknąć nadużyć.

Ornitolog: populacja cietrzewi maleje

W latach 70-tych ub. wieku w Polsce żyło ok. 30 tys. cietrzewi, a teraz tylko 200-300 osobników - mówi ornitolog, współautor filmu "Kohut", który powstał podczas badań nad tymi zagrożonymi wyginięciem ptakami. Nakręcono go w Tatrach - jednej z głównych ostoi tego gatunku w kraju.
- Reklama -

REKLAMA