Mocne strony gotowych spółek

Newsroom BrandsIT
Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit 3 min
3 min

Spółka to obecnie najpopularniejsza forma prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Proces jej założenia jest czasochłonny i uciążliwy dla każdego przedsiębiorcy. Na szczęście jest na to recepta – gotowa spółka.

Szybkie założenie spółki? Nie do końca…
Założenie spółki to proces, który przede wszystkim kojarzy nam się z dużą ilością poświęconego czasu oraz mnóstwem formalności. Należy przygotować wiele dokumentów, sporządzić umowę spółki, uzyskać numery NIP, REGON i wpis do KRS, a to dopiero początek. Rozwiązaniem, który miał usprawnić proces zakładania spółki z o. o. jest tryb S24, czyli możliwość założenia spółki przez internet. Jest to o wiele tańszy sposób rejestracji spółki, ale i tak może on potrwać nawet kilka miesięcy i wiąże się ze spełnieniem wielu obowiązków wobec instytucji (ZUS, US, GUS), które w tradycyjnej formie zrobiłby za nas sąd. Dodatkowo złe wypełnienie wniosku, wiąże się z jego odrzuceniem i zaczęciem procesu od nowa, co sprawia, że rejestracja się przedłuża.

Działalność gospodarcza od zaraz
Coraz więcej ludzi, nie chce czekać kilku miesięcy na rejestrację firmy i biegać po urzędach, żeby wypełnić wszelkie dokumenty. Chciałaby działać w ciągu kilku dni i szybko zacząć zarabiać pieniądze. Dodatkowo dla wielu przedsiębiorców założenie spółki nie daje tyle korzyści co zakup już istniejącej. Dlatego nic dziwnego, że coraz więcej z nich wybiera zakup gotowej spółki.

Zalety zakupu gotowych spółek

  • Spółka posiada wszystkie dokumenty rejestracyjne i wpis do KRS, co sprawia, że można od razu po podpisaniu umowy rozpocząć działalność.
  • Firma zajmująca się sprzedażą spółek dopełnia wszelkich formalności. Rola kupującego spółkę ogranicza się do wyboru rodzaju spółki i złożenia podpisu na umowie.
  • Zakup gotowej spółki może odbyć się na odległość, jeśli obie strony nie mogą spotkać się w jednym miejscu.
  • Można kupić spółkę z interesującymi nas koncesjami, zezwoleniami czy licencjami. Firmy specjalizujące się w sprzedaży spółek oferują wiele ich rodzajów.
  • Możesz zdecydować się na spółkę z krótszym lub dłuższym stażem, co jest istotne w przypadku starania się o kredyt lub wzięcia udziału w niektórych projektach.
  • Gotowe spółki są czyste co oznacza, że nie mają zobowiązań, historii księgowej ani handlowej.

Udostępnij
Leave a comment

Dodaj komentarz