- Reklama -

Laminator – wybierz najlepszy z naszymi poradami

Zobacz

- Reklama -

Powody, dla których decydujemy się pokrywać wybrane dokumenty warstwą folii ochronnej, czy też ozdobnej bywają różne. Uczynimy to jedynie za pomocą wyspecjalizowanego urządzenia. Dobrze byłoby, żeby odpowiadało w pełni naszym potrzebom. Na co zwrócić uwagę przy zakupie laminatora?

Parametry laminatora – co jest najważniejsze

Choć wybór urządzenia nie powinien być poparty wyłącznie danymi technicznymi, nie sposób pominąć te jakże ważne kryteria. W przypadku laminarki do dokumentów pierwsze, na co powinniśmy zwrócić uwagę to obsługiwany format. W większości przypadków wystarczy nam obsługa dokumentów wielkości A4.

Prędkość laminowania może być zupełnie różna w zależności od tego, jakiego sprzętu użyjemy do tej pracy. Najlepsze modele dostępne na rynku laminują w tempie nawet kilkudziesięciu centymetrów na minutę. Przy dużej liczbie stron do obróbki ma to niebagatelne znaczenie.

Dla wielu użytkowników istotny będzie fakt, czy urządzenie może pracować zarówno na zimno, jak i na ciepło. Taką funkcjonalnością cechują się jedynie wybrane modele dostępne na rynku. Przyglądając się danym technicznym warto zwrócić na liczbę rolek laminarki. Im jest ich więcej, tym dokładniej sprzęt będzie pracował.

Cena idzie w parze z jakością? Zwróć uwagę na tańsze modele

Niektórzy producenci żądają zapłaty za swój produkt znacznie wyższej sumy, niż w przypadku najtańszych modeli dostępnych na rynku. Czy zakup tych urządzeń ma uzasadnienie z czysto ekonomicznego punktu widzenia? Na ogół za marką kryje się jakość wykonania i z tym nie ma co polemizować.
Tańszy nie oznacza jednak bezużyteczny, czy wyraźnie gorszy. W wielu przypadkach laminarki za rozsądną kwotę radzą sobie przy obróbce dokumentów nieznacznie gorzej niż kilkukrotnie droższe sprzęty. Pozostaje więc pytanie, czy np. na użytek typowo domowy jest sens dokładać do modelu z wyższej półki?

Tam, gdzie laminowanie dokumentów odbywa się niemalże ciągle, zdecydowanie lepiej postawić na profesjonalny sprzęt. W warunkach biurowych, trzeba niejednokrotnie obrobić duże partie materiału, stąd też konieczne jest sięgnięcie po urządzenie o możliwie jak najlepszych parametrach.

Jak wybrać dobry laminator do oprawy dokumentów?

Przede wszystkim dobrze byłoby nie trzymać się sztywno ustalonych ram. Tyczy się to szczególnie budżetu, którym dysponujemy na zakup. Niekiedy wystarczy dopłacić niewielką sumę do urządzenia o klasę lepszego. W dłuższej perspektywie czasu na pewno docenimy taką decyzję.

laminator verotech
Laminator Verotech VL-640 dostępny na DobreTonery.pl

Usilne przywiązanie do marki bywa zgubne. Zdarza się, że dotychczas dominujące marki na rynku wypuszczają sprzęt pozostawiający wiele do życzenia. W tym czasie pojawiają się inni producenci mający do zaoferowania wysokiej klasy laminatory za rozsądne pieniądze. Czemu więc nie postawić na ich sprzęt?

Może Cię także zainteresować: Laminowanie dokumentów

W momencie, kiedy mamy upatrzone kilka modeli, a wciąż nie jesteśmy w stanie podjąć ostatecznej decyzji, można jeszcze zwrócić się ze stosownym pytaniem do sprzedawcy. Z reguły taka osoba o wiele lepiej orientuje się w tym, który sprzęt sprosta naszym potrzebom. Dziś możemy wysłać stosowne zapytanie online i otrzymać błyskawiczną odpowiedź ze sklepu internetowego.

Dobry sprzęt biurowy z DobreTonery

Miejsce, w którym dokonujemy zakupu sprzętu nie powinno być przypadkowe. Nieważne, czy będzie nam potrzebny odpowiedni laminator do wizytówek, czy też urządzenie typowo na domowe potrzeby, postawmy na renomowany sklep.
Od wielu lat sprzedażą laminatorów i nie tylko zajmuje się sklep internetowy DobreTonery. Znajdziemy tam bogaty asortyment urządzeń począwszy od tych nieskomplikowanych i tanich, kończąc na urządzeniach z górnej półki przeznaczonych docelowo na potrzeby biurowe.

urzadzeniabiurowe

Zakup laminatora przez Internet to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Sklep DobreTonery w każdym przypadku dokłada wszelkich starań, by czas realizacji zamówienia był możliwie jak najkrótszy. Sam proces zakupu jest intuicyjny i sprowadza się w praktyce do paru kliknięć.

Jeśli wciąż zastanawiamy się nad laminarką jaką wybrać, by sprostała naszym oczekiwaniom, najlepiej będzie na wstępie zastosować się do wyżej wspomnianych zaleceń. Rady te z pewnością pomogą nam dokonać udanego zakupu i finalnie cieszyć się z posiadania funkcjonalnego urządzenia.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -