IBM i VMware rozszerzają współpracę

- Reklama -

Podczas konferencji VMworld w Barcelonie obie firmy ogłosiły pakiet nowych, wspólnych usług, które mają umożliwić firmom szybsze i sprawniejsze wdrożenia chmur hybrydowych. Wśród nowych funkcjonalności będzie wsparcie m.in. dla konteneryzacji i modernizacji aplikacji w oparciu o oprogramowanie Kubernetes czy wykorzystanie superkomputera Watson’a w kontaktach z klientami.

Według analityków z firmy Ovum, obecnie 20 proc. procesów biznesowych zostało przeniesionych do chmury, ale nawet 80 proc. krytycznych aplikacji, wrażliwych danych i najważniejszych obciążeń systemowych nadal działa w oparciu o infrasatrukturę on-premise. Dzieje się tak głównie ze względu na obawy o wydajność i kwestie prawne. Współczesny biznes coraz mocniej potrzebuje jednak rozwiązań, które umożliwią szybką adaptację chmur w każdym obszarze działalności firmy.

Sojusz dla multi-cloudów

Ogłoszona w trakcie VMworld 2018 w Barcelonie pogłębiona współpraca między IBM a VMware ma urzeczywistnić sen o wielochmurowym krajobrazie współczesnych firm. W oparciu o programowo-definiowane centra danych VMware, chmura IMB Cloud stanie się teraz w pełni zautomatyzowana i niezawodna, umożliwiając firmom znaczne ograniczenie przestojów w działaniu stosowanych aplikacji chmurowych. Jednocześnie firmy, które wcześniej wdrożyły systemy oparte na rozwiązaniach VMware mogę teraz łatwo i sprawnie dokonać migracji do chmury IBM. Ma ona zapewniać dostępność usług i aplikacji na poziomie 99,99 proc.

Wsparcie dla konteneryzacji

W Barcelonie obie firmy ogłosiły również wsparcie dla orchestracji maszyn wirtualnych i kontenerów, działających m.in. w oparciu o prywatne sieci. Od tej pory usługa IBM Cloud Private Hosted może być instalowana na zwirtualizowanych serwerach VMware vCenter. Dzięki temu klienci mogą konteneryzować m.in. bazy danych przechowywane w maszynach wirtualnych. Modyfikacja umożliwia także znacznie łatwiejsze modernizowanie, zainstalowanych już aplikacji o komponenty sztucznej inteligencji czy blockchain. Oprocz tego chmura IBM dla rozwiązń VMware jest obecnie zintegrowana z rozwiązaniem IBM Cloud Kubernetes, co daje dostęp klientowi do w pełni operacyjnego środowiska Kubernetes, zwiększającego możliwości zarządzania kontenerami i modyfikowania aplikacji biznesowych.

By przyszpieszyć przepływ danych między usługami IBM Cloud, a IBM Cloud Kubernetes, firma ogłosiła również pełne wdrożenie sieci typu virtual cloud network, w oparciu o rozwiązanie VMware NSX-T. Usługa ta umożliwia stworzenie zwirtualizowanej architektury sieciowej, dającej dostęp do aplikacji i danych bez względu na to gdzie są przechowywane. Jednocześnie rozwiązanie znacznie zwiększa bezpeczeństwo środowisk zbudowanych w oparciu o IBM Cloud.

W Barcelonie VMware ogłosił ponadto, że będzie korzystał z IBM-owego superkomputera Watsona, by podnieść jakość obsługi klientów. Od tej pory nie będą oni korzystać ze statycznych platform do zarządania swoimi środowiskami. Klienci VMware będą mogli wykorzystać Watsona do szybkiego i łatwego komunikowania się ze swoją platformą zarządzającą w oparciu o język naturalny. Watson został zaprojektowany w tym wypadaku tak, by w oparciu o analizę wypowiedzi klientów wykrywać odpowiednie wersje produktów, analizować zaistniałe problemy oraz je rozwiązać m.in poprzez wytypowanie odpowiedniego inżyniera z zespołu VMare, który następne dokona napraw.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -