Krzysztof Florczak powraca do polskiego oddziału Microsoft

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska  - Redaktor prowadzący Brandsit 2 min czytania

Krzysztof Florczak wraca do zespołu polskiego oddziału Microsoft, gdzie jako Channel Sales Lead będzie odpowiedzialny za sprzedaż produktów biznesowych w kanale partnerskim. Stanowisko objął z dniem 1 sierpnia 2018 r.

Przez ostatnie dwa lata Krzysztof Florczak był dyrektorem działu Consumer & Device Sales (CDS) w Rosji. Odpowiadał również za działania grupy CDS w regionie Wspólnoty Niepodległych Państw i Azji Środkowej. Swoją karierę w strukturach Microsoft rozwija od 14 lat, w trakcie których zarządzał różnymi działami, w tym również polskim zespołem Consumer & Device Sales i konsumencką działalnością Microsoft w Polsce. Zarządzał też sprzedażą do Małych, Średnich Firm i Klientów Korporacyjnych (SMS&P), a wcześniej odpowiadał za współpracę z producentami urządzeń (OEM).

Jest mi niezmiernie miło wrócić do Polskiego oddziału Microsoft. Moja dotychczasowa kariera zawodowa koncentrowała się na współpracy z Partnerami, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę wykorzystać swoje doświadczenie, żeby wesprzeć polski zespół w tym obszarze. Microsoft widzi swoją przyszłość w oparciu o ścisłą współpracę z ekosystemem partnerskim. Jestem przekonany, że to właśnie otwarte i skuteczne współdziałanie z partnerami pozwoli na przełamywanie barier rynkowych i przyspieszy cyfrową rewolucję technologiczną – podkreśla Krzysztof Florczak.

Krzysztof Florczak, zanim dołączył do zespołu Microsoft, przez 12 lat pracował w California Computer Company, gdzie odpowiadał za sprzedaż, marketing oraz rozwój nowych klientów. Przez 4 lata pełnił funkcję dyrektora generalnego.

Krzysztof jest absolwentem Politechniki Łódzkiej, gdzie studiował Inżynierię Procesową oraz Zarządzanie. Prywatnie jest zapalonym żeglarzem, narciarzem, nurkiem oraz globtroterem.

Skomentuj
- Reklama -

JSW liczy straty po pożarze w kopalni. Mogą być niższe dzięki “sile wyższej”

Kopalnia Knurów-Szczygłowice wydobędzie w tym roku ok. 250 tys. ton węgla mniej niż planowano z powodu podziemnego pożaru wykrytego półtora

2 min czytania

Dlaczego warzywa drożeją?

Obecnie krajowe warzywa są o 55,7 proc. droższe niż przed rokiem. Wraz z wiosną warzywa będą taniały, ale do świąt

4 min czytania