Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Lenovo pomaga klientom odnosić korzyści z „rewolucji sztucznej inteligencji”

Udostępnij

Dziś, podczas szczytu Tech World Transform i konferencji ISC High Performance (ISC2017) firma Lenovo zaprezentowała kompleksową ofertę dla centrów danych, która umożliwia wykorzystanie potencjału „rewolucji sztucznej inteligencji” oraz budowę mocnych fundamentów analizy danych, wysokowydajnych systemów obliczeniowych, chmury obliczeniowej, sztucznej inteligencji i maszynowego uczenia się. Jako producent zajmujący pierwsze miejsce pod względem zadowolenia klientów[1] i niezawodności serwerów (x86)[2] firma Lenovo zaprezentowała swoją największą i najwszechstronniejszą ofertę serwerów, pamięci masowej, urządzeń sieciowych, oprogramowania i usług dla centrów danych, a także nowe marki, które mają duże szanse na osiągnięcie jeszcze wyższych poziomów zadowolenia klientów:  ThinkSystem  i ThinkAgile.

„Zaprezentowane dziś nowości sygnalizują kolejną fazę działań Lenovo zmierzających do zaspokajania jeszcze bardziej zaawansowanych potrzeb klientów w segmencie centrów danych” — powiedział Kirk Skaugen, prezes Lenovo Data Center Group. „Jako lider pod względem zadowolenia klientów z serwerów x86 oraz niezawodności tych urządzeń Lenovo oferuje najbardziej odporne na awarie oraz najelastyczniejsze i najwydajniejsze rozwiązania do centrów danych w branży, wprowadzając nowe marki ThinkSystem i ThinkAgile. Jesteśmy przekonani, że możemy pomóc klientom w rozwiązywaniu najtrudniejszych problemów biznesowych oraz oferowaniu przełomowych rozwiązań cyfrowych w ich własnych branżach”.

BSC HERO

Przyszłościowe myślenie pod markami Think: nowa wizja „definiowanych przyszłościowo” centrów danych

Rupal Shah, wiceprezes i dyrektor generalny ds. globalnej sprzedaży rozwiązań do centrów danych firmy Intel powiedział: Lenovo jest naszym kluczowym partnerem branżowym, z którym współpracujemy nad przełomowymi innowacjami już od wielu lat.[/miptheme_quote]W tym roku Lenovo obchodzi 25. rocznicę marki Think słynącej z jakości, wydajności i niezawodności, a kontynuujące ten dorobek rozwiązania do centrów danych Lenovo ThinkSystem i ThinkAgile dostosowują się do ewolucji potrzeb firm klientów. Z ankiety przeprowadzonej niedawno przez IDC wśród dyrektorów ds. informatyki i technologii wynika, że 72% respondentów podejmuje decyzje o zakupie infrastruktury IT, kierując się głównie potrzebami w zakresie cyfrowej transformacji i rozwoju biznesowego[3]. W ciągu ostatnich trzech lat chmura hybrydowa znacząco dojrzała, a architektury definiowane programowo i infrastruktura hiperkonwergentna zmieniły obraz IT w większych firmach. W reakcji na te zmiany klienci starają się dostosować strategie związane z infrastrukturą, chcąc przygotować ją na obecne i przyszłe wymagania.

Oferta ThinkSystem wprowadza nowy standard dla branży pod jedną marką obejmującą serwery, pamięci masowe oraz systemy sieciowe. ThinkAgile to definiowane programowo rozwiązania stanowiące rozwinięcie platform Lenovo ThinkSystem. Adaptują się do zmiennych potrzeb w zakresie IT, a jednocześnie zmniejszają złożoność i koszty wynikające z separacji rozwiązań w tradycyjnych infrastrukturach. Oferty ThinkSystem i ThinkAgile dopełniają się, umożliwiając budowę definiowanych przyszłościowo centrów danych dzięki:

