Ad image


Rafał Ciemięga Business Development Managerem 
- Data Solutions & IoT w Tech Data

Izabela Myszkowska - Redaktor Brandsit

Tech Data, a TD SYNNEX company, poinformowała o powierzeniu stanowiska Business Development Managera – Data Solutions & IoT Rafałowi Ciemiędze, posiadającemu 17-letnie doświadczenie w branży IT zarówno w obszarze marketingu, jak i sprzedaży, wyniesione z pracy w IBM, Infonet Projekt oraz Arrow ECS. Obejmując nowe obowiązki Rafał Ciemięga za główny cel stawia sobie zbudowanie siatki lojalnych, dobrze wyedukowanych Partnerów Biznesowych, którzy wraz z Tech Data i jej dostawcami będą rozwijali rynek Data Solutions & IoT.

Rafał Ciemięga swoją karierę w IT rozpoczął w 2003 r. od pracy w IBM Polska – dział oprogramowania, gdzie zdobywał swoje pierwsze szlify jako Junior Sales Specialist. W 2005 r. zmienił barwy na LX Polska i przez 5 lat odpowiadał  za marketing IBM Software najpierw na stanowisku Marketing Specialist, a potem IBM Marketing Manager (od 2008 r.). Po przejęciu LX Polska przez Arrow ECS pracował jako Marketing Specialist kreując marketing IBM Software i Hardware. W 2012 r. wrócił do IBM Polska i przez 3 lata realizował się jako Market Segment Manager for Software Channel Poland & Baltics, odpowiadając za marketing w kanale dystrybucyjnym.

Rafał Ciemięga, Tech data

W 2015 r. awansował na stanowisko Channel Marketing Leader Poland & Baltics
i odpowiadał za marketing IBM Software and Hardware. W 2018 r. objął stanowisko Marketing Director w Infonet Projekt. W 2020 r. odszedł z branży IT do finansowej
i pracował jako Digital Marketing Expert w De Lage Landen Leasing Polska.

Mariusz Ziółkowski, Country General Manager, Tech Data, Polska, komentuje: „Rafał Ciemięga to na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy kolejna nowa osoba w bardzo dobrze rozwijającym się zespole Data Solutions & IoT. Posiada wieloletnie doświadczenie, potrafi odczytywać trendy rynkowe, doskonale odnajduje się w relacjach międzyludzkich. I co bardzo ważne – ma ogromny zapał i motywację do pracy. Z ogromną przyjemnością witam go w zespole Tech Data. No i życzę mu wielu sukcesów”.

Rafał Ciemięga ma wykształcenie wyższe. Ukończył Wyższą Szkołę Ekonomiczno–Informatyczną w Warszawie na kierunku Ekonomia.

Prywatnie Rafał Ciemięga kocha rowery i motocykle.

Rafał Ciemięga raportuje do Rafała Kupisa, Business Development Managera East Region – Data Solutions & IoT.