Połowa stycznia, a na GPW już drugi debiut w tym roku

Połowa stycznia, a na GPW już drugi debiut w tym roku

Na GPW już jutro drugi debiut w tym roku. Po spółce z sektora IT – Passus S.A.- która przenosiła notowania z NewConnect na główny rynek, przyszła pora na Movie Games S.A. – spółkę produkującą gry wideo, działającą w skali globalnej.

Movie Games, podobnie jak Passus, przenosi swoje notowania z NewConnect na główny parkiet.

Od czasu debiutu na małym rynku w grudniu 2018 roku, ceny akcji wahały się w przedziale od 14 zł w październiku zeszłego roku do 150 zł w połowie 2020. Obecnie cena akcji oscyluje wokół 28 zł, co oznacza poprawę wobec końcówki zeszłego roku, jednak wciąż jeszcze wiele brakuje do pandemicznego maksimum.

Jak możemy przeczytać na stronie spółki “Spółka została założona w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, przy wsparciu Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami, oraz Macieja Miąsika, legendy polskiego gamingu i developera z niemal 30-letnim doświadczeniem. Aktualnie spółka Movie Games S.A. jest notowana na parkiecie rynku NewConnect.

Spółka łączy nowe talenty z cenionymi weteranami branży, takimi jak David Jaffe, twórca God of War, Piotr Gnyp – znany ex-dziennikarz branżowy i ekspert ds. nowych technologii, oraz Tobiasz Piątkowski, jeden z najsłynniejszych polskich twórców komiksu i art directorów.”

Debiut Movie Games na Głównym Rynku odbędzie się 18 stycznia 2023 r. o godz. 9:00 i będzie transmitowana za pośrednictwem YouTube GPW.

Movie Games S.A. będzie 417. spółką notowaną na Głównym Rynku oraz 2. debiutem na tym rynku w 2023 roku.

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów