Microsoft zaprezentował nowe Surface’y

- Reklama -

Microsoft zaprezentował nową linię produktów Surface, opracowanych z myślą o Windows 11. Jest to największe w historii rozszerzenie oferty Surface o nowe urządzenia. Nowa linia obejmuje:

  • Surface Laptop Studio
  • Rozwinięcie rodziny urządzeń 2 w 1 Surface Pro 8, Surface Go 3 oraz Surface Pro X.
  • Surface Duo 2 z podwójnym ekranem.
  • Surface Slim Pen 2 – pióro przenoszące cyfrowe notatki na zupełnie nowy poziom dzięki haptycznym wibracjom.
  • Zestaw nowych akcesoriów.

Microsoft Surface Laptop Studio

Nowy Laptop Studio jest najmocniejszym urządzeniem z linii Surface, jakie do tej pory wyszły spod loga Microsoft.

Komputer ten został stworzony jako narzędzie dla deweloperów, profesjonalistów z branży kreatywnej, weekendowych graczy i projektantów. Jak zaznacza producent, w jednym urządzeniu łączy moc sprzętów stacjonarnych, mobilność laptopa oraz możliwości kreatywne.

Surface Laptop Studio został wyposażony w zawias Dynamic Woven, który ułatwia przechodzenie do różnych trybów pracy.

Surface Laptop Studio

W trybie laptopa, zapewnia komfort pisania dzięki pełnowymiarowej klawiaturze oraz touchpadowi Precision Haptic.

W trybie Stage, 14.4” ekran dotykowy PixelSense jest wysunięty do przodu, oferując układ do grania, streamowania czy prowadzenia prezentacji dla klientów. Ukryta klawiatura potęguje efekt wizualny i pozwala wykorzystać potencjał ekranu, do interakcji z którym posłużą Surface Slim Pen 2, bezpośredni dotyk czy touchpad.

Surface Laptop Studio

W trybie Studio otrzymujemy optymalną powierzchnię do rysowania, pisania czy innych kreatywnych zastosowań.

Dodatkowo, na pióro Surface Slim Pen 2 przygotowano miejsce pod klawiaturą, gdzie jest mocowane za pomocą magnesu. Jednocześnie akcesorium ładuje się, by być pod ręką, zawsze gdy nadejdzie inspiracja[1]. Korzystając z tego wszechstronnego laptopa użytkownicy mogą uwolnić swoją wyobraźnię, niezależnie od tego czy projektują aplikacje, renderują wideo czy streamują dynamiczne gry. W laptopie zastosowano procesor Intel® Core™ H35 11. generacji i kartą graficzną NVIDIA® GeForce® GPU Surface Laptop Studio.

Surface Laptop Studio jest dostępny w przedsprzedaży na wybranych rynkach w cenie od 1599.99 dolarów.

Surface Laptop Studio

Surface Pro 8

Nowa odsłona urządzenia 2 w 1 stanowi największy krok naprzód od czasów Pro 3. Surface Pro 8 jest ponad dwa razy szybszy od poprzednika. Wyposażono go w procesory Intel® Core™ 11. Generacji i dwa porty Thunderbolt 4. Co więcej, zbudowano go na platformie Intel® Evo™. Jak zapewnia producent, wszystkie te cechy – wraz z systemem Windows 11 i nawet 16 godzinami pracy baterii[2] – sprawiają, że Surface Pro 8 to najpotężniejsze urządzenie 2 w 1 dostępne na rynku.

Surface Pro 8

Surface Pro 8 wyposażono w 13-calowy ekran dotykowy PixelSense – praktycznie pozbawiony ramek. Dzięki technologii Dolby® Vision™ i Adaptive Color Technology użytkownik może cieszyć się realistycznymi wrażeniami obrazu bez szkody dla wzroku. Jest to najbardziej zaawansowany technicznie wyświetlacz w historii Microsoft. Pro 8 to urządzenie hybrydowe, oferujące użytkownikom dynamiczny tablet do pracy w podróży i doskonałe urządzenie do pracy w domu. Kamera 5 MP z przodu, kamera 10 MP-4K z tyłu, dźwięk Dolby® Atmos™ i dwa mikrofony studyjne dalekiego zasięgu sprawią, że obraz i brzemiennie będą bardzo czyste.

Surface Pro 8

Nowa klawiatura Surface Pro Signature umożliwia przechowywanie i ładowanie pióra Surface Slim Pen 2. Częstotliwość odświeżania ekranu wynosi 120 Hz.

Surface Pro 8 jest od dziś dostępny w przedsprzedaży od 1099.99 dolarów na wybranych rynkach.

Surface Pro 8

Surface Slim Pen 2

Nowy Surface Slim Pen 2 charakteryzuje zaprojektowana na nowo, ostrzejsza końcówka umożliwia dokładne odręczne pisanie, cieniowanie czy szkic. Pióro automatycznie ładuje się dzięki magnetycznemu mocowaniu do Laptopa Studio czy po położeniu na klawiaturze Surface Pro Signature.