  • Prostocie — klienci często przekonują się, że ceną rozwoju infrastruktury IT jest złożoność i brak jasności. Nowa oferta serwerów, pamięci masowych i rozwiązań sieciowych marki ThinkSystem chroni ich przed takimi konsekwencjami, optymalizując infrastrukturę IT. To z kolei podnosi poziom usług centrum danych i przekłada się bezpośrednio na lepsze wyniki biznesowe. W firmie Lenovo panuje przekonanie, że wybierając technologie, klienci nie powinni kierować się obawą uzależnienia od jednego dostawcy lub niemożności skalowania rozwiązań. Oferta ThinkSystem bezproblemowo współdziała z zakupionymi uprzednio urządzeniami i nie wymaga pełnego przeprojektowania centrum danych. Klienci mogą zacząć od nowa bez zaczynania od podstaw. ThinkSystem łączy w sobie najlepsze cechy serwerów IBM System x oraz Lenovo ThinkServer w pojedynczym rozwiązaniu kontynuującym tradycje ponad 150 światowych rekordów zadowolenia klientów i niezawodności w kategorii serwerów x86.
  • Elastyczności — w warunkach współczesnej konkurencyjności klienci muszą szybko wykorzystywać wiedzę opartą na danych do doskonalenia aplikacji, a doświadczenia klientów mają kluczowe znaczenie dla firm dążących do uzyskania przewagi konkurencyjnej na coraz bardziej zatłoczonym rynku. Zintegrowane rozwiązania marki Lenovo ThinkAgile dostosowują się do zmieniających się potrzeb informatycznych i biznesowych, oferując szybkość, uproszczone zarządzanie oraz elastyczność usług chmurowych, a także cenną kontrolę i nadzór nad lokalną infrastrukturą IT. Fabrycznie zintegrowane, zbudowane i przetestowane rozwiązania wzbogacają centra danych klientów o nowe możliwości, w tym automatyczne zarządzanie cyklem życia, niższy łączny koszt posiadania, a także mniejsze zapotrzebowanie na zasoby IT wymagane do utrzymywania platformy. Rozwiązania te obejmują serię ThinkAgile SX do Microsoft Azure Stack, a także stelażowe produkty ThinkAgile SX integrujące płynnie technologie sieciowe i hiperkonwergentne. Ponieważ rozwiązania Lenovo nie są obciążone przestarzałymi technologiami sieciowymi i pamięci masowej, klienci mogą z przekonaniem przejść na infrastrukturę definiowaną programowo, a jednocześnie zintegrować z nią dotychczas użytkowane urządzenia.
  • Gotowości na przyszłe wymagania — innowacyjność technologiczna nabiera tempa, a klienci wymagają elastycznych rozwiązań, które pozwolą im dostosować się do zmian i pozostaną przydatne w przyszłości. Rozwiązania Lenovo ThinkSystem i ThinkAgile, np. ThinkSystem SD530, obsługują wymagające obciążenia, takie jak aplikacje do analizy danych, wysokowydajne systemy obliczeniowe, sztuczna inteligencja oraz największe środowiska w hiperskali.

Wnosząc do branży nową jakość, firma Lenovo ogłosiła dostarczenie jednego ze swoich najwydajniejszych systemów — i jednego z pierwszych działających z procesorami z rodziny Intel® Xeon® Platinum — Centrum Superkomputerowemu w Barcelonie (BSC). Superkomputer BSC MareNostrum 4 przeznaczony do badań naukowych i technicznych obejmuje 48 stelaży zawierających ponad 3400 węzły z procesorami Intel Xeon nowej generacji oraz pamięć centralną o pojemności 390 terabajtów. Jego moc szczytowa będzie przekraczać 11 petaflops, co umożliwi badaczom testowanie i analizowanie wydajności najnowszych rozwiązań w dziedzinie superkomputerów.

[1] , TBR2H16 Corporate IT Buying Behavior and Customer Satisfaction Study, grudzień 2016.

[2] , ITIC2016-2017 Global Hardware, Server OS Reliability Report, październik 2016.

[3] IDC, Digital Transformation: Impact on the Datacenter — Are You Ready?, Doc # DR2017_T4_LD

 

Zobacz

Kolejny wyciek gazu, tym razem z Nord Stream 1. “Przypadek mało prawdopodobny”

Doszło do wycieku gazu z gazociągu Nord Stream 1 na Morzu Bałtyckim w dwóch miejscach na północny wschód od Bornholmu - poinformowała we wtorek Szwedzka Administracja Morska. W poniedziałek duńskie władze informowały o nieszczelności w gazociągu Nord Stream 2. Według profesora Tomasa Karbergera z Uniwersytetu Technicznego Chalmers w Goeteborgu jest mało prawdopodobne, aby zdarzenia losowe spowodowały uszkodzenia obu gazociągów.

Dzieci cierpią przez zanieczyszczone powietrze

Ekspozycja na zanieczyszczenia w powietrzu szczególnie do piątego roku życia upośledza rozwój niektórych rejonów mózgu. Zmiany w tych strukturach powiązano już tymczasem z różnymi zaburzeniami.

Czy wkrótce zapłacimy tyle samo za dolara, euro i franka?

Sytuacja na rynku jest wyjątkowa. Wyceny czterech najważniejszych walut...

Duńska Agencja Energii: doszło do wycieku z gazociągu Nord Stream 2

W poniedziałek doszło do wycieku gazu z jednej z dwóch nitek Nord Stream 2 - poinformowała Duńska Agencja Energii. Administracja Morska tego kraju zamknęła dla statków akwen na Morzu Bałtyckim na południowy wschód od Bornholmu.

Nic nie zostało jeszcze przesądzone w sprawie podatku od nadmiarowych zysków firm

Nic nie zostało jeszcze przesądzone w sprawie podatku od nadmiarowych zysków firm - zapewnił minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Dodał, że rząd czeka na rozstrzygnięcie tej kwestii na poziomie Unii Europejskiej. Nie możemy proponować dwóch różnych rozwiązań - wyjaśnił minister.

W jakich cenach będzie gaz z Norwegii?

Gaz sprowadzany z Norwegii poprzez gazociąg Baltic Pipe będzie miał ceny rynkowe, europejskie, ale będzie kupowany ze źródeł nieuwarunkowanych politycznie - ocenia były pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
- Reklama -

REKLAMA