Kaspersky przeszkoli kosmonautów w zakresie cyberbezpieczeństwa

- Reklama -

Firma Kaspersky poinformowała o podjęciu współpracy z Centrum Wyszkolenia Kosmonautów im. J. Gagarina – ośrodkiem w Gwiezdnym Miasteczku, gdzie kosmonauci z całego świata przygotowują się do lotu w kosmos. W ramach współpracy firma przeprowadzi w centrum specjalne szkolenie dla kosmonautów oraz specjalistów ds. IT w zakresie obecnego krajobrazu cyberzagrożeń.

Badanie przestrzeni kosmicznej w dużej mierze opiera się na zaawansowanej technologii, dlatego bezpieczeństwo odgrywa w tej branży niezwykle istotną rolę. Obecnie cyberatak może okazać się kosztowny i wywołać poważne konsekwencje w każdej dziedzinie życia, ale w przypadku przemysłu kosmicznego jego skutki mogą być katastrofalne. Kaspersky organizuje specjalne szkolenie w zakresie cyberbezpieczeństwa, podczas którego czołowi eksperci ds. bezpieczeństwa z Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GreAT) zapoznają obecnych i przyszłych kosmonautów, jak również specjalistów z branży, z niezbędnymi podstawami cyberbezpieczeństwa. Uczestnicy szkolenia poznają szereg zagadnień obejmujących różne rodzaje cyberzagrożeń w przemyśle kosmicznym, cele ataków cyberprzestępców, jak również różne metody cyberataków.

Centrum Wyszkolenia Kosmonautów im. J. Gagarina, przedsięwzięcie rosyjskiej agencji kosmicznej Roscosmos, zlokalizowane w Gwiezdnym Miasteczku, w Moskwie, to międzynarodowy ośrodek szkoleniowy współpracujący z agencjami kosmicznymi z różnych państw, między innymi NASA (Stany Zjednoczone), CSA (Kanada), ESA (Europa) oraz JAXA (Japonia). To właśnie tam kosmonauci przechodzą szkolenie i zdają najważniejsze egzaminy końcowe, zanim wyruszą do międzynarodowej stacji kosmicznej.

Centrum im. J. Gagarina wspiera eksplorację przestrzeni kosmicznej za pomocą lotów załogowych od niemal 60 lat. Było zaangażowane w pierwszy na świecie lot kosmiczny z udziałem człowieka, nadzorując następnie inne osiągnięcia – takie jak pierwszy lot kosmonautki, pierwszy spacer kosmiczny oraz regularne pobyty na pokładzie stacji kosmicznej. Centrum organizuje selekcję, szkolenia oraz badania medyczne kosmonautów, wykorzystując unikatową infrastrukturę złożoną z symulatorów. Obejmują one wirówkę, w której kosmonauci poddawani są najcięższym testom w zakresie reakcji i tolerancji na zwiększone przeciążenia, które przekraczają poziom występujący w grawitacji ziemskiej.

- Reklama -

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -