Lenovo prezentuje nowości dla edukacji na targach BETT w UK

Lenovo ogłosiło serię rozwiązań edukacyjnych na targach BETT w Wielkiej Brytanii, prezentując rozbudowane portfolio sprzętu, oprogramowania i usług dedykowanych dla nauczycieli i uczniów. Te nowe produkty, w tym Lenovo 100e Chromebook 4. generacji, mają na celu przekształcenie doświadczenia edukacyjnego poprzez zastosowanie zaawansowanych technologii, które odpowiadają na bieżące potrzeby sektora edukacji.

Natalia Zębacka - Redaktor Brandsit
8 min

Firma Lenovo ogłosiła dziś na targach Bett w Wielkiej Brytanii nowe rozwiązania, które poszerzą jej rozbudowywane portfolio sprzętu, oprogramowania i usług stworzonych z myślą o nauczycielach i uczniach. Stale rozwijana oferta Lenovo dla sektora edukacji ma na celu motywowanie nauczycieli i uczniów dzięki lepszemu zrozumieniu wyzwań stojących przed nimi i dostarczaniu rozwiązań edukacyjnych spełniających ich potrzeby. Nowe rozwiązania obejmują laptopy Lenovo 100e Chromebook 4. generacji oraz nowe usługi i oprogramowanie do bardziej spersonalizowanej, bezpiecznej i inspirującej nauki.

Sprzęt dla uczniów

Ponieważ nauka może odbywać się w różnych warunkach, uczniowie potrzebują urządzenia spełniającego wysokie wymagania i wspierającego ich kiedykolwiek i gdziekolwiek go potrzebują. 

Lenovo 100e Chromebook 4. generacji to szybki model, wyposażony w ulepszone zabezpieczenia, aby umożliwić uczniom nieprzerwaną pracę w każdej chwili. Procesor Intel® z serii N zapewnia wysoką wydajność i przyjazne dla użytkownika doświadczenia mobilne. Platforma ChromeOS wyposaża uczniów w narzędzia, których potrzebują w klasie i poza lekcjami. Ważący mniej niż półtora kilograma, wyposażony w baterię zapewniającą czas pracy do 12 godzin, ten 11,6-calowy komputer z opcjonalnym ekranem dotykowym umożliwia naukę, współpracę i eksplorację — w zależności od tego, jakie wyzwania przyniesie dzień. 

Testy Lenovo Education DuraSpec i MIL-SPEC 810H zapewniają, że Lenovo 100e Chromebook 4. generacji jest odporny na uderzenia, upadki i zalania, które często przytrafiają się uczniom. Nowa, łatwa w obsłudze klawiatura typu top-load z zapobiegającymi podważeniu pełnymi nakładkami na klawisze jest w stanie wytrzymać przypadkowe rozlanie do 360 ml. Ponadto wzmocnione porty, zawiasy oraz gumowe zabezpieczenia sprawiają, że to wytrzymałe urządzenie może być stosowane w dowolnym miejscu.

Lenovo 100e Chromebook 4. generacji jest również odpowiednio chroniony wewnątrz. Urządzenia edukacyjne Lenovo można dodatkowo zabezpieczyć za pomocą portfolio rozwiązań ThinkShield (sprzedawanych oddzielnie), które obejmują technologię Absolute® do śledzenia, oceny i zarządzania urządzeniami oraz SentinelOne®, która oferuje bezpieczeństwo punktów końcowych w oparciu o sztuczną inteligencję poprzez zapobieganie, wykrywanie i reagowanie w czasie rzeczywistym na znane i nowe rodzaje złośliwego oprogramowania. Zabezpieczenia systemu operacyjnego ChromeOS obejmują środowisko testowe, bezpieczne przeglądanie, zaprojektowany przez Google chip zabezpieczający Titan C, a także regularne automatyczne aktualizacje zabezpieczeń w tle.

Od teraz klienci mają więcej opcji wsparcia, które można dodać do sprzętu edukacyjnego Lenovo (sprzedawane oddzielnie). Nowe rozwiązania dostosowane specjalnie do potrzeb klientów z sektora edukacji mają na celu zminimalizowanie przestojów w nauce, uwolnienie zasobów IT i zapewnienie, że urządzenia są odpowiednio chronione. 

  • Wsparcie edukacyjne Lenovo – efektywne pod względem kosztów, standardowe wsparcie, które obejmuje priorytetowe części i przyspieszony odbiór, priorytetowe naprawy i usługi zwrotu, które są wygodnie zaplanowane i obejmują wsparcie telefoniczne 24/7 przez cały rok poza godzinami lekcyjnymi oraz zdalne rozwiązywanie problemów.
  • Zaawansowana ochrona wspierana przez Safeware – ochrona przed przypadkowymi uszkodzeniami bez limitu napraw udzielana przez Safeware® w połączeniu z najnowocześniejszymi futerałami ochronnymi od InfoCase®.
  • Druk UV i wytrawianie laserowe – personalizacja i ochrona floty PC dzięki wyrazistemu, wyraźnemu wytrawianiu laserowemu lub wysokiej jakości kolorowemu drukowi UV.

