Mercedes-Benz i Cisco łączą siły, aby stworzyć mobilne biura w pojazdach Klasy E

Izabela Myszkowska
Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit
3 min

W trakcie Mobile World Congress Cisco ogłosiło współpracę z koncernem motoryzacyjnym Mercedes-Benz, aby zapewnić optymalne doświadczenie mobilnego biura w nowych pojazdach Klasy E. W erze rosnącego znaczenia pracy hybrydowej, użytkownicy oczekują wyjątkowych doświadczeń niezależnie od tego, jak i gdzie pracują – a samochód nie jest tu wyjątkiem. Współpraca obu firm pomoże pracować bezpiecznie, pewnie i wygodnie także w pojazdach. Wszystko to w otoczeniu nowoczesnego luksusu i intuicyjnych rozwiązań, do których przyzwyczajeni są klienci Mercedes-Benz i użytkownicy Cisco Webex.

Mercedes-Benz i Cisco wspólnie odpowiadają na potrzeby stale rozwijających się potrzeb pracowników hybrydowych. Partnerstwo umożliwia na przykład architektowi na parkingu przy budowie współpracę z zespołem w firmie lub odbycie spotkania pomiędzy wizytą u klienta a odebraniem dzieci z przedszkola. Wspólnie firmy przekształcają samochód w mobilne biuro.

“Gdy pracujemy hybrydowo nie jest ważne, gdzie akurat przebywamy – w biurze, domu czy samochodzie” – powiedział Jeetu Patel, wiceprezes i dyrektor generalny działu Security & Collaboration w Cisco. “Aby idea mobilnego biura się rozwijała bez przeszkód, potrzebuje ona niezawodnej i bezpiecznej technologii współpracy, którą zapewnia Cisco. Kooperacja z mistrzami motoryzacji Mercedes-Benz, oznacza duży krok naprzód w dostarczaniu elastyczności, której wymagają hybrydowi pracownicy.”

Umożliwienie perfekcyjnych spotkań i połączeń

Dzięki Cisco Webex, kierowcy będą mogli prowadzić spotkania bez zakłóceń dzięki funkcji Meetings oraz rozmawiać korzystając z najwyżej klasy połączeń. Wszystkie te opcje są częścią pakietu Webex Suite, który zapewnia ciągłą, bezpieczną i niezawodną łączność. Ponadto opatentowana technologia Webex audio intelligence oferuje najlepszą w swojej klasie redukcję szumów, zwiększając komfort pracy kierowcy i wszystkich pasażerów pracujących w pojeździe. Technologia Webex ułatwia słyszenie i bycie słyszanym poprzez wyodrębnienie i zwiększenie czystości głosu danej osoby oraz eliminację dźwięków otoczenia, takich jak hałas uliczny czy rozmowy współpasażerów.

- Advertisement -

Podejście skupione na bezpieczeństwie

Najważniejszą częścią tej współpracy jest bezpieczeństwo: gdy pojazd jest w ruchu, spotkania i rozmowy będą prowadzone wyłącznie za pomocą dźwięku. Po zaparkowaniu użytkownicy mogą korzystać z pełnego doświadczenia współpracy Webex w swoich pojazdach Klasy E, w tym ze spotkań wideo, automatycznej transkrypcji wspomaganej przez sztuczną inteligencję, udostępniania treści i reakcji (takich jak emoji z kciukiem lub świętowanie).

Dostępność technologii

Wnętrze przyszłorocznego Mercedesa-Benz Klasy E z zostało pokazane przedpremierowo 22 lutego 2023 roku. Nowy pojazd będzie wyposażony m.in. w Wi-Fi oraz komórkowe połączenie danych. Korzystając z obu połączeń, kierowcy mogą pobrać aplikację Webex App z Mercedes Benz Car App Store, która następnie pojawi się bezpośrednio na ekranie dotykowym systemu informacyjno-rozrywkowego pojazdu, eliminując zależność od telefonu. Oferta ta będzie dostępna globalnie w nowych pojazdach Mercedes-Benz Klasy E.

SOURCES:Cisco
Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz

- REKLAMA -