- Reklama -

PC as a Service, czyli komputer w formie usługi – ale jak to?

Zobacz

- Reklama -

Wszyscy posiadamy komputery i wiemy, z jakimi kosztami wiąże się ich zakup, wymiana czy utrzymanie – to naprawdę spora inwestycja, nie tylko pod względem finansów, ale i naszego czasu. Poza tym, nie można zapominać, że notebooki wymagają również opieki, regularnych aktualizacji czy serwisowania. Dla firm, które posiadają działy IT, to nie jest duży problem, natomiast w przypadku gdy firma nie posiada takiego działu, to niestety właściciel musi wziąć na siebie wszystkie problemy.

Zamiast skupić się na biznesie, cała uwaga jest poświęcana zarządzaniu laptopami, a tego chcemy uniknąć, prawda?

Firma Sharp ściąga z głowy właściciela ten obowiązek, a także odciąża dział IT w ramach miesięcznego najmu usługi PC as a Service. Oferta łączy w sobie nowoczesne laptopy biznesowe dynabook wraz z pełnym, całodobowym proaktywnym monitoringiem w trybie 24/7. Firma Sharp tym samym umożliwia każdemu przedsiębiorstwu, niezależne od wielkości, zbudowanie własnego środowiska IT przy małej inwestycji.

Sharp

Nie kupuj – płać miesięcznie

Oferowana przez firmę Sharp usługa PCaaS pozwala znacznie obniżyć koszty związane z zakupem komputera i czasochłonnym ich zarządzaniem we własnym zakresie. Oznacza to przede wszystkim spokój związany z zapewnieniem działania sprzętu przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. W ramach atrakcyjnej opłaty miesięcznej klient zyskuje instalację bardzo szybkiego i skutecznego oprogramowania antywirusowego oraz wsparcie gwarancyjne na miejscu u klienta w następnym dniu roboczym po przyjęciu zgłoszenia serwisowego (wsparcie OnSite w trybie NBD -Next Business Day). W skład oferty wchodzi również możliwość zatrzymania uszkodzonego dysku twardego, dwukrotna wymiana baterii, aktualizacja oprogramowania systemowego i antywirusowego oraz wybranych programów firm trzecich, a także proaktywne zarządzanie wydajnością komputera.

Jak to działa?

Firma Sharp za pomocą dedykowanego oprogramowania sprawdza wydajność komputerów, weryfikuje ich obciążenie, a także otrzymuje powiadomienia o wszystkich występujących błędach w systemie operacyjnym. Kolejnym elementem składowym oferty PCaaS jest pełna ochrona wynajmowanego sprzętu czyli zabezpieczenie komputerów przed wirusami i innymi zagrożeniami poprzez zapewnienie oprogramowania antywirusowego, które monitoruje zainstalowany system operacyjny. Atutem jest z pewnością fakt, że firma dynabook jest producentem samodzielnie tworzącym własny system BIOS, a to gwarantuje dodatkowe bezpieczeństwo w zakresie dostępu do laptopów. Oprócz tego oferowane przez firmę Sharp modele są również wyposażone w systemy bezpiecznego logowania wielopoziomowego przy użyciu haseł, linii papilarnych, rozpoznawania twarzy i opcjonalnie kart dostępu.

W celu uzyskania większej ilości informacji o usłudze PCaaS lub laptopach dynabook zapraszamy do kontaktu z firmą Sharp.

- Reklama -

Polecamy

- Reklama -