Katalogi szyte: Sztuka i funkcjonalność połączone w eleganckiej formie

Katalogi szyte rewelacyjne sprawdzają się jako narzędzie reklamowe, umożliwiają zaprezentowanie firmowej oferty w ciekawy sposób, zainteresowanie odbiorcy i przekonanie do zapoznania się z zawartością. Mogą stać się wizytówką firmy, wpływają na jej wizerunek. Druk katalogowy można polecić każdemu przedsiębiorcy, niezależnie od specyfiki prowadzonej działalności, jej wielkości. Warto wykorzystać je w kampanii promocyjnej, aby dotrzeć do potencjalnych klientów, poprawić wizerunek firmy, jak najlepiej zaprezentować oferowane usługi lub sprzedawane produkty.

Co warto wiedzieć na temat katalogów szytych?

 Jest wiele sposobów łączenia stron w katalogach, ale najczęściej wybór klienta pada na opcję zszywaną, czyli szytą drutem. Za rozwiązaniem tym w dużej mierze przemawia atrakcyjna cena, ale można mówić o wielu innych zaletach. Jeżeli katalog ma zawierać wyłącznie kilkadziesiąt stron, to jak najbardziej można polecić model szyty. Składa się ze środka i osobno drukowanej okładki, wszystko łączy się ze sobą przy pomocy metalowych zszywek. W katalogach szytych nie ma wyraźnego grzbietu, okładka i środek są zwykle wykonane na jednakowym papierze. Katalogi wspaniale nadają się do przedstawiania nowej oferty klientom, aby pozostać w ich pamięci na dłużej. 

Po przejrzeniu katalogu z treściami o wysokim poziomie merytorycznym, ze zdjęciami przyciągającymi wzrok, wręcz występuje potrzeba zaopatrzenia się w dany produkt. Klient pozyskuje również coś, z czego dowie się więcej informacji o tym, co ma do zaoferowania przedsiębiorstwa. Należy to zdecydować, jaką metoda ma zostać wykonane drukowanie katalogu. Przy małym nakładzie wystarczający będzie druk cyfrowy, można liczyć na szybką realizację i możliwość personalizacji. Z kolei przy chęci powielenia tego samego wzoru wielokrotnie, w przystępnej cenie, warto zdecydować się na druk offsetowy.

Dlaczego warto zdecydować się na druk szytych katalogów?

 Katalogi szyte świetnie sprawdzają się do promocji, firmowych produktów i usług. Warto w nie zainwestować ze względu na to, że podnoszą prestiż przedsiębiorstwa. Zaprezentowanie oferty w efektowny sposób sprawia, że ma ona większą wartość w oczach klienta. Można wobec tego liczyć na profesjonalnie zaprojektowanie katalogu, który skłoni do zapoznania się z zawartością. Katalog szyty jest także sposobem na ułatwienie kontaktu z klientem, zwiększenie szansy na złożenie przez niego zamówienia.

- Advertisement -

Prościej utrzymać kontakt z nim, papierowe katalogi nadal mają duże znaczenie, a większość firm bazuje na wersjach internetowych. Warto wobec tego pozytywnie zaskoczyć, zrobić dobre wrażenie. Przesłanie lub przekazanie katalogu jest także pretekstem do nawiązania relacji, sposobem na docenienie klienta. Ma on wysoką skuteczność przekazu, wszystkie oferty znajdują się w jednym miejscu, są na wyciągnięcie ręki. Dobry katalog to taki, który jest prosty i jednocześnie skuteczny, przystępny dla odbiorcy.

Podsumowując, warto zdecydować się na katalog szyty ze względu na:

  •   Wysokie walory estetyczne,
  •   Staranne wykonanie,
  •   Trwałość,
  •   Możliwość zaprezentowania oferty w atrakcyjny sposób,
  •   Przystępną cenę,
  •   Długotrwałe użytkowanie,
  •   Duży wybór,
  •   Szerokie zastosowanie.

Co warto mieć na uwadze przy wyborze katalogów?

W przypadku katalogów szytych można liczyć na ogromny wybór, dlatego w pierwszej kolejności należy określić swoje indywidualne potrzeby, możliwości i oczekiwania.  Wybrać należy optymalny format katalogu, przykładowo A4, A5, A6, DL. Trzeba dostosować go do jego przeznaczenia, rodzaju treści, które mają się w nim znaleźć. Kolejną kwestią jest typ papieru do katalogów, w dużej mierze decyduje o cenie wydruku. Jeżeli problemem jest ograniczony budżet, to najlepiej będzie zdecydować się na jak najmniejszą gramaturę, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Rodzaj papieru również ma duże znaczenie, można zdecydować o przygotowaną kredą matową lub połyskującą, co decyduje o cenie. Oczywiście o warunkach estetycznych. Do wyboru są rozmaite uszlachetnienia, co należy brać pod uwagę w przypadku okładki katalogu. Zwykle wybór pada na błysk i mat, ale opcji jest więcej, tańszych i droższych.

Z ekonomicznych rozwiązań polecieć można przede wszystkim katalog szyty, który został uszlachetniony folią i lakierem UV. Nie bez znaczenia będzie także kolorystyka, przód i tył mają najczęściej pełen kolor, odmienny od środka. Zdecydować należy również o tym, jakie mają być zszywki, czyli płaskie, czy może jednak oczkowe. Na korzyść tych drugich przemawia możliwość wpinania do segregatora, zaokrąglone wykończenie. Przy wyborze katalogu istotny będzie także krój pisma, klient może liczyć na mnogość fontów. Warto zadbać o spójność graficzną, aby wszystko do siebie pasowało, było zgodne również z identyfikacją wizualną firmy. Układ tekstów katalogu musi być czytelny, nie powinno się przesadzać z ilością czcionek i kolorów. Bardzo ważne staje się także to, aby w katalogu znajdowały się profesjonalne zdjęcia produktowe, wysokiej jakości, przedstawiające ich rzeczywisty stan.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -