Jaki serwer pasuje do mojej firmy?

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 2 min
2 min

Wybór odpowiedniego serwera to jedna z trudniejszych decyzji, z jaką musi się mierzyć każdy internetowy przedsiębiorca. Obecnie królują trzy, enigmatycznie brzmiące opcje – serwer dedykowany, serwer VPS i hosting. Poniżej przygotowaliśmy mały poradnik, który być może pomoże Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Serwer dedykowany specjalnie dla Ciebie

Serwer dedykowany to zdecydowanie najdroższa, ale też najbezpieczniejsza oferta. Polega na tym, że otrzymuje fizyczny serwer, który możemy modyfikować według własnych potrzeb, nawet na najniższych poziomach. Jest to wybór, który zapewnia największe pole do działania. Pozwala na wprowadzanie licznych zmian, które ulepszą funkcjonowanie naszej strony, sklepu czy innej działalności internetowej. To rozwiązanie dedykowane dla większych, prężnie rozwijających się firm, które wymagają silnego i zaawansowanego wsparcia technicznego. Do naszych faworytów zdecydowanie należą serwery dedykowane w Sprint Data Center, które możemy dopasować do naszych wymagań, dzięki specjalnej wyszukiwarce, ułatwiającej dobór konkretnych rozwiązań.

Mniejsze działalności – mniejszy sprzęt

Jeśli prowadzisz mniejszą lub średnią działalność na internetowym rynku, idealnym rozwiązaniem dla Ciebie będzie serwer VPS. To zdecydowanie mniejszy wydatek niż serwer dedykowany, głównie ze względu na to, że nie dostajemy materialnej wersji serwera, a jedynie prywatne miejsce we współdzielonym serwerze wirtualnym. Otrzymujemy dość duże możliwości administracyjne, jednak nie możemy korzystać z całości zasobów serwera. Poza tym mamy możliwość wgrania optymalnego dla nas oprogramowania. Serwer VPS posiada również możliwość uruchomienie bardziej skomplikowanych aplikacji czy plików, dzięki czemu świetnie sprawdzi się w przypadku obsługi np. sklepów internetowych.

Opcja dla początkujących

Jeśli dopiero stawiasz swoje pierwsze kroki w świecie internetowych działalności, warto zdecydować się na hosting. To najtańsza ze wszystkich proponowanych możliwości i zdecydowanie wystarczająca, jeśli chodzi o początki. Polega na wydzieleniu powierzchni dysku twardego oraz limitu danych do przesłania. Dzięki niemu Twoja strona będzie funkcjonować przez całą dobę bez najmniejszych zakłóceń.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz