Kwietniowa aktualizacja Windows 10 wkracza na salony

TechnologiaKwietniowa aktualizacja Windows 10 wkracza na salony

Opóźniona kwietniowa aktualizacja formalnie zwana „Spring Creators Update” została wprowadzona przedwczoraj. Wprowadza ona szereg zmian i nowości do naszego systemu. Jedną z najważniejszych jest wprowadzanie nowego sposobu pobierania aktualizacji dla naszych komputerów.

Ogólna zasada działania nowego systemu będzie polega na pobieraniu aktualizacji przez jeden komputer z sieci, który następnie będzie udostępniał ją do pobrania innym komputerom należącym do tej samej sieci. Microsoft chce zredukować wykorzystanie przepustowości łącza co realnie ma się przekładać na zmniejszenie użycia do 90 proc.

Nowa aktualizacja wprowadza również Windows 10 S Mode oraz Focus Assist, który blokuje wybrane przez użytkownika powiadomienia np. z aplikacji społecznościowych. Po wyłączeniu trybu zostaniemy uraczeni podsumowaniem tego, co nas ominęło. Mamy również możliwość automatycznego włączania Focus Assist w wybranych przez nas godzinach.

Kolejną nowością jest timeline, który pozwala na przeglądnięcie akcji wykonanych przez użytkownika do 30 dni wstecz. Włączając to odwiedzane strony, uruchomione pliki i programy oraz co ciekawe działania wykonywane na urządzeniach z systemem Android i iOS w przeglądarce Edge i Office 365.

Aktualizacja wprowadza również nowy moduł głosowy zwany Dictaction, który poprzez włączenie go skrótem „CTRL+H” pozwala na zapisanie dyktowanego tekstu w dowolnym polu tekstowym w Windows 10.

Dzięki aktualizacji mamy dostęp do również innych nowości jak ulepszenia w przeglądarce Edge oraz umożliwienie sterowania automatyką domową przez asystenta głosowego – Cortanę, a także kilka opcji przeznaczonych głównie dla graczy.

Jednocześnie warto zaznaczyć, że Microsoft opublikował przedwczoraj linki do pobrania i zainstalowania manualnego a użytkownicy korzystający z automatycznej aktualizacji otrzymają aktualizację w ciągu kilku następnych dni.

Sztuczna inteligencja podpowiada: