Pożyczki za darmo — slogan czy prawda?

Newsroom BrandsIT - NewsRoom Brandsit

‘Pożyczka za darmo” czy “Darmowa pożyczka” to bardzo często spotykany slogan reklamowy mający przyciągnąć nowych klientów do poszczególnych firm pożyczkowych. Prezentuje się on bardzo korzystnie, gdyż według niego nie musimy oddawać oprocentowania, a jedynie samą sumę, którą pożyczyliśmy. Sprawdź czy to prawda.

Obraz ten jest tak korzystny, że u wielu potencjalnych klientów budzi jednak pewne obawy czy aby na pewno jest on prawdą, a nie pułapką, w którą próbują wciągnąć na prywatne firmy pożyczkowe. W rzeczywistości marki te naprawdę i chętnie udzielają pierwszych darmowych pożyczek i nie ma w tym sloganie nic ukrytego lub niedopowiedzianego. Czym zatem są darmowe pożyczki? Co różni je od tych standardowych? Dlaczego są darmowe? Poniżej odpowiadamy na te pytania oraz przedstawiamy przydatne porady.

Czym są darmowe pożyczki i czy istnieją naprawdę?

Darmowe pożyczki to pożyczki w ofertach firm, które są udzielane za darmo. Korzystając z nich oddajemy tylko tę sumę, którą pożyczyliśmy. Jeśli korzystamy z takiej promocji, nie płacimy odsetek czy opłat i zwracamy tylko otrzymaną kwotę. Darmowe pożyczki są promocjami dla nowych klientów oferowanymi przez większość prywatnych firm pożyczkowych.

Jest to możliwość przetestowania danej firmy, sprawdzenia jak funkcjonuje proces brania pożyczki oraz ukłon w stronę nowych klientów. Cały proces brania pożyczki przebiega dokładnie tak samo, jak tych standardowych i musimy spełnić dokładnie takie same wymagania jak przy pożyczkach typowych — z oprocentowaniem.

Darmowe pożyczki to najczęściej chwilówki w kwotach do kilku tysięcy. Warunki, na jakich są udzielane, są również takie same jak w przypadku standardowych. Otrzymujemy termin, w którym musimy je oddać oraz musimy podać wszystkie dane potrzebne do złożenia wniosku.

Dlaczego pożyczki za darmo są oferowane?

Zdecydowanie pierwszym pytaniem, jakie pojawia się przy okazji tematu darmowych chwilówek, jest to, dlaczego są one darmowe. Wielu ludzi uważa, że nigdy nie ma nic za darmo i dość nieufnie podchodzi do takich promocji. Przypadek darmowych pożyczek jest akurat wyjątkiem i rzeczywiście są one udzielane za darmo.

Dzieje się tak z kilku powodów — korzystnych dla firm pożyczkowych. Pierwszym z nich jest chęć przyciągnięcia klientów do marki. Nawet jeśli udzieli ona takiej pożyczki klientowi i nie zarobi, z dużym prawdopodobieństwem osoba taka skorzysta w przyszłości z kolejnych pożyczek w tej firmie — tym razem już płatnych. Marki udzielają również takich pożyczek, aby klienci mogli przetestować i sprawdzić proces brania pożyczki w praktyce. Samodzielne wzięcie i spłacenie pożyczki da zdecydowanie więcej wiedzy niż jakikolwiek poradnik.

Jest to doskonale rozwiązanie, jeśli chcemy wziąć w takiej firmie dużą sumę na długi okres czasu. Dzięki temu możemy przetestować spłacanie rat, kontakt z obsługą czy prostotę całego procesu. Darmowe pożyczki to również doskonały sposób na reklamę w mediach i przykucie uwagi potencjalnych klientów. Nawet jeśli oni nie skorzystają z promocji, od razu to będą kojarzyli już markę i w przyszłości wybiorą ją zamiast innej – anonimowej.

Czym różnią się darmowe pożyczki od standardowych?

Jeśli pożyczka jest darmowa, to zapewne musi różnić się od tych standardowych. Jest to stwierdzenie, które występuje zaraz po pytaniu, dlaczego takie pożyczki są darmowe. Po raz kolejny odpowiedź jest korzystna dla klienta i zaskakuje. Pożyczki za darmo mają takie same parametry jak te z reklam nazywane kredyt gotówkowy, jedyna różnica to instytucja, która udzieli Ci pożyczki. Nie jest w nich skrócony czas oddania pożyczki, nie musimy przedstawiać dodatkowych zaświadczeń czy spełniać szczególnych warunków, aby wziąć udział w promocji.

Jedyną różnicą, która wynika z faktu, iż jest to nasza pierwsza pożyczka firmie, a nie z faktu, iż jest ona darmowa, są nieco niższe sumy, jakie możemy pożyczyć. Niezależnie od tego czy marka oferuje pierwszą darmową pożyczkę, czy nie udziela ich standardowo kwoty pożyczek mogą być niższe. Dopiero po wzięciu pierwszej i jej spłaceniu czy nawet drugiej otrzymujemy propozycje na wyższe sumy.

Darmowe pożyczki opiewają na kwoty do 2-3 tysięcy. Każda marka chce sprawdzić, czy pożyczkobiorca jest rzetelny i nie zaryzykuje udzielenia kilku, czy kilkunastu tysięcy w pierwszej transzy. Sumy pierwszych pożyczek są jednak najczęściej satysfakcjonujące dla klientów. W przypadku gdy zależy nam na większej sumie, warto wziąć 2 lub 3 pożyczki w różnych firmach. Bez trudu znajdziemy konkurencyjną markę, która również oferuje darmowe wzięcie pierwszej pożyczki.

Czy warto z nich korzystać?

Zdecydowanie tak! Darmowe pożyczki to świetny sposób, aby pożyczyć pieniądze i oddać tylko taką sumę, którą otrzymaliśmy — bez odsetek. Doskonale sprawdzi się podczas nieplanowanych wypadków i nie narazi nas na dodatkowe koszty oraz będzie pomocna podczas planowanego zakupu np. tv. Pożyczki takie niczym nie różnią się od tych standardowych i nie ponosimy z tego tytułu żadnych strat. Wiele firm pożyczkowych chętnie udziela darmowych pożyczek, więc również bez trudu znajdziemy odpowiednią firmę.

Jeśli zamierzamy pożyczyć pieniądze, warto zaoszczędzić i nie ponosić kosztów oprocentowania. Decydując się takie rozwiązanie zakładając konto w firmie pożyczkowej możemy przetestować sposób jej działania. W przyszłości, jeśli zajdzie tak potrzeba będziemy zatem mieli również zaufanego pożyczkodawcę, u którego szybko i bez problemów weźmiemy kolejną sumę.

Artykuł sponsorowany

Zostaw komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *