Dołącz już teraz do uczestników Plebiscytu 

BITy 2022

Polska na targach GAMESCOM 2022

Udostępnij

24 sierpnia 2022 r. rozpoczęły się największe targi gier interaktywnych i rozrywki w Europie Gamescom. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości już po raz trzeci jest obecna na tym wydarzeniu. W tym roku polska obecność na targach zostanie podkreślona stoiskiem narodowym o powierzchni ponad 200 m². W jego ramach odbędzie się promocja ponad 60 polskich firm, z czego ponad 40 jest obecnych osobiście. Będzie to doskonała okazja do nawiązania kontaktów biznesowych z partnerami z całego świata.

Targi Gamescom, które odbywają się w Kolonii, corocznie odwiedza ponad 350 tys. osób, a swoje gry prezentuje ponad 1000 wystawców z całego świata. W tym roku organizatorzy zapowiadają około 1100 wystawców z 53 krajów.

W ostatnich latach Polska stałą się dynamicznie rozwijającym się ośrodkiem branży gier. Powstało wiele niezależnych firm zajmujących się ich tworzeniem. Aktywnie działa tutaj ponad 460 podmiotów zajmujących się produkcją oraz wydawaniem gier wideo. Według wydanego przez PARP raportu „The Game Industry of Poland 2021” w 2020 roku przychody polskiej branży gier wyniosły 969 mln euro. Eksport generuje blisko 96% przychodów polskiej branży gier. Branża, po roku pełnym ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, wciąż dynamicznie się rozwija. Polska jest niezaprzeczalnym liderem w produkcji gier na PC. W „Top 200 Steam wishlists” (ranking najbardziej oczekiwanych tytułów) Polska wysunęła się na globalne prowadzenie z 38 tytułami gier w sierpniu 2021 roku. Dodatkowo w Polsce jest ponad 20 mln graczy i aż 80% z nich to osoby dorosłe.

– Gamedev to stosunkowo młoda i jednocześnie najdynamiczniej rozwijająca się obecnie branża przemysłu kreatywnego. Z naszego raportu „The Game Industry of Poland 2021” wynika, że wzrost przychodów branży gier w Polsce, w ujęciu rok do roku, od trzech lat utrzymywał się na poziomie blisko 30%, a w 2020 r. jeszcze przyspieszył. Wśród spółek notowanych na warszawskiej giełdzie, publikujących swoje raporty finansowe, 73% odnotowało wzrost przychodów. W 2021 r. liczba osób zatrudnionych w branży gier w Polsce wzrosła o 24% w stosunku do roku poprzedniegopodkreśla prezes PARP Dariusz Budrowski.

Na polskim stoisku narodowym zwiedzający mają okazję poznać ofertę prezentujących się tam firm, ale także spróbować swoich sił w strefie gamingowej, w której każdego dnia targów prezentowane są inne tytuły polskich twórców.

Targi potrwają do piątku, 26 sierpnia.

Stoisko jest organizowane w ramach projektu „Promocja gospodarki w oparciu o polskie marki produktowe – Marka Polskiej Gospodarki – Brand”, poddziałanie 3.3.2 Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

1 KOMENTARZ

Źródło:PARP

Zobacz

Kolejny wyciek w Nord Stream?

Szwedzka straż przybrzeżna stwierdziła wcześniej w tym tygodniu czwarty wyciek w uszkodzonych gazociągach Nord Stream 1 i Nord Stream 2 - poinformowała rzeczniczka służby Jenny Larsson w wypowiedzi dla dziennika "Svenska Dagbladet". Wcześniej mówiono o trzech wyciekach.

Bloomberg: Europa jest gotowa na zimę bez rosyjskiego gazu

Wielkie zakupy gazu ziemnego w Europie oznaczają, że tej zimy nie powinno zabraknąć tego paliwa do produkcji energii i zrównoważenia dostaw z Rosji - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Bloomberg New Energy Finance (BNEF), firmy doradczej w dziedzinie energetyki.

Po otwarciu Baltic Pipe “pistolet gazowy” Putina traci na znaczeniu

Otwarcie gazociągu Baltic Pipe kończy w symboliczny sposób rosyjski dyktat w kwestii dostaw gazu, a przed Polską i państwami Europy Środkowo-Wschodniej otwiera nowe możliwości współpracy - mówi w rozmowie z PAP eurodeputowana PiS Jadwiga Wiśniewska.

Prezydent: Baltic Pipe przez dziesięciolecia był polskim marzeniem

Gazociąg Baltic Pipe przez dziesięciolecia był polskim marzeniem - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości otwarcia gazociągu Baltic Pipe w Budnie k. Goleniowa (woj. zachodniopomorskie). Wskazywał, że inwestycja wzmocnieni suwerenność naszego kraju i uniezależnieni nas od dostaw z Rosji.

Cena ropy na światowych giełdach jest najniższa od dziewięciu miesięcy

W poniedziałek cena ropy naftowej Brent na giełdzie w Londynie wynosiła na zamknięciu 84,06 dol. za baryłkę. To najniższa cena od 14 stycznia. 24 lutego w dniu inwazji Rosji na Ukrainę baryłka ropy Brent kosztowała 99 dol. Jej cena później rosła, osiągając w kulminacyjnym momencie poziom blisko 130 dol.

Sasin: założenia do projektu ustawy przewidują opodatkowanie wysokich marż największych firm

Założenia propozycji opodatkowania nadzwyczajnych zysków firm przewidują opodatkowanie "nadwymiarowych" marż dużych firm - oświadczył w Sejmie wicepremier Jacek Sasin. Jak wcześniej deklarował, założenia odpowiedniego projektu przesłał premierowi.
- Reklama -

REKLAMA