Kierunek chmura Przemysław Węgrowski Dołącza do TD SYNNEX jako Business Development Manager AWS

TD SYNNEX ogłosił dzisiaj powołanie Przemysława Węgrowskiego na stanowisko Business Development Managera – AWS, co jest znaczącym krokiem w jego bogatej karierze IT. Wcześniej rozwijający swoje doświadczenie w Senetic jako IT Account Manager, Węgrowski przychodzi z solidnym doświadczeniem w obszarze zarówno hardware, jak i software, przy czym ten drugi stał się jego główną pasją.

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
2 min

TD SYNNEX poinformował dziś o powierzeniu stanowiska Business Development Managera – AWS Przemysławowi Węgrowskiemu, który przed dołączeniem do zespołu dystrybutora jako IT Account Manager realizował swoje pomysły na biznes B2B w Senetic. Miał tam okazję sprawdzić się zarówno w obszarze hardware, jak i software, który ostatecznie okazał się znacznie bliższy jego sercu. TD Synnex podaje, że na nowym stanowisku i w nowym miejscu Przemysław Węgrowski za główny cel stawia sobie zbudowanie świadomości tego, jaką wartość chmura AWS przynosi poszczególnym biznesom oraz jak partner może skutecznie zaimplementować rozwiązania AWS wśród swoich klientów. Chce też rozwijać obecnych partnerów AWS współpracujacych z TD SYNNEX poprzez dostarczanie im narzędzi umożliwiających rozszerzenie oferty platformy AWS w nowych scenariuszach. 

Przemysław Węgrowski pierwszą styczność z branżą IT miał w latach 2004 – 2007 pracując jako Product Manager w sklepie internetowym. W 2022 roku związał się z Senetic, gdzie zainteresowały go rozwiązania chmurowe. Zdobył liczące się certyfikaty wiodących producentów w tym obszarze. Jako IT Account Manager miał okazję sprawdzić się we współpracy zarówno z klientami, jak i z zespołami product managerów czy inżynierów. Przed przyjściem do Senetic kilkanaście lat pracował w Pipe Project jako analityk danych pomiarowych, gdzie realizował zlecenia największych międzynarodowych firm w branży gazu i ropy naftowej. 

„Przemysław Węgrowski zaraża energią. Ma też konkretną wizję tego co i w jaki sposób chce osiągnąć. Świetnie potrafi nawiązywać kontakty z ludźmi, co jest niemałym atutem przy okazji współpracy z Partnerami Biznesowymi TD SYNNEX. Nie ukrywam, iż te cechy plus duża wiedza na temat rynku bardzo przekonały mnie do jego osoby. Jestem pewien, iż doskonale poradzi sobie na stanowisku Business Development Managera AWS. No i że doskonale „wprowadzi się” do zespołu TD SYNNEX Cloud”. – komentuje Mariusz Ziółkowski, Vice President Poland and South East Europe, TD SYNNEX.

Przemysław Węgrowski raportuje do Piotra Blonkowskiego, Cloud Leadera.