Jak wybrać zastawę kawową? Wskazówki, porady, inspiracje

- Reklama -

Wybór zastawy kawowej, przede wszystkim ze względu na bogactwo oferty, to nie łatwe zadanie. Na rynku znaleźć dziś można przeróżne rodzaje, wzory i kolory tego typu zastawy. Są komplety nowoczesne, jak i te tradycyjne, każdy znajdzie coś dla siebie. Dla tych natomiast, którym trudno się zdecydować, przygotowaliśmy poniższe zestawienie wskazówek, porad i inspiracji.

Już od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszy się polska ceramika. Wyroby Manufaktury w Bolesławcu to piękne, niepowtarzalne wzornictwo, które jest bardzo charakterystyczne i daje się rozpoznać wśród innych wyrobów ceramicznych czy porcelanowych.

Polska ceramika

Ceramika, która powstaje w Manufakturze w Bolesławcu jest tworzona w oparciu o tradycję i szczególną dbałość o detale. Pasja i wysokie poczucie estetyki oraz nowe wzornictwo wykonywane tradycyjnymi metodami sprawiły, że ceramika bolesławiecka zdobyła rozgłos na całym świecie już w XIX wieku. Ceramika powstaje tam z gliny kamionkowej i tworzona jest przez pasjonatów, którzy w swoją pracę wkładają całe serce. To w połączeniu z latami doświadczenia oraz ręcznymi zdobieniami charakterystyczną metodą stempelkową sprawia, że ceramika bolesławiecka jest niepowtarzalna i ponadczasowa. W ofercie znaleźć można oprócz zastawy kawowej również talerze ceramiczne, maselniczki Bolesławiec, czajniki ceramiczne czy podgrzewacze do dzbanków.

Czym się kierować przy wyborze?

Należy przede wszystkim postawić na jakość wykonania. Dobór trwałego materiału, który będzie dostosowany do dzisiejszych realiów, na przykład do mycia w zmywarce, – co wydaje się być oczywiste, a jednak wiele produktów ceramicznych czy porcelanowych nie nadaje się do takiego mycia. Należy również przemyśleć wielkość takiego zestawu. Ilu zazwyczaj gości towarzyszy nam przy spotkaniach rodzinnych czy z przyjaciółmi? Dodatkowo, poza najwyższą jakością liczy się też estetyka, kupując zastawę kawową, należy zwrócić uwagę, jakie wzornictwo przeważa w naszych wnętrzach czy po prostu w kuchni. Nowoczesne, tradycyjne czy może eklektyczne?

Biorąc wszystkie powyższe wskazówki pod uwagę wybrana zastawa kawowa z pewnością będzie cieszyć przez wiele lat.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -