Ad image

Nowy członek Rady Nadzorczej Oxygen SA

Klaudia Ciesielska
Klaudia Ciesielska - Redaktor prowadzący Brandsit

Oxygen SA ogłosiło zmianę we władzach spółki. W Radzie Nadzorczej grupy kapitałowej od 14 kwietnia 2021 r. zasiada Michał Pawlik, prezes firmy SMEO. Zastąpił na tym stanowisku Jakuba Niestroja.

Michał Pawlik to współzałożyciel i Prezes Zarządu SMEO – niezależnej spółki faktoringowej, dostarczającej rozwiązania finansowania faktur firmom z sektora MŚP. Posiada 15-letnie doświadczenie w zarządzaniu procesami inwestycyjnymi, które zdobywał odpowiadając za rozwijanie i sprzedaż niestandardowych produktów w sektorze finansowym. Nowy członek Rady Nadzorczej Oxygen SA pracował dla największych banków i firm faktoringowych w Polsce. Jest wykładowcą studiów MBA Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej. Angażuje się także we wsparcie rozwoju sektora FinTech oraz w koordynowanie procesów inwestycyjnych w branży gamingowej

–       Wsparcie Michała Pawlika w Radzie Nadzorczej Oxygen jest dla nas bardzo ważne. Jego innowacyjne spojrzenie i wyczucie biznesowe z pewnością pomoże nam jeszcze lepiej rozwijać grupę kapitałową. Michał łączy w sobie kompetencje korporacyjne z entuzjazmem start-upowym, co jest znakomitą mieszanką do podejmowania mądrych decyzji na rynku gamingowymmówi Edward Mężyk, Prezes Zarządu Oxygen SA.

Oxygen SA to polska spółka działająca w sektorze gamingowym, do której należą zarówno wrocławska spółka Mousetrap Games, jak i HyperCat (dawniej Glass Cannon Games). Spółka notowana jest na giełdzie NewConnect. Grupa Kapitałowa Oxygen skupia się na produkcji i działalności wydawniczej na rynku gier mobilnych, ze szczególnym uwzględnieniem produkcji z gatunków mid-core, casual i hyper-casual. Spółka wspierana jest przez znaczące  podmioty z branży gamedev, jakie jak The Knights of Unity czy C-Shark.