Laptop, który jest też tabletem – Lenovo zaprezentowało hybrydę na CES 2024

Lenovo wprowadza na rynek ThinkBook Plus Gen 5 Hybrid, łącząc w jednym urządzeniu laptopa z systemem Windows i tablet z Androidem. Prezentacja tego hybrydowego rozwiązania na targach CES 2024 stawia pytanie o jego praktyczność i potencjalne wpływy na rynek technologii.

Kuba Kowalczyk - Dziennikarz Brandsit
3 min

Lenovo przedstawia swoje najnowsze urządzenie – ThinkBook Plus Gen 5 Hybrid na targach CES 2024. Czy to urządzenie, które łączy w sobie laptopa z Windows i tablet z Androidem, stanie się przełomem, czy też okaże się tylko kolejną technologiczną nowinką bez praktycznego zastosowania?

Hybryda: Laptop i tablet w jednym

Lenovo wprowadza koncepcję hybrydy na nowy poziom, oferując użytkownikom możliwość przełączania się między systemem Windows a Androidem w jednym urządzeniu. ThinkBook Plus Gen 5 składa się z dwóch części: stacji hybrydowej, która jest de facto klawiaturą laptopa z Windows 11, oraz odłączanego tabletu z Androidem.

Wizja Lenovo: kompleksowa i elastyczna

Lenovo obiecuje użytkownikom swobodę wyboru między dwoma systemami operacyjnymi bez kompromisów. Hybrydowy Stream umożliwia korzystanie z aplikacji Android w środowisku Windows, co wydaje się być krokiem w stronę integracji i płynności użytkowania.

Specyfikacje techniczne: impresyjne, ale czy wystarczające?

Na papierze, specyfikacje ThinkBook Plus Gen 5 robią wrażenie: procesory Intel Core Ultra 7, 32 GB pamięci RAM dla części Windowsowej i Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 dla tabletu. Jednak pytanie pozostaje, czy takie połączenie będzie w stanie sprostać oczekiwaniom użytkowników w obu środowiskach?

12 ThinkBook Plus 5 Tablet display right side ports
źródło: Lenovo

Mobilność kontra waga

Lenovo podkreśla mobilność urządzenia, jednak całkowita waga wynosząca 1,75 kg może być kwestionowana. Czy kompromis między dwoma urządzeniami jest wart dodatkowego ciężaru?

Cena i dostępność: wyjątkowość za wysoką cenę

ThinkBook Plus Gen 5 Hybrid nie trafi na półki sklepowe do września tego roku, a jego cena jest określona jako “bezprecedensowa”. Czy wysoka cena będzie odzwierciedleniem innowacyjności, czy też stanie się barierą dla potencjalnych kupujących?

Przełom czy przejściowa moda?

Lenovo ThinkBook Plus Gen 5 Hybrid prezentuje się jako ambitna próba połączenia dwóch światów – Windows i Android – w jednym urządzeniu. Jednak pozostaje pytanie, czy rynek jest gotowy na taką hybrydę, i czy użytkownicy są gotowi zaakceptować kompromisy, które niesie ze sobą to rozwiązanie. Czy ThinkBook Plus Gen 5 stanie się symbolem nowej ery w technologii, czy okaże się tylko chwilową modą, będzie zależało od tego, jak użytkownicy przyjmą tę innowację.