Logitech MX Sound – wpadka, którą da się wybaczyć

RecenzjeLogitech MX Sound - wpadka, którą da się wybaczyć

Logitech MX Sound to głośniki 2.0 z dotykowymi przyciskami do pogłaśniania, przyciszania i obsługi połączenia Bluetooth. Ich zasięg to 25 m, dodatkowo istnieje możliwość podłączenia głośników za pomocą kabla.

Szczególną uwagę w przypadku Logitech MX Sound zwraca design głośników. Przyciągają wzrok kształtem i ciekawie umiejscowionym panelem dotykowym. W miarę ich używania można się jednak przekonać, że Logitech akurat do MX Sound się nie przyłożył. A szkoda, bo jeśli chodzi o wygląd, tkwił w tym niezły potencjał.

Recenzja Logitech MX Sound

Kupujemy, rozkładamy, włączamy i czujemy lekkie rozczarowanie. Pomimo, że dźwięk jest przyzwoitej jakości (jak na 2.0), trudno mówić o niesamowicie pozytywnym zaskoczeniu. Dźwięk jest raczej „normalny” i w tej kwestii nie ma się do czego czepić. Może jednak taka ocena jest efektem uprzedniej znajomości ceny produktu, o której za moment.

Po dłuższym użytkowaniu przekonujemy się, że sprzęt nie jest tak funkcjonalny jak można by tego oczekiwać. Raz po raz zdarza się, że głośniki „przerywają”. Podczas gry czy oglądania filmu raz na jakiś czas doświadczamy przerwy w dostawie dźwięku, co nie trwa długo, ale jest dość uciążliwe. Prowadzona nadzieją podłączyłam głośniki za pomocą kabla i okazało się, że nie jest lepiej. Dźwięk był gorszy, w tle dało się słyszeć szum, a sam kabel zdawał się być po prostu kiepskiej jakości. Inne sprzęty podłączane pod gniazdo dźwiękowe w moim komputerze nie sprawiały podobnych kłopotów ani wcześniej ani później, w związku z tym przyczyna leży po drugiej stronie. Zaznaczam jednak, że nie jest powiedziane, że każdy egzemplarz ma z tym problem, akurat ten, który trafił do mnie, miał. Do tego po podłączeniu kabla, musimy liczyć się z tym, że co mniej więcej pół godziny trzeba „wybudzać” głośniki, które przechodzą w tryb uśpienia.

Recenzja Logitech MX Sound

Na plus dla MX Sound można zaliczyć panel dotykowy, który uruchamia się, kiedy ruszymy obok niego ręką i wygasza się po kilku sekundach. W całej bryle głośnika pomaga to uniknąć wystawania pokrętła i przycisku, do tego działa całkiem sprawnie i po prostu ładnie wygląda.

Wróćmy do ceny, która jak na zestaw 2.0 jest wygórowana, tym bardziej biorąc pod uwagę faktyczną jakość sprzętu. Na stronie Logitech, MX Sound kosztuje 439 zł. Za taką cenę otrzymujemy średniej jakości zestaw głośników na biurko. Taki zakup jest, delikatnie mówiąc, dyskusyjnie trafny.

Zbliża się jednak Boże Narodzenie, więc warto zastanowić się nad MX Sound pod kątem prezentu dla osoby, która zwraca uwagę wyłącznie na to, jak sprzęt wkomponowuje się w ogólny wygląd biurka, szczególnie jeśli taka osoba jest fanem innych, podobnych pod względem designu peryferiów od Logitech. Biorąc pod uwagę świetną jakość innych produktów Logitech MX, tę jedną wpadkę można wybaczyć Logitech, ale jeśli już mamy przeznaczyć 400 zł na głośniki to warto rozejrzeć się za czymś innym.

Sztuczna inteligencja podpowiada: