Michał Karpowicz objął stanowisko szefa Samsung AI Center Warsaw

Michał Karpowicz, doświadczony specjalista w dziedzinie sztucznej inteligencji, objął stanowisko Dyrektora Samsung AI Center w Warszawie.

Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit

Michał Karpowicz, po niemal dwóch dekadach pracy w NASK, rozpoczyna nowy rozdział swojej kariery zawodowej, obejmując stanowisko Dyrektora Samsung AI Center w Warszawie. 

Samsung Electronics, globalny gigant w dziedzinie technologii, wybrał Warszawę jako jedno z kluczowych miejsc, obok Doliny Krzemowej, Toronto i Cambridge, do prowadzenia badań nad przyszłością AI. Decyzja ta podkreśla, jak wysoko ceniona jest polska matematyka, informatyka oraz lokalna społeczność AI, które Karpowicz określa jako należące do “pierwszej światowej ligi” w swoim poście na LinkedIn.

“Chcę odpowiedzialnie kształtować rozwój bezpieczniej technologii AI służącej nam wszystkim. Chcę ją rozumieć i potrafić wyjaśnić, pomagać jej się rozwijać, pomagać jej pomagać nam i roztropnie dążyć do dobrych celów.” – wskazał Karpowicz w swoim poście na LinkedIn.

dr hab. inż. Michał Karpowicz uzyskał tytuł doktora habilitowanego na Politechnice Warszawskiej, gdzie pracował do 2023 roku, w ostatnich 3 latach pełniąc funkcję profesora nadzwyczajnego tejże uczelni. Swoją ścieżkę zawodową związał z NASK w 2006 roku, przez 18 lat dochodząc m.in. do stanowiska Zastępcy Dyrektora NASK. 

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *