Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Nowe technologie- czy to szansa na rozwój zawodowy?

Udostępnij

Z badań realizowanych na zlecenie Ricoh wynika, że nowe technologie są coraz częściej postrzegane są przez pracowników biurowych jako szansa na rozwój w pracy oraz zdobywanie nowych kompetencji. Aż 75% badanych uważa, że postęp technologiczny i wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań będę kreowały nowe szanse zawodowe. W 2020 r. liczba respondentów, którzy tak pozytywnie postrzegają wprowadzanie nowych rozwiązań była niższa a o 19%.

73% badanych ufa, że ich pracodawcy inwestują w technologie, które będą wymagane
w przyszłości. Jeúli chodzi o to, jakie nowe rozwiązania będą wykorzystywane w ciągu najbliższych 5 lat to 34% wskazuje robotyzację i Sztuczną Inteligencję.

Nie można nie zauważyć związku między mądrymi inwestycjami w nowe rozwiązania technologiczne a budowaniem bezpiecznej przyszłości firmy. Szczególnie, że unowocześnianie firmy ma ogromne znaczenie dla pracowników i kształtowania ich pozytywnego doświadczenia. Firmy, które będą w stanie stworzyć najlepsze warunki do pracy –  powiedziała Nicola Downing, CEO, Ricoh Europe.


O badaniu
Badanie przeprowadzono na grupie badawczej 3†000 pracownikůw biurowych z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Francji, Niemiec, Niderlandůw oraz Hiszpanii.

Źródło:Ricoh

Zobacz

Rumunia: Rząd zatwierdził limity na cenę produktów drzewnych stosowanych jako opał

Premier Rumunii Nicolae Ciuca ogłosił w środę wprowadzenie w kraju maksymalnych cen na produkty drzewne stosowane jako opał. Limity cenowe uzasadnił postępującym kryzysem energetycznym.

Nord Stream po wybuchu stał się bezużyteczny. Gazociągami już nigdy nie popłynie gaz?

Niemieckie organy bezpieczeństwa uważają, że do uszkodzenia gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim potrzebne były wysoce skuteczne ładunki wybuchowe. Według informacji tygodnika "Spiegel" obliczono, że do zniszczenia rur musiały zostać użyte ładunki wybuchowe porównywalne z 500 kilogramami trotylu.

Jaki jest najlepszy pracodawca?

Polscy specjaliści i managerowie chcą pracować w firmach o...

Pierwszy w branży sojusz w zakresie produkcji i łańcucha dostaw anod krzemowych

GDI, producent anod krzemowych, podpisał porozumienie w celu poprowadzenia...

Grupa Orlen rozpoczęła rebranding i włączanie stacji paliw Lotos do swojej sieci sprzedaży

Grupa Orlen rozpoczęła proces rebrandingu i włączania stacji paliw Lotos do swojej sieci sprzedaży - podał PKN Orlen we wtorek. Koncern podkreślił, że w ramach połączenia obu firm sieć Grupy Orlen w Polsce powiększy się do ponad 1900 stacji, a za granicą do blisko 1300 obiektów.

Implanty z dodatkowymi funkcjami? Nad projektem pracują naukowcy z UŁ

Polscy naukowcy - w tym biolodzy Uniwersytetu Łódzkiego - pracują nad implantem, który ma przyspieszyć gojenie uszkodzeń kości oraz działać przeciwzapalnie i przeciwdrobnoustrojowo. Badania mogą okazać się przełomowe dla rozwoju medycyny regeneracyjnej.
- Reklama -

REKLAMA