Ad image

Jakub Skałbania w zarządzie Netwise S.A. Będzie odpowiadał za rozwój Spółki

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit 4 Min Read

Jakub Skałbania, założyciel Netwise S.A., który do 2020 roku rozwijał spółkę córkę w Stanach Zjednoczonych dołączył do zarządu Netwise S.A. Objął stanowisko Chief Growth Officera, w ramach którego będzie odpowiadać za tworzenie oraz wdrażanie strategii dalszego rozwoju firmy w Polsce i za granicą. W zarządzie spółki zastąpił Krystiana Hatałę.

Jakub Skałbania od 2018 roku koncentrował się na rozwoju i rozbudowie Netwise USA. Pod jego kierownictwem amerykański oddział nawiązał współpracę m. in. z Nsure.com, start-upem będącym jednym z liderów branży InsurTech, czy PIMCO, jednym z największych funduszy fixed income na świecie.

–      Rozwijanie spółki na rynku amerykańskim dało mi wiele satysfakcji. Lubię wyzwania, a wiadomo, że konkurencja w branży CRM jest tam nieporównywalnie większa niż w Europie. Teraz przyszedł czas, aby wykorzystać te doświadczenia jako impuls do dalszego dynamicznego rozwoju Netwise w Polsce. Jestem przekonany, że rola CGO to obecnie optymalne rozwiązanie zarówno dla spółki, jak i dla mniekomentuje Jakub Skałbania.

Zadaniem Jakub Skałbani w roli Chief Growth Officera będzie zarządzanie rozwojem firmy poprzez nowe kanały sprzedaży, marketing, budowanie zaangażowania pracowników i ekspansję geograficzną oraz produktową. Jako CGO, tworząc przemyślaną i długoterminową strategię rozwoju będzie starał się pogodzić cele i interesy wszystkich działów przedsiębiorstwa. Jego zadaniem będzie wypracowanie warunków współpracy wewnętrznej i zewnętrznej, które w przyszłości przełożą się na rozwój całej spółki.

W zarządzie spółki pozostaje Wojciech Sobczak, który objął funkcję Prezesa we wrześniu 2017 roku.

Netwise S.A to notowane na rynku NewConnect GPW polskie przedsiębiorstwo dostarczające rozwiązania informatyczne z obszaru Customer Relationship Management (CRM) oraz Partner Relationship Management (PRM). Spółka jest najczęściej nagradzanym integratorem CRM w Europie, na koncie ma wdrożenia w 27 krajach na całym świecie. Netwise oferuje usługi w oparciu o technologie Microsoftu, który dotychczas aż siedmiokrotnie przyznał polskiej firmie tytuł Partnera Roku.

Jakub Skałbania posiada tytuł magistra, ukończył studia magisterskie na wydziale Software Engineering na University of Oxford w Wielkiej Brytanii. Jest założycielem Netwise S.A., którą zarządzał, doprowadzając spółkę do uzyskania 7-krotnie tytułu Partnera Roku Microsoft, a w 2012 do wygrania rankingu Deloitte Fast50 CE (Rising Star).  Posiada bogate doświadczenie w obszarze technologii, zarządzania innowacjami i zarządzaniu spółkami technologicznymi w Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

W roku 2021 był Prezesem Zarządu Netwise International Sp. z o. o., spółki posiadającej 28,43% akcji Netwise S.A. W Netwise International odpowiadał za pozyskanie Klientów i Partnerów na usługi Netwise S.A. Od października 2020 roku pełni funkcję Przewodniczącego Rady Dyrektorów w Netwise USA, Inc., korporacji zarejestrowanej w Stanach Zjednoczonych, a wcześniej od 2018 do 2020 pełnił funkcję CEO tejże spółki.

W roku 2020, od maja do grudnia, w ramach kontraktu pełnił funkcję starszego wiceprezesa w obszarze Sales Technology (Senior Vice President) w PIMCO LLC, jednym z największych funduszy fixed income na świecie. W latach 2018 – 2020 współtworzył Nsure.com, najbardziej obiecujący start-up InsurTech w Stanach Zjednoczonych w roli Chief Technology Officera. Odpowiadał za rozwój technologii i budowę zespołu technologicznego w Polsce.

W latach 2008 – 2018 rozwijał spółkę Netwise S.A., pełniąc funkcję założyciela, członka zarządu i członka rady nadzorczej. W latach 2006 – 2008 pracował w Microsoft, gdzie odpowiadał za projekty wdrożeń systemów CRM w Czechach, Rumunii i Szwajcarii.  Jakub Skałbania jest jedynym Polakiem nagrodzonym przez Microsoft tytułem Most Valuable Professional w zakresie systemów CRM, a tytuł ten odnawiany jest przez Microsoft 11-krotnie, od 2010 roku.