Procesory z rodziny Cisco Silicon One przełamały barierę 51,2 terabitów na sekundę

Procesory z rodziny Cisco Silicon One przełamały barierę 51,2 terabitów na sekundę

Rekordowa prędkość transmisji danych – procesory z rodziny Cisco Silicon One przełamały barierę 51,2 terabitów na sekundę. Najnowsze procesory Cisco Silicon One G200 i G202 wyróżniają się przy tym wydajnością i optymalizacją obciążeń związanych z wykorzystaniem sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego, obniżając koszty, zużycie energii oraz opóźnienia sieci.

Cisco Silicon One G200 to również pierwszy w branży w pełni niestandardowy, programowalny równoległy procesor pakietów P4, zdolny do uruchamiania ponad 435 miliardów wyszukiwań na sekundę. Obsługuje zaawansowane funkcje, w tym SRv6 Micro-SID (uSID) z pełną szybkością i można go rozszerzyć o pełne przetwarzanie od uruchomienia do zakończenia. Ta architektura przetwarzania pakietów zapewnia elastyczność konstrukcji przy stałym, niskim opóźnieniu i mocy.

Dzięki zastosowaniu najbardziej wydajnego w branży przełącznika radix, z 512 portami Ethernet 100GE w jednym urządzeniu, klienci mogą tworzyć wydajniejsze klastry sieciowe z siecią wymagającą 50% mniej optyki, 40% mniej przełączników i 33% mniej warstw sieciowych, znacząco ograniczając wpływ technologii na środowisko. Pozwala to zaoszczędzić do 9 milionów kWh rocznie, co według amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska jest równoważne ponad 6000 ton metrycznych dwutlenku węgla (CO2e) lub spaleniu 7,3 miliona funtów węgla rocznie.

Popularne

Trend 24h

więcej publikacji

od naszych partnerów