[the_ad_group id="105318"]

Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt dla gracza?

[the_ad_group id="105318"]

Na co zwrócić uwagę wybierając sprzęt dla gracza?

Szykując ekwipunek niezbędny do wirtualnych potyczek, zdecydowaną większość czasu poświęcamy wyborowi słuchawek, myszki oraz klawiatury. Każdy gracz ma konkretne wymagania odnośnie wydajności sprzętu, którego potrzebuje. Tylko najlepsze modele pozwolą mu w pełni czerpać przyjemność przy najnowszych tytułach. Czym zatem warto kierować się, kompletując sprzęt dla gracza? Na jakie parametry powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Po pierwsze – klawiatura

Klawiatura to niezwykle ważne urządzenie. Model idealny powinien charakteryzować się stabilnością, wygodą oraz funkcjonalnym rozmieszczeniem klawiszy, które sprawią, że dobrze będzie się ją obsługiwało. Gracze są w tym temacie bardzo wymagający, a rynek oferuje ogromną różnorodność produktów, co sprawia, że wybór tej jedynej stanowi nie lada problem.

Najczęściej mamy do wyboru dwa typy klawiatur – mechaniczną oraz membranową. Jeśli wybierzemy model mechaniczny, możemy być pewni, że nasz odpowiednik charakteryzuje się dużą wytrzymałość i szybszym czasem reakcji, co wiąże się z większą kontrolą nad rozgrywką. Modele membranowe to o wiele tańsze rozwiązanie, które swoją popularność zawdzięcza właśnie cenie. Ich największą zaletą jest bardzo ciche działanie, dodatkowo są one mniejsze i lżejsze od urządzeń mechanicznych .

Po drugie – myszka

Wybór odpowiedniej myszki gamingowej to także nie jest łatwe zadanie. Wielu graczy zadaje sobie pytanie, jaki model będzie lepszy – optyczny czy laserowy? W kwestii wyglądu te dwa wyżej wymienione sprzęty nie różnią się między sobą. Podstawowe różnice są widoczne zarówno w cenie, jak i sposobie użytkowania.

anthony brolin bcd1cieme1y unsplash scaled

Modele laserowe oprócz tego, że są szybsze, charakteryzują się większą precyzyjnością w działaniu, dlatego to właśnie one są wybierane częściej przez miłośników gier komputerowych. Należy jednak mieć na uwadze fakt, że ich cena jest o wiele wyższa niż myszek optycznych. Co więcej, do ich obsługi potrzebujemy podkładki lub innej powierzchni gładkiej, co nie jest konieczne podczas pracy z urządzeniem laserowym.

Po trzecie – słuchawki

Słuchawki to jeden z tych gadżetów, który warto mieć pod ręką niezależnie od tego, czy słuchamy muzyki, oglądamy film czy toczymy wirtualne potyczki. Profesjonalnie dobrany sprzęt pozwoli cieszyć się dobrym dźwiękiem, jednocześnie odcinając nas od dźwięków otoczenia. Na co więc warto zwrócić uwagę, wybierając słuchawki gamingowe?

Zawodowi gracze korzystają z tego rodzaju gadżetów przez wiele godzin dziennie, dlatego niezwykle ważną kwestią jest wygoda. W przypadku modeli nausznych komfort zapewni nam elastyczny pałąk oraz miękkie nausznice wykonane z oddychającego materiału. Warto wybierać te produkty, które są wyposażone w silikonowe wkładki w różnych rozmiarach.

Dobrej jakości słuchawki gamingowe charakteryzują się dużą mocą oraz szerokim pasmem przenoszenia. Dzięki temu dźwięki brzmią poprawnie, a system wielu kanałów daje możliwość lepiej poczuć otoczenie. Pozytywny wpływ na ostatnią właściwość ma przede wszystkim zamknięta konstrukcja. Słuchawki nauszne dla graczy powinny być wyposażone w mikrofon, który pozwoli na swobodną komunikację z pozostałymi członkami zespołu.

Każdy miłośnik wirtualnych rozrywek z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, jak ważny jest odpowiedni dobór myszki, klawiatury oraz słuchawek gamingowych. Te wszystkie elementy połączone w jedną całość pozwalają całkowicie zanurzyć się w fascynującym świecie gry. Decydując się na zakup, weźmy jednak pod uwagę osobiste preferencje oraz możliwości finansowe.

[the_ad_group id="105326"]

Popularne

Trend 24h

[the_ad_group id="105327"]

więcej publikacji

od naszych partnerów