Lenovo – usługi i oprogramowanie dla sektora edukacji

Lenovo wspiera szkoły w ich drodze do cyfrowej transformacji poprzez planowanie strategiczne, rozwój zawodowy, zapewnianie zasobów do nauczania i uczenia się, a także nowe rozwiązania technologiczne.

Dzięki pakietom Lenovo Chrome Education klienci mogą teraz uzyskać dostęp do większej liczby rozwiązań programowych na sprzęcie Lenovo. Pakiety edukacyjne Lenovo obejmują Chrome Education Upgrade, umożliwiające szkołom tworzenie optymalnych środowisk edukacyjnych dla uczniów, nauczycieli i pracowników, oferujących zaawansowane funkcje zarządzania, bezpieczeństwa i wsparcia. Pakiet LanSchool Classroom Management oferuje oprogramowanie do zarządzania urządzeniami, monitorowania i ochrony, komunikacji i udostępniania ekranu; a oparte na chmurze i sztucznej inteligencji rozwiązanie NetFilter umożliwia filtrowanie Internetu, ochronę i alerty naciśnięć klawiszy.

Bazując na swojej misji dostarczania doskonałego sprzętu i oprogramowania, aby sprostać wysokim wymaganiom sektora edukacji, Lenovo zapewnia szkołom nowe profesjonalne Usługi konsultingowe Lenovo EdTech w celu wsparcia szkół w strategicznych innowacjach, identyfikacji i wdrażania odpowiednich technologii, aby sprostać zmieniającym się potrzebom edukacyjnym i koncentrować się na wynikach uczniów. 

Aby pomóc nauczycielom sprostać wyzwaniom transformacyjnym, przed którymi stoją podczas wdrażania nowych technologii w warunkach szkolnych, usługi rozwoju zawodowego Lenovo koncentrują się na wspieraniu ich rozwoju w zakresie umiejętności cyfrowych oraz projektowania materiałów edukacyjnych. Lenovo współpracuje z wiodącymi specjalistami w zakresie edukacji, w tym z Tablet Academy w celu świadczenia usług konsultingowych. Współpraca z Tablet Academy obejmuje już 48 rynki w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA). Na rynku amerykańskim Lenovo współpracuje z Education Elements, aby świadczyć zarówno usługi doradztwa strategicznego, jak i profesjonalnego rozwoju. Education Elements ma ugruntowaną pozycję wśród okręgów szkolnych w całym kraju dzięki swojej wiedzy specjalistycznej w zakresie planowania strategicznego, rozwoju przywództwa i rozwoju zawodowego skoncentrowanego na spersonalizowanym i hybrydowym procesie uczenia się.

Ponieważ nauczyciele na całym świecie potrzebują zasobów, aby lepiej przygotować uczniów do przyszłej kariery zawodowej, Lenovo wspiera inicjatywę Intel® Skills for Innovation Initiative (SFI) i jej misję integracji technologii z nauką w klasie. Inicjatywa ta oferuje nauczycielom zasoby do rozwoju zawodowego, aby pomóc im stać się liderami w zakresie doświadczeń edukacyjnych opartych na technologii i ułatwić budowanie umiejętności przyszłości. 

Lenovo, jedyny globalny partner OEM, który projektuje treści specjalnie na rzecz inicjatywy SFI, oferuje sześć nowych edukacyjnych pakietów startowych skoncentrowanych na technologii. Te zestawy edukacyjne obejmują modelowanie bardziej zrównoważonych miast, projektowanie laptopów przyszłości, projektowanie motocykli wyścigowych w oparciu o współpracę Lenovo z Ducati Corse oraz wykorzystanie superkomputerów do modelowania DNA w badaniach nad rakiem. Wspieranie możliwości uczenia się odzwierciedla jeden z celów Lenovo, jakim jest dostarczanie inteligentniejszych technologii dla wszystkich poprzez wspieranie innowatorów jutra.     

„Procesy nauczania i uczenia się są wciąż rozwijane wraz z wprowadzaniem nowych technologii, które przekształcają klasy i miejsca pracy dzięki nowym cyfrowym doświadczeniom i narzędziom”mówi Stuart King, Globalny dyrektor ds. segmentu edukacji, Grupy ds. inteligentnych urządzeń Lenovo. „Lenovo wspiera nauczycieli i uczniów za pomocą inteligentniejszych technologii i zasobów, dzięki czemu mogą oni w pełni wykorzystać te zmiany, aby osiągać lepsze wyniki w nauce” 

Ceny i dostępność

Lenovo 100e Chromebook 4. generacji będzie dostępny na wybranych rynkach na całym świecie w pierwszym kwartale 2024 roku, w cenie od 289 USD. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat innych rozwiązań Lenovo dla sektora edukacji. Ceny i dostępność w Polsce zostanie podana wkrótce.