Surface Slim Pen 2

Surface Slim Pen 2 wykorzystuje nowe możliwości Windows 11 oraz autorskiego procesora Microsoft G6, wykorzystanego w Surface Pro 8 i Surface Laptop Studio. W efekcie pióro wysyła sygnały dotykowe tworzące wrażenie pracy na papierze. Wbudowany silnik haptyczny aktywuje się, by zapewnić naturalne odczucia podczas notowania i rysowania. Sygnały dotykowe zapewniają informacje zwrotne podczas wykonywania naturalnych gestów, takich jak zaznaczanie kółkiem w aplikacjach Microsoft 365 oraz używanie narzędzi w programie Adobe Fresco.

Pióro Surface Slim Pen 2 jest dostępne w przedsprzedaży od 129.99 dolarów na wybranych rynkach.

Surface Slim Pen 2

Surface Pro X

Rok temu Microsoft zaprezentował lekki Surface Pro X z łącznością LTE, wyposażony w procesor Microsoft SQ2 ARM. Teraz, jak zapewnia producent, wraz z Windows 11 i natywnie wbudowaną emulacją 64-bit jeszcze więcej aplikacji będzie w zasięgu ręki. Microsoft Teams i Office zostały zoptymalizowane dla architektury ARM, podobnie jak np. Adobe Photoshop i Lightroom. Z kolei z nowym modelem tylko z łącznością Wi-Fi oferujemy smukły design i cały dzień pracy na baterii[3] w przystępnej cenie wyjściowej, oferując wszechstronność i wybór jeszcze większej liczbie klientów.

Surface Pro X

Surface Pro X jest dostępny w przedsprzedaży w cenie od 899.99 dolarów na wybranych rynkach.

Surface Pro X

Surface Go 3

Surface GO 3 jest o 60 proc. szybszy od poprzednika dzięki procesorowi Intel Core i3. Urządzenie to oferuje opcjonalną łączność LTE AdvanTced3, baterię zapewniającą pracę przez cały dzień[4] i wbudowany pakiet Microsoft security. Go 3 jest konwertowalny z tabletu do laptopa, a ponadto obsługuje cyfrowe pióro i ekran dotykowy.

Surface Go 3

Waga komputera to niewiele ponad 0.5 kg. Wyposażony został w kamerę 1080p, mikrofony studyjne Dolby Audio oraz 10.5-calowy ekran dotykowy.

Surface Go 3

Surface Go 3 z WiFi dostępny jest w przedsprzedaży w cenie 399.99 dolarów na wybranych rynkach. Model LTE trafi do sprzedaży w nadchodzących miesiącach.

Surface Go 3

Surface Duo 2

Duo 2 został wyposażony w większe 8.3” ekrany PixelSense Fusion, procesor 5G Snapdragon® 888, dynamiczny aparat z trzema obiektywami, dźwięk stereo, protokół NFC do bezkontaktowych płatności oraz szereg nowych akcesoriów, które rozwijają funkcjonalność, a także zapewniają dodatkową ochronę.

Surface Duo 2 Surface Duo 2 Surface Duo 2 Surface Duo 2

Surface Duo 2 dostępny jest w kolorach białym (Glacier) i czarnym (Obsidian) w cenie od 1499.99 dolarów w przedsprzedażyna wybranych rynkach.

Surface Adaptive Kit

Surface Adaptive Kit jest efektem projektowania we współpracy z osobami z niepełnosprawnościami, a został opracowany w ramach Inclusive Tech Lab. Zestaw ten stworzono, by ułatwić korzystanie z urządzeń Microsoft bez kompromisów w zakresie ich formy czy funkcji. Wypukłe oznaczenia klawiszy klawiatury, portów czy przycisków otwierania umożliwiają łatwiejsze korzystanie z urządzeń.

Surface Adaptive Kit Surface Adaptive Kit Surface Adaptive Kit

Surface Adaptive Kit będzie dostępny jeszcze w tym roku. Zobacz więcej

[1] Surface Slim Pen 2 jest sprzedawany oddzielnie.

[2] Żywotność baterii może znacznie różnić się w zależności od sposobu użytkowania, konfiguracji funkcji i sieci, siły sygnału, ustawień i innych czynników. Więcej informacji znaleźć można na: aka.ms/SurfaceBatteryPerformance.

[3] Żywotność baterii różni się znacznie w zależności od sposobu użytkowania, konfiguracji sieci i funkcji, siły sygnału, ustawień i innych czynników. Więcej szczegółów na stronie aka.ms/SurfaceBatteryPerformance.

[4] Ibid.

- Reklama -
Źródło:Microsoft

Treści PREMIUM

Otrzymuj cotygodniowy e-mail od BrandsIT, który sprawia, że czytanie wiadomości jest naprawdę przyjemne. Dołącz do naszej listy mailingowej, aby być na bieżąco i uzyskać dotęp do treści PREMIUM za darmo.

- Reklama -