Na czym polega outsourcing IT? Komu opłaca się outsourcing w informatyce?

Zobacz

- Reklama -

Outsourcing to popularne w ostatnich latach rozwiązanie, z którego korzysta coraz więcej firm. Dotyczy on również branży IT i koncentruje się na usługach informatycznych. Outsourcing IT obejmuje wiele działań, które dają korzyści osobom prowadzącym przedsiębiorstwa. Na czym więc polega outsourcing IT, komu się opłaca i jakie są jego zalety?

Czym jest outsourcing IT?

Outsourcing IT to inaczej mówiąc wsparcie informatyczne. Jest ono zlecane zewnętrznym firmom, które są doświadczone w obsłudze IT. Outsourcing IT to oddanie zadań wykonywanych dotychczas w firmie w ręce specjalistów, którzy mogą zrobić to lepiej. Dla firmy zlecającej to szereg korzyści, nie tylko związanych z oszczędnością czasu, ale i pieniędzy. Outsourcing IT pozwala skupić się na działalności firmy (ittouch.pl) i jej rozwoju, bez konieczności zatrudniania kadry informatycznej.

Co obejmuje outsourcing IT?

Outsourcing IT obejmuje wiele działań. Ich ilość i rodzaj zależne są od danej firmy. Zazwyczaj w ofercie znaleźć można tworzenie, usprawnianie i rozbudowywanie sieci komputerowej, administrowanie urządzeniami sieciowymi, serwisowanie sprzętu komputerowego, zabezpieczanie danych przed utratą (poprzez np. tworzenie kopii zapasowych), rozwiązywanie bieżących problemów z oprogramowaniem komputerów, usuwanie usterek i awarii, przygotowywanie nowych komputerów do użytku przez pracowników, usuwanie wirusów, instalacje systemów operacyjnych itp.

Korzyści outsourcingu IT dla firmy

Firma decydująca się na outsourcing IT otrzymuje wiele korzyści. Przede wszystkim ograniczone zostają koszty. Nie ma konieczności zatrudniania w firmie na pełny etat informatyka, który cały czas byłby obecny (pracodawca musiałby ponosić koszty związane z wynagrodzeniem i ubezpieczeniami). To spory zysk, szczególnie dla mniejszych firm. Outsourcing IT to stałe wsparcie firmy w sytuacjach, kiedy potrzebni są specjaliści. Zewnętrzna firma zapewnia usługi najlepszych fachowców w zakresie IT, którzy szybko i sprawnie rozwiążą problemy informatyczne w przedsiębiorstwie.

Outsourcing IT to spora oszczędność nie tylko pieniędzy, ale i czasu. Specjaliści IT maksymalnie wykorzystają swój czas na niezbędne działania informatyczne. W tym czasie firma będzie mogła skupić się na innych działaniach, nie martwiąc się o problemy związane z IT. Dzięki takim usługom możliwe jest również konsultowanie wszelkich wątpliwości ze specjalistami, którzy są wykształceni w kierunki IT i mają w tym zakresie wieloletnie doświadczenie. To pozwoli na szybkie udzielenie wsparcia i zdobycie wiedzy know-how niezbędnej do pracy w sieci lub na danym sprzęcie IT.

Outsourcing IT – komu się opłaca?

Outsourcing IT obniża koszty w firmie. Oznacza to, że może się to opłacić zarówno małym, jak i dużym firmom. Na wsparcie informatyczne mogą zdecydować się średnie przedsiębiorstwa, osoby prowadzące działalność gospodarczą, czy korporacje. Posiadanie zewnętrznej firmy informatycznej, która zajmie się sprawami IT to spore odciążenie od dodatkowych obowiązków, ale i dodatkowa oszczędność.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -